ITERSON Uit de Tropen m me AJLi texLen ium A.J.Q. jBegunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. DANKBETUIGINGEN. Langs deze weg wil ik ook mede namens Anny, alle A.F.C.-sters en A.F.C.-ers dank zeggen voor de vele geluk wensen en geschenken die we mochten ontvangen, om nog maar te zwijgen van het grote cadeau dat ons namens alle A.F.C.-ers werd aangeboden. Het heeft ons eens te meer bewezen, dat A.F.C. nog iets anders is dan een gewone voetbalclub. Het was werkelijk overweldigend. DICK DISSELKOEN. Hartelijk dank ik, ook namens mijn vrouw, voor de har telijke- en ontroerende belangstelling, die wij bij ons huwelijk van A.F.C. mochten ondervinden. GEORGE WIJNAND. „Heren Zeventien"; Het is Zondagavond 28 November. A.V.R.O.'s Hersengymnastiek. De vraag wordt gesteld: „Weet U Meneer, wie de „Heren Zeventien" zijn of waren?" Wij, aan onze luidsprekers wachten in spanning. „De Indische A.F.C.-ers", interrumpeert de huiskamer. Maar prompt klinkt het antwoord voor de microfoon; „Dat waren de Heren Bewindhebbers van de Oost Indische Com pagnie". Prima! Een punt voor de „Heren Zeventien" die blijkbaar gemakkelijker de punten (laten) vergaren dan hun Hollandse clubgenoten: „De Heren van het Zevende Van de „Heren 17 1" kunnen (voorlopig' Jaap Fischer, die met een kort verlof in Holland is, alsmede le Luit. E. Geelhuijsen (eveneens gearriveerd) worden afgevoerd. Doch de „Heren 17" zouden de „Heren 17" niet zijn indien zij niet voltallig waren. Frits van der Hurk is bereids onderweg om de ploeg 6e completeren. Via het programma voor de strijdkrach ten vernamen wij zijn „alles wel aan boord' op Woensdag 1 December. Frits bevond zich toen op de „Grote Beer". Altijd weer een prettige gewaarwording zo n A.F.C.-naam door de radio te horen afroepen! Van de „Heren 17" laten wij thans 3/n deel aan het woord. Allereerst Dick Cijfer. Dick schrijft o.a.: Wij hier in Batavia zijn lang niet te benijden. Er heerst hier een denderende hitte, de ergste sedert 1864! De regens blijven voorlopig nog uit, wat tot gevolg heeft, dat, o.a. in Bandoeng, het toch al krappe electriciteitsrantsoen tot op 3 verminderd is. Batavia is een en al stofwolk, de lucht trilt van de hitte, en ook de nachten brengen weinig verkoeling. Gelukkig ga ik de 3de a.s. met binnenlands verlof (het eerste na ruim 15 maanden heel hard werken), zodat ik de frisse berglucht binnen enkele dagen in mijn verzengde longen kan persen. Het eerste doet het goed, lees ik tot mijn genoegen, en het schijnt, dat mijn verzoek uit een mijner vorige brieven, om de overwinningen een beetje regelmatiger over het seizoen te verdelen, wordt opgevolgd, iets wat mijn hart zeer ten goede komt, doch mijn portemonnaie ten zeerste bezwaart. Want die oud-vaderlandse drank blijft op de vrije markt maar aardig duur. Als ze nu elke 7 wedstrijden maar 3 punten kwijtraken, dan zal hst zaakje wel gepiept zijn, denk ik. En dan de eerste klas! Die promotiewedstrijden (want die komen er, let maar op) zullen wel weer heel wat van onze zenuwen in dit warme land gaan eisen', maar wij hebben dat graag voor de goede zaak over. En dat de Bols-fabrieken straks een paar extra kruikjes kwijtraken, ook dat hebben wij er graag voor over, ook al moeten wij die zelf betalen. Voor de voetbalcompetitie te Batavia kan ik helaas niet warm lopen, d.w.z. figuurlijk gesproken. Het is 'een compe titie met meer dagen dat er niet gespeeld wordt dan met voetbal Zaterdagen en Zondagen. De Chinezen brengen de minst belabberde elftallen in het veld en verstaan de kunst van vuilspelen het beste. Hoe het mogelijk is, dat op die keiharde, uitgedroogde velden, te vergelijken met de beton nen wielerbaan van het Amsterdamse Stadion, niet meer on gelukken gebeuren, is mij een raadsel. Ikzelf heb hier een enkele keer gevoetbald, althans op een voetbalveld gestaan, o.a. in een kantoorelftal tegen het elftal van de Nederlandse Handel Mij., waarin o.a. Wim Dijkhuyzen meespeelde. Maar het is mij een beetje een warme en te gevaarlijke sport. Als men een erg goed speler is, dan gaat het misschien nog, voor krukken als ondergetekende is het een zweetkuur, die mij maar matig bekomen is. Tegenwoordig bezondigt de bekende bokser Quentenmeyer, die voor Nederland op de Olympiade uitkwam, zich ook al aan de edele voetbalsport, maar de kranten schreven, dat zij hem liever in de ring zieni dan op de groene zoden. Waar ze die groene zoden vandaan halen, begrijp ik overigens niet, want de velden zijn hier eerder bruin dan groen, en gras groeit er maar heel sporadisch. De gemeente is nu van plan, een der weinige redelijke sportvelden van Batavia, het voetbalveld van de oude club V.I.O.S., te bebouwen. Hevige protesten van alle kanten. Er zijn hier nml. 3 velden, die enige goede eigenschappen ge meen hebben met 'een Nederlands voetbalveld, en als we daar nu nog een van moeten missen, wordt het helemaal erg. Maat onze vroede vaderen trekken zich van al die protesten niets aan, zodat wij binnenkort een sportveld met een heuse tribune (3000 plaatsen) armer zijn. A. C. Metzelaar schreef uit Palembang: Het is aardig om door middel van Uw brieven te horen, waar de andere A.F.C.-<ers in Ind'ië zitten en wat ze zo al uitvoeren. Ik volg hier natuurlijk ook met grote belangstelling de ver richtingen van het eerste elftal, dat dit jaar zo verrassend uit de bus komt. De wedstrijd tegen de Spartaan werd door de P.C.J. (Dick van Rijn, die ik mij nog goed herinner van de vele prettige honkbalwedstrijden tegen Hilversum) gedeel telijk uitgezonden over de korte golf en aangezien ik vrijwel elke Zondagavond om tien uur naar het verslag van „de wed strijd van de dag" luister, heb ik ook deze niet gemist. Het gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting 13

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13