t De normandie m Uw kennissen en sportvrienden I ontmoet U in de Bar - Bodega - Restaurant en begunstiging van onze Jddverteerdershoudt de Schakel in stand. verslag begon met de stand 21 in ons voordeel, werd toen afgebroken en toen het weer begon, was het 23 wel een teleurstelling dus. Maar enfin, we hebben nog steeds alle kansen in eigen hand. In mijn vorige brief schreef ik, geloof ik, dat hier in Palem- bang nog niet zo veel aan sport werd gedaan. Nu, daar is de laatste tijd wel verbetering in gekomen. We hebben hier de P(alembangse) S(port) C(lub), hoofdzakelijk een club van burgers, die tal van takken van sport beoefent. Het eerste voet balelftal speelt in de Hoofdklasse van de Palembangse Voet bal Bond, die uit tien clubs bestaat. De competitie is nu voor circa drie vierde klaar en de a.s. kampioenen zijn het elftal van 5-3 R.I., een behoorlijk sterk team, o.a. m'et de links buiten van D.F.C. I. J.l. Zondag speelden wij tegen dit elftal en verloren eervol met 31 na ruststand 00. We staan nu meen ik op de vierde plaats van de ranglijst. Behalve in het voetbalelftal speel ik in het eerste hockeyelftal van P.S.C. er bestaat echter geen hockey-competitie, doch af en toe wor den er wedstrijden gespeeld tegen B.P.M., Stanvac of mili taire elftallen. Tot nu toe hebben wij daarbij geen enkele nederlaag geleden. Verder speel ik regelmatig tennis. Sinds enige maanden heeft de P.S.C.-baan een verlichtingsinstallatie gekregen, zo dat er ook des avonds gespeeld kan worden, hetgeen met het oog op de temperatuur zeer aangenaam genoemd kan wor den. Nu ik het over temperatuur heb, de afgelopen weken zijn de warmste geweest, die ik tot nog toe in Indië heb mee gemaakt. De regen wou maar niet komen en er was een drukkende hitte, zodat zelfs de bekende koele Palembangse nachten van het tapijt verdwenen waren. Gelukkig is de regen nu sinds Maandag j.l. losgekomen, al heeft dit weer het na deel, dat de tennisbaan vrijwel elke dag onbespeelbaar is. Enfin, helemaal goed is het nu eenmaal nooit. Last but not least, een dikke brief van onze trouwe scribent Korp. Nico Bijl. Vijf, aan beide zijden volgetypte foliovellen met „Mededelingen" van zijn militaire (gelukkig tijdelijke) voetbalclub maken dit luchtpostepistel zo voluminieus. We gens plaatsgebrek kunnen deze niet worden overgenomen, doch ondergetekende is gaarne bereid, ze uit te lenen. Nico Bijl schrijft o.a.: Als ik terugkom ga ik stellig weer naar Amstelveen, het „gat" waar ik in mijn jeugd gewoond heb. Toen ik in 1930 lid van A.F.C. was, was het werkelijk een gat. En als ik dan kwam trainen of een wedstrijd moest spelen voor Adspi- ranten 1 en/of Junioren I maakten de jongens er onmiddellijk gebruik van mij te „negeren" met b.v.: „Zoë, zoë en 'eb jij de koeiie al 'molleke Boertje?" Er zijn echter heel wat wijken ntet huisjes en villa's in de loop van de tijd in Amstelveen bijgekomen zodat deze plaats uitgegroeid is tot een bijna vol maakt forensendorp. Waar ik vroeger practisch de enige was, wonen er nu zelfs heel wat A.F.C.-ers, Maar nu iets anders. Waar ter wereld het bruine monster maar op een stuk open veld werd getoond, daar wordt ge voetbald. Verknocht als ik nu eenmaal ben aan deze tak van sport, heb ik mij ook in de tropen hieraan gewijd. Er draait hier in Bandoeng een militaire competitie en ons on derdeel, de V.B.D.A., doet met liefst 5 elftallen mee. Dat we het lang niet gek doen kunt U het beste concluderen uit bij gesloten „MededelingenbladNadat ik enige tijd uitgescha keld was vanwege een pijnlijke knie, ben ik het weer eens kalmpjes aan gaan proberen. En na een beetje training en een oefenpartijtje, gaat het heus wel weer. Grappig is daarbij te constateren dat de eens aangeleerde techniek absoluut niet vergeten is. Zo heb ik nog steeds heel wat overgehouden uit de trainingsuren onder leiding van Bromilow (de onverge telijke), Dolf van Kol e.a. doorgebracht. Ja, als ik aan die tijd terugdenk is het altijd met het grootste genoegen. (Jeug dige A.F.C.-ers. Hoort, hoort! Red.) Maar daar hoop ik U wel eens persoonlijk over te vertellen. Misschien het volgend jaar al, want ik ga na mijn diensttijd eerst naar huis terug; wat nogal logisch is na een afwezigheid van haast 5 jaar! B. S. LE MARCHÉ. 14

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 14