SPORTS SHOP 8 V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 93951 AM5TÊRDAM-Z. DE AFC- 5HOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW 4 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. rekenen. Het is zoals onze voorzitter in de vorige Schakel al schreef, als „runner up" te fungeren, brengt mede, je tot 't uiterste uiterste te moeten geven. Een zware maar mooie taak, vind ik. En we gaan er voor, nog 10 wedstrijden, en als het net zo gaat als de laatste acht, dan ben ik er niet bang voor om het konijn maar vast op een zacht pitje te zetten hé Wil v. d. Berg? Als deze Schakel ons bereikt zullen we niet ver meer van Kerst en de Jaarwisseling af zijn. Ik wens de gehele A.F.C. gezegende Kerstdagen, een goed uiteinde en een Voorspoediq 1949 toe. Captain JOOP. De bar slechte weersomstandigheden waren er in de strijd tegen Madjoe oorzaak van, dat het spelpeil op een zeer be denkelijk niveau stond. Buiten het prijzenswaardige, onver moeide volhouden van onze in een taaie modderbrij ploete rende linies, valt 'er dan ook' weinig verheffends te vermelden. Dat desondanks een 10 zege in de wacht kon worden ge sleept, moet in hoofdzaak aan de „Madjoevorm" worden toe geschreven, die zo mogelijk nog bedroevender was dan de onze. Het constructieve element ontbrak ten enen male en het combinatievermogen, stellig aanwezig, zij het vaak in slui merende vorm, sorteerde door de onzuiverheid, waarmee de bal afgespeeld werd, weinig effect, terwijl "een doelmatig en robuust wegwerken van de bal door de achterhoede ook een snel verdwijnende illusie bleek. Trapvastheid en lichaamscon- tröle, essentiële onderdelen, schreeuwden in de „Madjoe- veste" om een betere verzorging en de stiefmoederlijke bede ling. met deze kwaliteiten in aanmerking genomen, kan tegen sterkere tegenstanders wel eens tot debaculeuze gevolgen leiden. Helaas kan ook de nabeschouwing van de wedstrijd tegen T.D.O. slechts een uitermate pessimistisch karakter dragen, want alleen een pursang chauvinist zou een prijzend geluid kunnen laten horen over deze abominabele voetbalpartij. Ver ontschuldigingen daarentegen kunnen, te kust en te keur, aangedragen worden teneinde een corrigerende invloed uit te oefenen op een eventuele miskenning van voetbalcapaci teiten. Een keihard, effectvol veld bemoeilijkte in sterke mate een nauwkeurig afgestemd spel, terwijl de niet aflatende, irriterende pauzes door de veelvuldige verdwijningen van de bal in het omringende water een lusteloze stemming in de hand werkte. Het slordige plaatsen was van overwegende invloed op het uitblijven van succes, terwijl de schrijnende improductiviteit mede toegeschreven kan worden aan de on rustbarend vele afzwaaiers van onze kanonniers. Achter ver liep alles evenmin vlekkeloos, maar dit vervaagt toch in het licht van de opvallende matheid, welke over het merendeel van onze spelers lag. En dit moet coüte que coüte verdwijnen, want een zodanig verderfelijk verschijnsel houdt het begin van het einde in. Een 21 nederlaag, tengevolge van aarze lingen in onze defensie, gekoppeld aan een minzaam lachje van vrouwe Fortuna aan T.D.O.werd ons sober deel. KRAMER. Het competitie programma van het 8ste elftal loopt vlot, zeer vlot zelfs, want op het moment, waarop ik dit overzicht schrijf moeten nog slechts 4 wedstrijden gespeeld worden. Laat ik U meteen verklappen, dat wij geen kampioenschap zullen behalen, want daar waren de resultaten in de afge lopen maand niet goed genoeg voor. Tegen de jonge ploeg van Fokke 5 leden wij een onver wachte nederlaag. In de eerste helft kon de voorhoede niet los komen en Henny Weverink zocht tevergeefs naar zijn schot. Eindelijk had hij succes met een lage schuiver en wij hadden een 10 voorsprong. Maar onze achterhoede was ge heel uit vorm, waardoor het al spoedig 11 werd. Alle po gingen na d'e rust de wedstrijd te winnen, faalden. Onze keeper greep een keer mis, Dick v. Manen schoot er een in eigen doel en de tegenpartij wist na goed doorzetten een 4—1 voorsprong te bereiken. Maar toen kwam Fokke er niet meer aan te pas. Eindstand 42 voor Fokke 5. De volgende wedstrijd speelden wij in Di'emen tegen de favorieten van onze afdeling D.V.A.V. 3. Wij hadden voor de wedstrijd allerlei „systemen" bespro ken en op initiatief van Klumper zouden wij met een aan vallende spil spelen. Een kleine, dappere scheidsrechter leidde de wedstrijd. Voor het begin sprak hij de volgende woorden: „Beste Sport vrienden wilt Li er om denken, dat er niet ruw gespeeld mag worden, sportvrienden, wij gaan beginnen." Wij hebben ons best gedaan om „fair play te spelen, maar de tegenpartij hield er zich niet steeds aan. De beslissingen van onze arbiter waren dikwijls vreemd en oh! die buitenspelregel. In de eerste helft hielden wij goed stand en Ab de Jong rende menigmaal door de verdediging heen tot vlak voor de keeper, maar vergat evenals onze mid- voor Hissink om dan een doelpunt te maken. Onze invaller keeper had geen gelukkige dag en opeens bleek dat ons systeem niet deugde; resultaat 7 doelpunten tegen. Toen gin gen wij, overigens wel wat laat, over naar ons beproefde stopperspilsysteem: resultaat 3 keurige doelpunten voor Hen ny. Eindstand 73 voor D.V.A.V. Op de België-Holland-dag speelden wij een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de jeugd van A.F.C. 6. De jongelui meenden die „ouwe mannen" even te kunnen inmaken, maar wij speelden voor wat wij waard waren, en toen keeper Klaren van het 6de te ver uit zijn doel kwam schoot Bob Kapinga zo maar de bal in het net. Onze achterhoede, waarin f,DAT WAS 7 1 'M VET T SCHOEMEH UIT PB VGEBEURD

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 4