VAN ES V/an 3-1 tot 3-4 „V/an aan de lijn I van Baerlestraat 39, tel. 20140 Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. keeper .And Monsieur, I always save ze shots from ze other forwards. I always watch ze man, watch ze ball and I watch ze feet. And voila I stop ze goals. Today, Tassen continued, I do ze same things with ze English boys. I watch ze ball. I watch ze feet. I am ready But, mon Dieu! When ze English shoot ze ball! Zey change the feet and voila! The ball! In ze back of ze netNo longer am I ze great goal- keeper, I am heart broken En zo zou ik door kunnen gaan, een halve Schakel vol kladden met verhalen van George Allison. Over Arsenal's toeren naar Zweden, België en Denemarken; over iemand die van Allison s naam gebruik maakte en tal van oplichterstrucs in de practijk bracht; over zijn bezoek aan Hollywood, enz. doch reeds heb ik te veel ruimte in beslag genomen, zo veel zelfs dat Billy Steele's recentie nogmaals moet wachten. Toch misschien in een volgende Schakel nog iets over het bezoek van de Dynamo s en over Tom ^Vhittaker, anders eens als bladvulling, ,,if winter comes". Al bij al een prettig, vlot boek om te lezen, waarbij men toch de verzuchting slaakt; ,,Wat is voetbal tot „big business" uitgegroeid. Nee, ik vertoef toch nog maar liever in ge dachten op hoeve Goed Genoeg!" P. J. L. Men zie ook de November-Schakel. „Van je vrienden moet je 't hebben!" Eerst met 31 op fluweel, daarna 33, dan de doodsteek en m>et afgesneden keel als een afgestroopte paling, kronkelden we „in de boot". SIER-lijk sneed, ditmaal de grootste paling-KONING: n Extra moot Ei A.F.C., dit is een lesje! (en geen (Volendammer) ei) 't Is bij voetbal, als in 't leven, niet steeds paling in gelei. Dacht men bij de A.F.C. soms zoals tegen K.F.C.! dat slechts wij de kunst verstonden: „VAN 1—3 TOT 4—3? NEE B. S. LE MARCHÉ. 18 „De Vereniging vaart goed" zo besloot onze oud-Voor zitter zijn compliment in de op 19 Oct. j.l. gehouden Alge mene Vergadering, en inderdaad mogen wij niet mopperen. Het fatum dat ons vorig jaar gevangen hield hebben wij waardig doorstaan, en als onze spelers zo eensgezind en wilskrachtig voortgaan, gedijen wij in alle opzichten. Er zijn zo vele zaken die met hart en ziel in een vereniging moeten worden waargenomen om het geheel kleur en tekening te geven. Daarom is het een gebiedende eis, dat de mensen die voor een bepaalde functie worden aangezocht, het uit sluitend met volle overtuiging en ambitie aanvaarden. Dan kan er gebouwd worden, want als de pijlers hecht en sterk zijn, kan de optrek alles brengen. Op dit thema heeft A.F.C. en niet te vergeefs, getamboereerd. Op gevaar af mij aan verwijten bloot te stellen, omdat je zo minitieus in je waardering moet zijn, dat anderen zich weer niet gepasseerd achten, durf ik toch het zo belangrijke en tijdrovende jeugdwerk van onze commissies naar voren te brengen. In de week, Zaterdagsmiddags, Zondagsmorgens wordt die „optrek door het jeugdwerk gepresteerd. Het is een mooi, veeleisend, en volharding vragend werk, want eerst na jaren ziet men de vruchten rijpen of afvallen. Het is een groots werk. Dat er namen genoemd worden wensen zij niet, maar wel vragen ze medewerking en belangstelling voor de A.F.C.-jeugd. ïs het niet verheugend dat door de T.C. een contingent geschikte jonge spelers, van eigen kweek dus, in het tweede kan worden opgesteld? De wisselwerking gaat voort! Dit tweede beeft het, onder de beproefde captaincy van Joop doen bestaan dat in dit elftal onbaatzuchtigheid, vriendschap en onderlinge waardering de boventoon voeren. Ze trainen met overgave, spelen van begin tot einde enthousiast, vullen elkander aan, kortom vormen een geheel. En kunnen dan sue- cessen uitblijven? Een prachtig voorbeeld en hoopvol voor de toekomst temeer als je als insider weet dat verschillende spe lers van dit elftal, en soms op het laatste moment, aan het eerste elftal moesten worden afgestaan. Inderdaad, wij varen goed, al blijft er immer op dit onder maanse iets te wensen over. Wij zijn tevreden maar niet vol daan, hetgeen dus alweer een bewijs is dat wij ervan door drongen zijn niet in grootspraak te mogen vervallen noch op onze lauweren te kunnen rusten. Wij moeten vooruit! „Wij komen er wel maar wij zijn er nog niet", zou ik ons eerste elftal willen toeroepen. Ik voorspelde reeds dat de ups en downs ons niet bespaard zouden blijven en ja, de Iaatsten kwamen, zou ik zeggen, zich onaangediend melden, maar ken nen wij in ons clublied niet de kernachtige zinsnede: „Wij zweren trouw en zullen niet versagen." Laat dit geen ij dele taal maar een uit het hart gegrepen overtuiging zijn! Je hebt het nog volkomen in handen, maar neem de wenken van de trainer ter harte, want er waren aanwijsbare tekortkomingen. Als ik die laatste vier wedstrijden van ons eerste annaly- seer, dan kom ik tot de slotsom dat voornamelijk het gedeel telijk falen te wijten is aan de veronachtzaamde of onvol doende dekking. Deze vier wedstrijden tonen dit onomstotelijk aan met de cijfers tien goals vóór en 'elf tégen. Dit wordt nog meer geaccentueerd door het verloop van de wedstrijd tegen „Volendam Speciaal de kanthalves togen te veel ten aanval en verzaakten hun dekkingsplicht, ook achter bleef m'en daar door te ver van de aangewezen speler die gedekt moest wor den verwijderd. Ook de binnenspelers onderhielden het con tact tuss'en de verschillende linies niet. Zij hebben met de i 6 j d!' tJa'n2r systeem nog eens goed doorgenomen, en als de helft ervan gedaan wordt blijven wij in de running. Good luck boys! Dit is dan de laatste „Schakel", die nog in 1948 verschijnt. Ik kan niet nalaten de gehele A.F.C.-familie prettige feest dagen en een voorspoedig 1949 te wensen. HAUBER Onderschrift. Wegens postveftraging moest dit artikel on gecorrigeerd op de laatste pagina meelopen. Red.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 18