Van de velden 1 Bestuur en Commissies wensen onze Leden - in liet bijzonder de Leden in Indië - een gezegend Kerstfeest, een goed uiteinde en een gelukkig begin van 1949. 2 TBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Ik was van plan geweest cm na iedere wedstrijd alvast een klein stukje te schrijven, om zodoende klaar te zijn, als de smeekbede van onze redacteur kwam. Maar zoals het met vele goede voornemens gaat, ook deze werden dit keer niet verwezenlijkt. Had ik het maar gedaan, want dan had ik niet iets behoeven te schrijven, met het kippenvel van afgelopen Zondag nog op mijn armen. Ik wil U dan ook dit keer geen relaas geven van de afge lopen drie Zondagen, die ons één overwinning, één gelijk spel en een nederlaag gebracht hebben. En laten we heel eerlijk zijn, inplaats van 3 punten, hadden het er ook 0 kun- nen zijn, maar voor hetzelfde geld ook 6. Ons falen. Wat is er nu fout bij ons? Feit is, dat we de laatste tijd op alle punten aan het verslappen zijn. We speelden de eerste wedstrijden niets beter, maar enthousiast en vol overgave. We kwamen „geladen" het veld in en volbrachten de ons door trainer Booth opgelegde taak uitmuntend. De één was de ene dag wat beter dan de andere, maar we speelden er in elk geval voor. De tweede hoofdoorzaak is m.i. dat we mo menteel absoluut geen systeem spelen. Als men wil beweren, dat datgene wat wij spelen, het Stopperspilsysteem is, dan is men heel ver van de waarheid af. Trainer Booth zal ons dit wel kort en bondig duidelijk maken, dus daar hoef ik het niet over te hebben. Gelukkig maar, want zelf ben ik er ook schuldig aan! Een andere oorzaak is, dat sommige spelers, verblind door onze successen, denken dat ze de wijsheid in pacht hebben en gewoon hun eigen gang gaan en zich niet storen aan trainer, E.C, en aanvoerder. Ook hiertegen zal in de toekomst krach tig opgetreden worden. Dit kan ook daarom, omdat er in het tweede elftal spelers zijn. die op iedere denkbare plaats in bet eerste elftal opgesteld kunnen worden. De eerste helft van de competitie is voorbij. We nemen de tweede plaats in, met 14 punten uit 10 wedstrijden. Voor waar geen slecht resultaat. -Het had beter kunnen zijn maar mochten we de tweede helft eenzelfde puntenaantal halen, dan ben ik tevreden. CAPTAIN. Ik had er niet op gerekend, dit korte maar succesvolle verslag van ons 2de elftal te moeten schrijven onder voor mij zulke pijnlijke omstandigheden. Een in de wedstrijd tegen Ajax II opgelopen por in mijn rug bij een botsing met een speler van deze club, noapte mij in de tweede helft niet meer op volle kracht te kunnen spelen en Zondagavond moest ik zelfs in bed worden gelegd, (dat hadden jullie eens moeten zien.) O aangetrouwde als je dit mankement van mij eens ge weten had, ik was er niet genadig bij je afgekomen. Maar we hebben je lekker niets laten weten. Je zal er wel niet van terug hebben deze week, dat je niet met argusogen nagekeken wordt vanuit de kelder waar naar je toe gaat. En nu is het Donderdag, en al 4 dagen dat ik mij practisch nog niet verroeren kan. Het is wat egoïstisch van me, maar ik kijk steeds naar de lucht. Als het nog wat blijft vriezen wordt er 5 Dec. niet gevoetbald. Ik had, of ik wilde of niet verstek moeten laten gaan. Pech hoor, want volgens de radio zoéven gaat 't regenen. Maar we hebben je lekker niets laten weren. Je zult er wel streden, en met een 2—0 overwinning legden we beslag op deze kostbare punten. Ons elftal zit toch maar fijn in elkaar. Bij deze wedstrijd moesten er 3 invallers opgesteld worden. Hennuin en Jacob speelden met 't eerste mee, en Stuurman was door een pijnlijke rug verhinderd. Maar kan ik nu eigen lijk wel spreken van invallers. W. de Jonge en Albers: jullie horen in het tweede thuis! De wedstrijd stond op een behoor lijk peil. Ook onze rechtsbinnen de Groot paste zich uitste kend aan. Door een vervaarlijk hard schot van Janbroers namen we de leiding. We stonden even te kijken, of de bal wel gezeten had zo hard kwam hij van de doelstang terug. Zelfs de scheidsrechter twijfelde even, maar het was 1—0, en tot de rust bleef 't zo. Na de rust een moeilijk kwartiertje, maar toen we dat te boven waren, kwam de voorhoede weer los, en Veltema bracht ons met een mooi doelpunt in veilige haven. Dit was goed werk tegen een volledig K.F.C. II, met spelers als Molenaar en P. de Boer, die ook wel voor het lste uitkomen. Daar K.F.C. II op onze vrije Zondag van D.W.S. II ver loor, konden wij, als van Ajax II werd gewonnen, gelijk ko men. Dit is ons gelukt. Weer konden we de strijd aan met een enigszins verzwakt elftal. Ernst Werner was verhinderd en Janbroers moest ter elfder ure de plaats van Wally van Weelde innemen. En hoe, aan hem lag t zeker niet dat ons eerste zich door Molendam liet verrassen. Het begin tégen Ajax was even moeilijk, het zeer moeilijke, hard'e veld was een handicap, maar toen Veltema ons de leiding gaf, werd t wat beter. Het werd 11, en hier wil ik even bij stilstaan daar het Ajax II gelukte ons doel te doorboren, wat Blauw- Wit II, Volewijckers II, Spartaan II en K.F.C. II in de voor gaande wedstrijden niet gelukken kon. Enfin de rust brak aan met 11 dus. De 2de helft was een getrouwe copie van de eerste. Ajax had een veldmeer- derheid, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Op een qegeven moment liep het wel erg gelukkig voor ons, daar de bal als het ware naar de doellijn rolde, terwijl Ties Gerrits gewond op de grond lag, maar W. de Jonge redde de situatie en dit was voar ons meteen het sein, om er een schepje op te gooien. En waarlijk: wederom was het onze Veltema die ons aan een 2—1 voorsprong hielp. Deze werd behouden en zeer gelukkig verlieten we de arena. Het was lang geleden dat we Ajax II op eigen veld een nederlaag toebrachten. Ajax II was op z n sterkst samenge steld, kijkt u zelf maar, met v. d. Heyden, Waldeck, v. d. Veen, v. d. Hoeven, K. ter Horst en Wolfers. Het is geen kleinigheid. En jongens: we gaan zo door; het doel dat we ons voor ogen hebben gesteld, moeten en zullen we bereiken. Nu we dan bovenaan staan, kunnen we op nog heftiger tegenstand

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3