U/at ieder A.F.C.er behoort te u/eten Café Restaurant Amstelveenseweg TBegunstiging van onse /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. De tijd van voetbalvergaderingen. Districts-vergadering, Bondsvergadering, Afdelingsvergadering, ligt weer achter ons. Belangrijk nieuws hebben deze vergaderingen niet gebracht, tenzij men de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende stemmenverhouding (2662), waarmede de laatste poging der 1ste klassers om de versterkte degradatie ad calendas Graecas uitgesteld te krijgen, resoluut werd afgeslagen, als een nieuw geluid zou willen aanmerken. Het Bondsbestuur had trouwens bij monde van zijn voorzitter uitdrukkelijk erop gewezen, dat het geen uitstel zou kunnen aanvaarden. Om uit de chaos te geraken wil men ten spoedigste tot de pyramide opbouw terugkeren. Door de verschuiving naar beneden verwacht men terecht een verbetering van het spel peil. Uiteraard betekent de vermindering van het aantal thuis wedstrijden van 11 of 10 tot 9 een vermindering van inkom sten, hetgeen vooral in de tegenwoordige tijd voor de op de publieke belangstelling aangewezen top-klasse een kluitje uit de pap is. Alles wijst er echter op, dat het gezond verstand langzamerhand gaat zegevieren en men gaat inzien, dat ons oude voorstel: afdelingen van 12 clubs met automatische pro motie inderdaad in het belang van het Nederlandse voetbal is. Het zou mij dan ook niets verbazen, indien een dergelijk voorstel er is een commissie benoemd! het volgend jaar met vlag en wimpel erdoor zou komen. Het ligt echter in de bedoeling, dat dit niet tot vernieuwde uitbreiding van het aantal 1ste klassers mag. voeren. Dat bij de afschaffing der prom.-degr.-wedstrijden een gezonde roulering gaat plaats vinden, welke vanzelf tot verbetering van het spelpeil zal voeren, behoeft wel geen verder betoog. Natuurlijk zal ook ieder energiek clubbestuur meer dan ooit op verbetering van het spelpeil bedacht zijn, wanneer de laatste strohalm der zwakken verdwenen zou zijn. Met belangstelling wachten we af, wat het volgend jaar uit de bus komt! Toelating clubs Op de vergadering van de Afd. Amsterdam was er ook nog een interessant moment. De ouderen onder ons zullen zich misschien nog wel herinneren, dat ik indertijd de euvele moed had voor te stellen om de eisen bij de toelating van nieuwe verenigingen te verzwaren, omdat de A.V.B. meer bij een kleiner aantal sterke clubs dan bij een groot aantal kleine en zwakke gebaat was. Het resultaat was een fluitconcert van de zijde der kleintjes! En thans, nu er zo'n twintig jaartjes verstreken zijn, komt een kleine vereniging doodleuk met het voorstel om de toetreding van nieuwe verenigingen eenvoudig stop te zetten. En dat met vrijwel dezelfde motivering! Maar nu geen fluitconcert, integendeel, ofschoon er nu alle reden voor zou zijn geweest, want terwijl ik slechts de verzwaring der eisen ten opzichte van aantal leden en waarborgsom be pleitte, tastte men thans het primaire recht om een vereniging op te richten, waarop onze gehele voetbalgemeenschap is gegrondvest, radicaal aan. De tijden veranderen wèl! Plaats van de trainer Ja, er gebeuren soms vreemde dingen. Daar heb je b.v. die Mr. Arthur Drewry, chairman van het Internationaal Selec tion Committee van de F. A. en tevens lid van het League Management Committee. Laat deze Heer nu aan het banket na afloop van de wedstrijd DenemarkenEngeland (00 zo als U gelezen zult hebben) in Kopenhagen in aanwezigheid van al die Deense, Zweedse, Noorse en Engelse voetbal groten critiek hebben uitgeoefend op Engelse voetbaltoestan den, welke men eigenlijk binnenskamers in Engeland zou hebben verwacht. En daar deze Director van de Grimsby F.C. bekend staat als iemand die niet met woorden smijt, heeft hij een zeer opmerkzaam gehoor gehad. En het was leerzaam, ook voor ons. Hij zeide dat Engeland niet in de eerste plaats gebrek had aan goede voetbal-coaches, maar vooral aan W aardering voor dezulken. Met de grootste nadruk betoogde hij. dat men een goede voetbalcoach als de belangrijkste persoon in een vereniging moest beschou wen. Engelse elftallen op hun best zijn de beste ter wereld en als ze dat niet zijn, dan zijn ze niet goed gecoached! Coaches moeten niet tevens bagage-meesters zijn! Wijzende op brilliante voorbeelden van excellente coaches als Horatio Carter (Huil City), Stanley Cullis (Wolves) Tom Whittaker (Arsenal) Jimmy Hogan (Glasgow Celtic) en Jimmy Trotter (Engeland team) onder voorbehoud dat deze laatste de juiste spelers tot zijn beschikking krijgt, maakte hij het verschil duidelijk met coaches die door hun clubs .als mannetjes voor „skip-pushing" „spongc-flashing" etc. etc. worden beschouwd. Het opmerkelijke van dit geval is, dat deze vooraanstaande voetballeider ten aanhore van buitenlanders zijn clubs harde dingen durfde zeggen, en het Continent als voorbeeld stelde. Mij dunkt, deze gezaghebbende woorden verdienen óók on ze aandacht, al is het duidelijk dat de vergelijking met het Engelse professional-voetbal niet over de gehele lijn kan worden doorgetrokken. Want al is de bedoeling hetzelfde n.l. om met zo goed mogelijk samengestelde elftallen zo goed mogelijk te voetballen, de manieren waarop men dit tracht te bereiken zullen uiteraard in de practijk aanmerkelijk ver schillen. Van goed voetballen gesproken, in de 2de helft van onze wedstrijd tegen „Hilversum" heb ik mij echt ouderwets ge amuseerd. Öp overtuigende wijze demonstreerde ons eerste zijn technische en tactische meerderheid en, vooral niet te vergeten, zijn groter uithoudingsvermogen. Inderdaad over tuigend, want al moge „Hilversum' nu eerder uitgespeeld zijn geraakt, al schoten ze in techniek en vooral in tactiek bij hun dillettantisch stopperspil-gedoe tekort, ons eerste heeft van de geboden gelegenheid dankbaar gebruik gemaakt. Zó spe lend kunnen wij iedere tegenstander weerstaan, en al is het nog te vroeg om te juichen, want naar mijn smaak was dit onze eerste overtuigende zege, toch kunnen wij met ver trouwen en gerechtvaardigde hoop het verder verloop tege moet zien. I. H. GALAVAZI. Van Tuijll hoek Stadionplein 8

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8