TAP JTEN 6 J. B. I. Jr Begunstiging van onze Jddverteerders. houdt de Schakel in stand. 4 terwijl wij de sterke wind mee hadden! De rust brak aan met O1. Na rust tegen wind in werd er wel veel beter aangepakt, maar 't ontbrak ons aan doorzettingsvermogen, en toen op een gegeven moment, terwijl alles was opgedrongen, een door brak, enj het was 02 Dat had nog niet beslissend behoeven te zijn, maar toen het ons ook nog niet mee ging zitten (de moed werd nog lang niet opgegeven) werd met een 3de doelpunt onze tweede nederlaag een feit. Met de „tanden op elkaar" en de gedachte van en ,,nü win nen we vandaag", werd D.O.S. II ons eerste slachtoffer, en nog wel in Utrecht. Het eigenaardige feit deed zich weer voor, dat we vóór rust met zon en wind mee, niet tot scoren konden komen. We hadden geen geluk, maar de kansen die zich voordeden, hadden benut moeten worden. Met 00 werd gedraaid, na rust werden we aanvankelijk ingesloten, maar ook D.O.S. verstond het maken van doelpunten niet, hetgeen den Utrechtenaren grotendeels onmogelijk werd gemaakt door mijn collega E. Werner, en onze halflinie met Van Duinker aan 't hoofd, goed bijgestaan door Klaas Stuurman en Walter de Jonge, was een speciale vermelding waard! Op de hem vreemde linkshalf-plaats heeft de Jonge vooral na rust goed werk gedaan. Onze voorhoede greep toen ook haar kans, en Hennuin en Jacobs bezegelden met pracht goals 't lot van D.O.S. Mijn welgemeende dank voor wat jullie in deze wed strijd hebben gepresteerd, spelers! Vooral in de tweede helft is voor de overwinning gevochten. En zo moet het gaan. Als we zo door blijven voetballen zal het geval van verleden jaar zich voor ons niet herhalen. Onze goede club is het waard dat we er voor werken, en vooral trainen, mannen, dat moet nog beter worden; op Don derdagavond is ons elftal de laatste weken behoorlijk ver- tegenwoordigdd, maar Dinsdag kan het nog beter. Met onze voortreffelijke trainer Mr. Booth, is t prettig trainen, en we moeten „harder" worden in de goede betekenis des woords. Hierbij laat ik het dan, mijn epistel is al lang. Ik hoop de volgende kee- het beste van ons tweede te kunnen zeggen. Captain JOOP. Dat er met een homogene ploeg zonder grote uitblinkers veel bereikt kan worden, zal ons vierde elftal dit seizoen bewijzen. Van de drie in September gespeelde wedstrijden werden er twee gewonnen. Slechts tegen West-Frisia II werd met 01 verloren. Een resultaat dat er wezen mag tegen de kampioenen van verleden jaar. Van Kennemers II en H.R.C. III wonnen we met 20. Dat er voor deze vier punten iets gedaan is, is duidelijk. Een ieder die ons bezig zag, weet dat we hiervoor iedere wed strijd hebben moeten werken, van begin tot eind. Enthousias me en werklust zijn wapenen die het succes geweest zijn en nog zijn, van meerdere spelers van onze hoogste elftallen. Dat we deze eigenschappen, die sommige andere ploegen in veel sterkere mate bezitten dan wij, over de hele linie moe ten aankweken en ontwikkelen, lijkt mij van het grootste belang. Is het eenmaal zo ver, dan is het ook niet nodig dat de A.F.C.-elftallen, welke dan ook, lager behoeven te spelen dan de elftallen van bovengenoemde verenigingen, temeer daar wij een goed geleide vereniging hebben en de capaciteiten van een doorsnee A.F.G.-er niet onder doen voor die van een tegenstander. Persoonlijk voel ik wel iets voor de „over mijn lijk" mentaliteit, waarvan onze, altijd betrouwbare, doelver- dediger-conferencier zo'n bewonderaar is, vooral in onze res. 3e kl. K.N.V.B. Alhoewel ik gaarne namen noem, vooral als ik prettige be richten door kan geven, wil ik voorlopig alleen Henk van Teunenbroek hier noemen. Ga met Booth praten Henk en hogere ploegen staan voor je in het verschiet. BENNER. Het vijfde elftal begon de maand September al heel slecht, nl. met twee nederlagen, waarvan de laatste met 40 tegen D.J.K. II zeer zeker verdiend was, daar dezé tegenpartij over alle linies beter was, zowel technisch als tactisch en daarbij ook veel vinniger ert doortastender waren. Tegen Shell II wa-en we zeker niet zwakker en een gelijk spel zou de verhouding veel beter weergeven dan de 10 nederlaag die we nu te slikken kregen. De goal was voor keeper Klaren, die op zekere wijze zijn heiligdom verdedigde, absoluut onhoudbaar. Tegen D.J.K. ontbrak de scheidsrechter op het appèl en we hebben onder de goede leiding van onze vriend Buren een prettige wedstrijd gespeeld. Zoals ik reeds schreef, waren de tegenstanders veel sterker. Onze voorhoede tracht te veel de bal in het doel te pingelen en een goed schot is dan ook prac- tisch niet afgevuurd. Daar het vijfde elftal in een afdeling met zeer sterke tegen standers is ingedeeld, mogen we de komende wedstrijden wel ons uiterste best doen. om een dragelijke plaats aan het einde van het seizoen in te nemen, dus traint veel. In een vlot gespeelde wedstrijd heeft een sterk gewijzigd en herboren A.F.C. een alleszins verdiende zege behaald op een onsamenhangend T.D.W. I\ Een voortdurend overwicht en beter sluitende combinatie van het aanvalsquintet vormen wel de ondergrond voor deze onbetwiste overwinning. Goed stuwend werk van de midden linie, gesteund door de teruggetrokken iinks-binnen Jansen, resulteerde in een onafgebroken activiteit van de elkaar aar dig aanvullende voorwaartsen. De omzetting van Schatens naar de buitenplaats, deed de agressiviteit en stootkracht nog toenemen. Een magnifiek doelpunt van de Granje kort na het begin vormde de veel belovende ouverture. De achterhoede, aanvankelijk stroef lopend, bleef de weinig gevaarlijke T.D.W.-aanval zonder veel inspanning de baas, terwijl de doelverdediger weer „safe' was. KRAMER. Een goed Oosters tapijt behoudt altijd internati onale waarde en ver hoogt de sfeer in Uw huis. Wij brengen enige uit gezochte exemplaren in de verkoop. Inkoop Verkoop Reparatie Taxatie LEIDSCHESTRAAT, 76 «C PRINSENGRACHT 705 l,fc L. j O zU b

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 4