3 October J. W. 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. In dit nummer hoort li verschillende optimistische klanken waar de copij 1 October binnen moest zijn, konden de medewerkers dus niet schrijven over de gebeurtenissen van 3 October en wij mogen hierover, aan de hand van eigen waarnemingen en telefonische mededelingen, een kort samen vattend verslag geven. Deze 3 October was voor A.F.C. over het geheel gezien, een zeer gunstige dag en wel om de drie volgende factoren: a. Een nieuwe demonstratie van de grote mentale kracht van ons eerste; b. Een prachtige overwinning van het tweede; c. Voortreffelijk werk der adspirantenelftallen. Wij zouden geneigd zijn, de meeste waarde toe te kennen aan het succes der adspiranten-elftallen. Vier van de vijf ploegen, die 3 October in het veld waren, wonnen en vooral dat eerste adspiranten elftal is een ploeg, om enthousiast over te wezen. (Waarmede wij aan de prettige geest en de goede resultaten der andere teams niets afdoen). Maar dat eerste adspirantenelftal ge moet toch eens meer naar de adspiranten gaan, waarde lezer en charmante lezeres. Ik weet: ge zijt trouwe A.F.C.-ers en slaat geen wedstrijd over. Maar een „wedstrijd" betekent voor LI de wedstrijd van A.F.C.I. Ik weet: ge gaat ook mee „naar buiten" en de pen ningmeesters weten zich zeker van een behoorlijke recette, als hun club tegen A.F.C. speelt, omdat er zoveel Amster dammers meekomen. Goed, maar schenk aandacht aan de jeugd want, om iets volkomen on-origineels te schrijven: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". De 52 overwinning van A.F.C. II op Z.F.C II is mis- schien het mooiste verjaarscadeau, dat Jaap van Nek kreeg op de dag, dat hij 47 jaar werd. (Nee, eerlijk, je zou het hem niet aanzien). Deze uitslag bewijst, dat het tweede zo het wellicht geen eerste viool in de Reserve Eerste Klasse zal spelen in dat orkest een behoorlijke partij meeblaast. En nu het eerste. Ik kan mij zo indenken, dat zij, die de 22 uitslag tegen W.F.C. uit, telefonisch of „aan de radio" hoorden, een lichte teleurstelling ondervonden. Voor de gelukkig velen die de wedstrijd in Wormerveer bij woonden, kwam het eindsignaal als een verlossing. Want „W.F.C. uit" werd een der zwaarste, moeilijkste en naar ste wedstrijden, die wij in lange tijd gespeeld hebben. Het allermerkwaardigste van deze wedstrijd is n.l„ dat de scheidsrechter de wedstrijd verknoeide endat de scheidsrechter toch eigenlijk gelijk had. Want wat was het geval? We zagen een wat trage, moeilijk op toeren komende strijd, waarin A.F.C. de leiding nam met een kopbal van Wally v. Weelde uit een door Coen Colijn voortreffelijk genomen vrije schop. Het doelpunt werd met tam applans begroet want oh, onze hardleerse A.F.C. supporters we zijn weer „arrivés" en denken, dat de goals dit jaar zul len vallen als pruimen uit Hieronymens van Alphen's onster felijke ballade. W.F.C. maakte gelijk, toen Gerrit v. d. Horst even een situatie verkeerd beoordeelde en hoewel W.F.C. toen veel sterker werd vier corners in even zovele minu ten! bleef het bij een 11 stand. Een stand, waarover zoals te doen gebruikelijk zwaar gediscussieerd kon worden. „Als" Dick Disselkoen uit die pracht voorzet van Chris Ge luk zuiverder geschoten had, maar ook „als" W.F.C. eens een goede middenvoor had gehad, die van de zwakke mo menten van Gerrie Stallmann geprofiteerd had. Enfin, ge kent de pauze-babbeltjes. De scheidsrechter had geen goede „foyer". Hij voelde de situatie niet aan, maakte wat foutjes en was eigenlijk te „krenterig" op ingooiballen etc. om de sfeer te voelen tussen twee elftallen, die robuust, maar fair, zo n belangrijke wedstrijd eens gaan „uitvechten". In de tweede helft liep het mis. De fout zat in de eerste plaats bij enkelen onzer spelers. Het is niet geoorloofd, op en aanmerkingen tegen de leiding te maken, ook als deze niet best is. En waarom zou het wel geoorloofd zijn? Herhaalde malen hebben onze spelers en die van W.F.C. fouten ge maakt, die de haren van de supporters te berge deden rijzen. Als dan de scheidsrechter eens een paar fouten maakt, waar om zouden dan de spelers, die tien maal zoveel fouten maak ten, die knaap dat kwalijk nemen? Moet dan alleen de scheids rechter „onfeilbaar" zijn? Enfin, door de op- en aanmerkingen van een Coen Colijn en van een Wally van Weelde werd de scheidsrechter onbewust, maar psychologisch verklaarbaar tegen ons en toen zeiden de spelers nog meer nare dingen, waarop Wally van Weelde het veld uitgestuurd werd. Een ongekend feit in de A.F.C.-historie, waarvan wij een herhaling niet meer hopen te aanschouwen. Tot overmaat van ramp werd W.F.C. even later een strafschop toegewezen. Volgens onze waarneming terecht, maar alles, wat in en buiten de lijnen A.F.C. was of er voor voelde, ontplofte. De penalty werd benut: 21 voor W.F.C. Nu moet ons aan het adres van het W.F.C.-bestuur een opmerking van het hart. Hoe kan een in en buiten het veld zo uitstekend aangeschreven club het dulden, dat (ik citeer nu Wormerveerders, die ik sprak) de „dorpsgek" achter het doel van de tegenpartij zijn dwaze capriolen en wilde uit roepen mag uithalen? Dat de keeper van de „gasten" ja, gasten, heren! gehoond, uitgescholden en beledigd wordt' A.F.C.-ers zijn ook geen katjes om zonder hand schoenen aan te pakken, maar als de jongenstribune de kee per van de tegenpartij zou honen en de gasten zou uitschel den dan zou ons bestuur daaraan onmiddellijk een einde maken. Ook teleurstellingen waren ons deel, deze 3de October. Incidentele, als de 32 nederlaag van de junioren I tegen Volewyckers en symptomatische, als de 23 nederlaag van het derde tegen Blauw IV. Dat derde wordt ons zorgen kindje! Maar al met al gaat het momenteel goed in A.F.C. Er zit „gang" in de club moge dit onder de bezielende leiding van Gerard H.iuber zo blijven! PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL f. 120.- 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT DE CLERCQSTR. 25 AMSTELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 2

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 2