Nette en Nuttige Notulen-Notities Ballotage-problemen meijeR BLOEMWERKEN Begunstiging van onze fldver teer der s. houdt de Schakel in stand- De tweede A.R.O.L.-dag heeft behoorlijke sport te zien gegeven en spannende wedstrijden. Het begon al met K.F.C. Blauw Wit. Door fouten in de Koogse achterhoede hadden de Stadionbewoners al vrij spoedig een 20 voorsprong. Het einde kwam met een 32 overwinning voor Blauw Wit, die daardoor wel iets meer kreeg dan zij verdiende. Volendam stelde zich dapper teweer tegen H.B.S.; driemaal nam H.B.S. de leiding, maar even vele malen maakten de wijdbroeken gelijk. Een kwartier vóór het einde kwam H.B.S. los en scoor de vrij snel 4 doelpunten en daar Volendam ook nog eeni keer doelpuntte, werd het 74 voor de H.B.S.-ers, die derhalve de finale moesten spelen tegen Blauw Wit. Blauw Wit nam ook hierin de leiding, doch moest deze ten slotte aan H.B.S. af staan. De laatste 10 minuten wordt 't een opwindende strijd voor het Haagse doel en de in de allerlaatste minuut verdwijnt de bal daann (22). Bergman toonde zich in het nemen van strafschoppen de meerdere van v. d. Vegt, zodat de A.R.O.L.- beker voor een jaar naar het Stadion verhuisde. Blauw Wit, die de beker al eens definitief in haar bezit kreeg, staat der halve op de nominatie ook deze fraaie beker in de wacht te slepen, want zij heeft hem thans reeds voor de vierde maal in haar medaille-kast. Het volgende A.R.O.L.-tournooi wordt dus wel heel „gevaarlijk". De Junioren. Wonnen onze junioren eerst het D.E.C.-Junioren-tournooi, thans verrichtten zij weer een fraaie prestatie, door in het Victoria-tournooi op 12 September achter Ajax de tweede prijs te veroveren. Proficiat jongelui! Het eerste speelde met liefst 7 invallers een oefenwedstrijd tegen U.V.S. te Leiden en verloor daar met 5—1. Een slechte generale, die echter blijkbaar tot grootse daden heeft geïnspi reerd, want de eerste drie competitie-wedstrijden werden ge wonnen. Zes punten in de eerste drie wedstrijden, het is haast niet te geloven, want dat is in jaren niet gebeurd en het vorige seizoen was driekwart van de competitie verstreken, toen de eerste 6 punten binnen waren. De traditie van een „raar ploegie", wordt derhalve gehandhaafd; een stabiliteit van de inzet zou echter voor de toekomst door heel A.F.C. wel heel erg op prijs worden gesteld. Een rare kool. Er is de A.F.C. anders een heel onprettig kooltje gestoofd. Plotseling, zonder enige voorafgaande kennisgeving van welke zijde dan ook, bleek de wedstrijd D.W.S.Neptunus in het Olympisch Stadion vastgesteld. Vanzelfsprekend stond het A.F.C.-Bestuur op zijn achterste benen en werd bij de ver schillende instanties en bij D.W.S. ten, krachtigste geprotes teerd. Ongetwijfeld zal de A.F.C. er zich niet bij neerleggen, indien ondanks de protesten toch aan D.W.S. toestemming wordt verleend ook haar komende thuiswedstrijden in het Stadion te spelen. Het laatste woord is hier nog niet ge sproken. G.V.C., de Wageningse studentenclub, die in vroeger jaren meer van zich deed spreken, vierde haar 45-jarig bestaan. Jhr. Dr. Mollerus herdacht het feit, dat hij 30 jaar achtereen als secretaris der „Good Old' fungeerde, terwijl H. M. Lu- gard 40 jaar lid was van U.D. en tevens 32 jaar redacteur van het vredelievende U.D.-kanon. W.S.C. uit Waalwijk, verleden jaar weer naar de 2de klasse gepromoveerd, opende op 19 September haar nieuwe terrein; tot onze spijt wareri wij niet in de gelegenheid de openingswedstrijd, waartoe wij warén uitgenodigd, te spelen. Naar verluidt zal de „September-vergadering" door om standigheden eerst in October gehouden kunnen worden. De Elftalcommissie heeft blijkbaar iets te hoog gegrepen, want het is noodzakelijk gebleken de adspiranten 7, de junio ren 4 en de „veteranen" uit de competitie terug te trekken; het is niet prettig voor de competitieleider en de tegenpartijen, doch beter kon het thans dan in het midden van de competitie geschieden. Vermoedelijk zullen de overblijvende elftallen er in kwaliteit zijde bij spinnen. Sedert 7 September worden de clubavonden des Dinsdags gehouden in de nieuwe foyer in het Stadion; de Dinsdag avond is gelukkig geen bezwaar voor de organisatie geble ken; de inrichting biedt ruimte genoeg om te biljarten, te vergaderen, te kaarten, te domineren en thans zelfs om te pingpongen. De opkomst is bevredigend maar kan nog beter zijn. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. WIJSNEUS. Er wordt wel eens beweerd, dat A.F.C. een club van high- standing" is, waarvan men alleen maar lid kan worden, indien men om zo te zeggen in de bocht van de Heerengracht woont. Men zou niet tot de vereniging kunnenn toetreden, indien men niet het voorrecht zou hebben geïntroduceerd te worden door de „A.F.C.-adel" om eens een deftig woord te gebruiken voor de personen, die in dit verband aan de rood zwarte touwtjes trekken. Ik vind dat het sprookje, dat men hieromtrent wel eens hoort vertellen, maar eens de wereld uit moet. OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID Ik meen dat er bij A.F.C. een enquête-commissie is, die heus niet uit baronnen of andere adelijke beroemdheden be staat, doch uit doodgewone behoorlijke mensen, die bij per sonen, die als lid worden voorgesteld eens een „praatje bij de haard gaan maken. Op slot van rekening kan ik mij voorstellen, dat men in een grote vereniging toch weten wil, wat voor vlees men in de kuip krijgt. De aanneming als lid zal heus niet afhangen van het feit of het meubilair, waar over de „familie" van de geballoteerde beschikt, van mahonie of van eikenhout is of dat men over een fiets, een „puffertje" of een up-to-date slee de beschikking heeft. Daarvoor zullen wel andere normen worden aangelegd, waarover ik het on nodig oordeel hier verder uit te weiden. TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 Ik vind A.F.C. een prettige vereniging. Er is plaats voor „de kleine man' voor de middenstander en voor hen, die 11

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 11