Van de velden 1 l||iSpp fógz tUMe e*ieAq.Le£ce. en accurate jatiye. A.f.Q.eA, 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het seizoen begon goed. Het bestuur heeft ons allen, van Senior tot jongste adspirant, een trainer gegeven, die één der allerbeste Engelse coaches is, die het vasteland ooit gehad heeft. Een man die niet alleen een prima voetballer is, maar ook de gave van leermeester heeft. Speciaal tot de Junioren en Adspiranten zou ik willen zeggen: „Jongens profiteert hiervan om je te bekwamen in het voetbalvak. Toen ik zo oud als jullie was had ik het voorrecht Bromilow als trainer bij A.F.C. te vinden, die mij heeft leren voetballen.' Diverse friendly-games zijn er gespeeld. Deze wil ik niet allen noemen. Wel de wedstrijd tegen Volendam om de A.R.O.L.-beker. We speelden vrij mat en werden volkomen verdiend geslagen met 10 door onze Volendamse vrien den. Want dat zijn deze jongens van ons. Ik hoor wel eens over onaangename wedstrijden tegen Volendam. Ik heb nu in de loop der jaren vaak tegen hen gespeeld en nooit anders dan heel prettige en fijne wedstrijden. Trouwens op de tweede dag wonnen zij ook de harten van de neutrale toeschouwers in hun strijd tegen H.B.S. Ik had in dlie wedstrijd absoluut geen voorkeur voor een of ander, want al ben je meestal voor de zwakste, in casu de tweede klasser, hier toch ging de strijd tegen H.B.S., onze trouwe vrienden van jaren her. Oprecht hebben wij allen A.F.C.-ers ons verheugd in hun spel, dat zo veel anders was dan in andere jaren. De Competitie Onze eerste competitie-wedstrijd bracht ons tegen een nieuwe, nog onbekende tegenstander, Elinckwijk. Na een aan vankelijk onwennig begin kwamen wij op toeren. Vrij kort achter elkaar scoorden wij tweemaal. Vooral het tweede doel punt was een voorbeeld van volhouden van onze debutant Veltema, die ook bij de derde goal het leeuwenaandeel had. Ruststand 31 voor ons We scoorden na de rust onze vier de goal en toen dachten een paar spelers dat de zaak be keken was voor ons. Vooral onze beide halfspelers. Dat dit in het stopperspilsysteem funest is, bewezen de beide goals van Elinckwijk. Inplaats van een ruime overwinning werd het nu een be nauwde 43 zege. Enfin weer zo'n echte A.F.C.-wedstrijd, wat je als speler na afloop meer merkt aan de supporters dan aan je zelf. Daarna kregen we een oude vertrouwde tegenstandier: D.W.V. Dit is geen mooie wedstrijd geworden. Daarvoor was de rivaliteit te groot. Geen duimbreedte van het veld werd elkaar cadeau gegeven. Zo'n echte plaatselijke tweede klas wedstrijd. Uiteindelijk waren wij na afloop de gelukkige, door een doelpunt even voor tijd gescoord. Jammer was het dat Henk Sonneveld het veld moest verlaten wegens een pijnlijke armblessure. Een echte pechvogel die Henk! Hier door viel Jacques Mellegers in en ging Gerrit ter Horst back spelen. Beiden deden het op meer dan voortreffelijke wijze. Onze achterhoede en middenlinie hebben deze wedstrijd voor ons gewonnen. In vele kranten las ik, dat de overwinning niet verdiend was. Nergens evenwel stond, dat we verzwakt waren door het niet meespelen van Wally v. Weelde, die in de wedstrijd tegen Elinckwijk een lichte hersenschudding opliep. Gelukkig was hij tegen „Hilversum'' weer van de partij, hetgeen mij persoonlijk zeer verheugde, want Wally en ik voelen elkaar volkomen aan. Hij en Chris Geluk speelden een prima wedstrijd. Onze achterhoede en middenlinie sloten prachtig bij de voorhoede aan en er zat absoluut geen gat in. Potdicht was de boel achter en hierin speelden vooral Gerrit ter Horst en Jacques Mellegers een opvallend goede wedstrijd. Het eerste uur waren de doelpunten duur, maar na een for midable eerste goal van Wally, vielen ze als rijpe vruchten. Een eclatante 60 overwinning was het resultaat. Dat het door de A.F.C.-ers gewaardeerd werd, bleek uit het applaus toen we het veld verlieten. Ik moet terug gaan tot mijn eigen adspirantentijd om een dergelijk feit mede te maken. Maar ja toen was het meestal aan het eind van een seizoen, als het Eerste zich gered had van de onderste plaats. Wij moeten wel heel, heel lang terug gaan in de historie van A.F.C. dat het eerste na 3 wedstrijden bovenaan stond met een doel- cijfer van: gesp. gew. gel. verl. punt. 3 3 0 0 6 vóór tegen gem. 113 2 In elk geval was daar niet bij de CAPTAIN. Ik ben erg gelukkig om aan het einde der eerste maand tenminste één goede overwinning te kunnen vermelden. Wij speelden eerst verschillende oefenwedstrijden, waarvan ik er drie wil noemen en wel die tegen Zeeburgia II die in een gelijk spel eindigde 33. Hier kregen wij enigszins de kern van t tweede te pakken. De week daarop tegen V.V.A. II boekten wij een ruime overwinning tegen een veel te zwakke tegenpartij. En de laatste oefenwedstrijd vóór de competitie tegen H.B.S. II op ons A.R.Q.L.-tournooi, had helaas niet het minste nut. Het 1ste die dag spelende in Leiden tegen U.V.S., slokte 6 a 7 spelers van ons op, met dien verstande dat zowel 1ste als 2de werden ingemaakt. Voor onze tegen standers nu niet direct leerzame oefenwedstrijden, maar ons zelf deden wij het meeste tekort. Competitie. Wij troffen het niet, dat de eerste wedstrijd ons meteen tegen D.W.S. II bracht, de kampioen van verleden jaar. Toch hebben wij ons in die wedstrijd goed geweerd. De uit slag 41 in ons nadeel, laat dat niet aanzien. Wij kwamen enigszins verzwakt uit, omdat Jan Steensma de rechtsbuiten plaats moest bezetten, aangezien Wil v. d. Berg door ziekte verhinderd was te spelen. Deze plaats lag Jan niet, en er kwam van die kant weinig gevaar voor de D.W.S.-veste, waar Captain Jan v. Stokken, de zaak met Bulder etc., pot dicht hield. Wij begonnen toch al ongelukkig; door enkele misverstanden stond het na circa 20 min. reeds 30. In het veld waren wij positief niet zwakker, zelfs hadden wij be paalde momenten een overwicht, maar de doelpunten van onze kant bleven uit.. Het enige doelpunt van ons werd door W. de Jonge ge scoord. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld, wat trouwens tegen D.W.S. II altijd in orde is. De tweede wedstrijd tegen D.W.V. II thuis, werd een grote teleurstelling. Het idee „dat winnen we wel" zat er bij de meeste spelers in. De grote nederlaag van D.W.V. II de vorige week zal daar niet vreemd aan zijn geweest. D.W.V. zette er het eerste half uur een tempo in, dat de meeste spelers van ons niet konden volgen. En dat nog wel, in Jhet 'bezit van M.U.L.O.-dipIoma en eventueel enige jaren kantoorervaring. wil opgeleid worden tot Hoofdboekhouder op kantoor van eerste klas meubelfabriek te Amsterdam? Schriftelijke sollicitaties te richten tot de Administratie van dit blad.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3