c „Aan de lijn" WË Van H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. Churchill-laan 25a Administrateur: J. F. Bakker, 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096, Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. F. Bakker Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 27e Jaargang October 1948 Met de gewoonte, om bi] het begin van de competitie de punten te verspelen, heeft ons eerste elftal volkomen ge broken. Met ongekende geestdrift hebben zij eerst „Elinkwijk" be dwongen en alle prognostiek ten spijt zijn onze jongens op de ingeslagen weg voortgegaan. Zoals bij alles moet je Vrouwe Fortuna niet tegen hebben, maar uiteindelijk worden niet te stuiten wilskracht en door zettingsvermogen altijd beloond. Geen overdreven hoera-stemming, rustig de moeilijkheden die nu kunnen komen onder de ogen zien, betekent een psychologische voorsprong. Ons eerste elftal gaat nu onge twijfeld, met meer zelfvertrouwen het veld in. Het is opmerkelijk, hoe de prestaties van het elftal als geheel, hst spel van enkele spelers tot grotere daden inspi reert en als het ware hun eigen spel-peil opvoeren. Het zijn verrassende feiten die een belofte inhouden als onze spelers met trainen en door voor hun sport een ander genoegen op te offeren, volhouden. Wij zijn op de goede weg Heren, zet 'm op en score. Gelukkig heeft ook ons tweede het zoet der overwinning gesmaakt en ook hier zijn tekenen van verandering ten gunste waar te nemen. G. H. Hauber. Toch viel b.v. tegen D.W.V. II thuis, de geestdrift waar mede jonge spelers dienen te voetballen, tegen. Dat kan veel beter en dan zal succes niet uitblijven, dat is het geheim van de smid. Ook voor het derde en vierde geldt dit zeker. Meer trainen, meer wilskracht, meer pit in je spel werpen. Met slap en futloos zijn bereikt men niets. Alleen met de heilige wil om te zegevieren, behaalt men resultaat. Onze technische commissie en trainer gaan bij de ver breding van onze grondslag hierop uiteraard letten. De ge zonde eerzucht om in een hoger elftal te spelen moet onze spelers zodanig prikkelen, dat zij gaan beseffen dan ook iets te moeten aantonen. Het zal het werk van de technische commissie verlichten. Het moet niet zo zijn, dat een ras echte A.F.C.-er tegen mij zegt: „Maar wij hebben niet beter" en: „Ik geloof, dat het tweede derde en vierde te hoog geplaatst zijn Hij voegde er nog aan toe, „dan moeten wij in 's hemelsnaam maar met die elftallen naar een lagere afdeling". Neen beste vrienden, duizend inaal NEEN. Wij moeten de basis van op de voorgrond tredende jonge spelers met ambitie en aanleg verruimen. Dat moet het arsenaal voor de optrek van A.F.C. worden. Ook de taak van onze jeugdleiders wordt hierin ernstig betrokken. Zij dienen zoveel mogelijk met nieuws en stof voor deze opbouw te komen en over de prestaties van de jongens de kolommen van de „Schakel" vullen. Ik zie de A.F.C. aangelegenheden als een keten, waaraan geen schakel mag ontbreken. Hecht en geklonken, dan wordt er iets bereikt!

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1