5 novemBGR Van Veteranen gesproken Ylovember-Schakel m me copy, aan één zijöe getypt, mzenöen uiteeLijk eeRste post, bij h. wrjnanö, RoeustRaat 522 Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. En je hart gaat sneller kloppen als je club een paar keer wint Zóveel houdt je van A.F.C., dat je zo blij bent als een kind Is dat liefde voor de voetbal of is het voor A.F.C.? 't is het laatste; want een goed lid jucht steeds met zijn clubje mee Daarom, Voetbal, Cricket, Honkbal blijft toch allen eensgezind Vriendschap blijft moreel de hoofdzaak En sportief; dat 't eerste wint Doch vergeet bij dit genoegen Hóe graag gij die sport ook speelt „ALLES OP ZIJN TIJD" EN DAN NOG DAT DIE TIJD GOED WORDT VERDEELD N. EVERSHARP. t t Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Winkler Prins. Onze medewerker B. S. Ie Marché vraagt ter overname een Winkler Prins Encyclopaedie, 5de druk. Aanbiedingen bij de Administratie van ons blad, 2de Jan v. d. Heijdenstraat 21. Eigenlijk ben ik zwaar gegriefd, omdat er naast mijn degelijke, sobere beschouwingen in de „Schakel" een wufte uitnodiging wordt neergezet om „eiken dag een glaasje" te drinken! Maar nu wij toch op dit chapiter aangeland zijn, zal ik maar meteen over de veteranen beginnen. Het is goed kijken naar die dartele, hupse mannetjes! Zij zijn een beetje aan het afbrokkelen, maar ze zijn toch stuk voor stuk „Branding in de Rotsen". Er was veel, wat mij erg bekend voorkwam: de linksbuiten liep rechtsbuiten en met hopeloos doorzichtige schijnbewegingen slingerde hij zijn benen een half dozijn keren om de stilligende bal heen, terwijl de tegenpartij onaangedaan en gelaten toekeek, tot het .show-nummertje afgelopen was. Vroeger zou het publiek van enthousiasme geloeid hebben, maar kom daar nu maar eens om,? Er was een lange dunne, die als een losgelaten schooljongen geanimeerd de verkeerde kant uitholde. Over de hele linie waren de mannetjes wel wat dikker dan 20 jaar geleden. De van Nekken lijken nu wel tweelingen, alleen schijnt de oudste z'n traditionële grijs-vale broekje aan z'n broertje overgedaan, en zichzelf op een nieuw getracteerd te hebben. Met genoegen constateerde ik, dat mijn eigen man nog steeds van die lange, hoogkrullende trappers lanceerde, die het midden hielden tussen ski's en krulschaatsen. De techniek was dienovereenkomstig: gewone ballen werd overhéén geloeid, en die per abuis óp de schoen kwamen, gingen als een V2 de lucht inIemand, die vroeger Tonny heette, stak .per abuis een been uit, toen er een bal aansuisde, maar gelukkig trok hij net bijtijds z'n kost bare voet terug, anders had hij de bal nog geraakt ook! En lópen kan die Ouwe Dis! Geweldig! Je kunt echt zien, dat hij zijn vaart met schokjes inhoudt. Plotseling verliet hij bedachtzaam huppend het veld en wij zaten alras te dubben over de goede of kwade aard van zekere hinderlijke ziekte, maar achteraf hoorde ik, dat er een klant opgebeld had, die een tandenborstel wilde hebbenHeus, alles was zéér genoeglijk; grensrechters en invallers ontbraken nu ten enen male, omdat ze volmaakt overbodig zijn. Als er één van de oudjes geblesseerd mocht raken, zou z'n eventuele handicap tussen de anderen niet eens opvallen. En Geppie als scheids rechter laten ze toch alleen maar meehollen, omdat hij er nu eenmaal bij hóórt en zo'n nette indruk maakt met z'n schone hemmetje. Zoals 't betaamd was de tegenpartij een waardig pendant van onze oude glorie. Alles was daar net zo als bij ons; outball, die ze zelf veroorzaakt hadden, gooiden ze plichts getrouw weer in. Ze konden ook nog rennen; de linksbuiten leek zelfs door de Eilersschutting te suizen, ware het niet, dat hij bij de sloot tot andere gedachten scheen te komen. Ook waren er, die meer het postuur hadden, om effecten in de kluis te bergen dan een bal te trappen, maar wat kun je uiteindelijk beter doen? Het Dames-publiek kwam in een pantserwagen het terrein oprijden, en bleef aldus beschut de heldhaftige verrichtingen gade slaan. „Black and White" hondjes sprongen op de claxon als het mooi was; alles in stijl. De onzen schenen succes te hebben, want een stel omkopers stonden om onze keeper heen; de roep, dat het allang afge lopen was, scheen de Heren niet meer te deren „En dat, wat daar gaat, oefent nu kritiek op óns uit!!" somberde het keepertje van 't eerste tegen de verdwijnende veteranen ruggen Zo tegen half 8 thuisgekomen is voor een veteraan beslist niet gek. maar als z'n vrouw zonder sleutel maar mét een sliertje kinderen; op de stoep staat te wachten, valt het niet zo bestArme Veteraan! EEN AANGETROUWDE. 16

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 16