ITERSON V/an alle kanten Ati telden, u-cut A.f .d. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. gerig-nieuwsgierig begin je aan het touwtje te peuteren. Als het dan open is dan zie je een briefje, waarop heel kort en droog staat getypt: GE-SCHENK VAN A.F.C. en daarna begint de uitstalling. Zoals dat hier altijd het geval is maak je zo n pakje nooit alleen open Als de andere knapen niets ont vangen hebben komen ze zo kwasi-belangstellend bij je staan en vragen dan nogal stom en overbodig: „Heb je een pakje ge kregen?" en blijven dan natuurlijk net zo lang in de buurt tot ze alles gezien hebben wat eruit komt! Ze willen je dolgraag helpen met een en ander, nee, tegen het openmaken (ze be doelen opmaken, maar dat zeggen ze niet) hebben ze absoluut geen bezwaar." ïn de bergen van Tjandjoer steekt Guus Graanboom zijn neus om een hoekje: „Een paar dagen terug ontving ik weer 2 pakketten van U, waarvan een met lectuur en de andere met allerhande blikjes met heerlijke inhoud. Vooral de sigaretten. Voor dit alles natuurlijk mijn hartelijke dank. Ook de A.F.C.-Schakel komt steeds prachtig op tijd en nog wel per luchtpost. Zoals LI misschien weet ben ik alweer een aardig tijdje getrouwd en nu verwacht ik een dezer dagen uitbreiding van het gezin. Ik lig zelf in Tjandjoer en mijn vrouw woont in Soekaboemi, zodat ik vaak heen en weer ga, waardoor ik weinig tijd heb om te schrijven. Voetballen doen we hier veel. gisteren werden wij kampioen met ons compagnies-elftal van Tjandjoer. Van het Bataljons-elftal ben ik reserve keeper. Tevens sta ik in het doel van het Batavia-handbalelftal waar mee wij brigade-kampioen werden. Ik hoop dat ons eerste deze goede voorbeelden zal volgen en als alles meeloopt kan ik de prestaties van ons eerste het volgend jaar weer zelf aanschouwen." Ho, even wachten, net wéér een brief van Nico Bijl uit Bandoeng ontvangen (goed zo) Nic, schrijft: „Zojuist ben ik teruggekomen op m'n militaire honk na een heerlijke 10-daagse zwerftocht door West Java. Ik had n.l. verlof en heb deze gelgenheid met beide handen aange grepen om eens wat meer te zien dan alleen m n directe dagelijkse omgeving. Uitgaande van het principe dat een stad nu juist niet erg geschikt genoemd kan worden om wat meer van land en volk te leren kennen, ben ik het wijde en grote bergland ten Zuiden van Garoet ingetrokken. Ik kwam uit bij een klein plaatsje aan de Zuidkust van Java. Pamengpenk. Helaas is het cok in die buurt nog lang niet veilig en het is niet geraden deze streken onbewapend te betreden. Het is een prachtige tocht geweest zodat ik niet kan zeggen: „Gut, gut, wat ben ik blij om weer terug te zijn!' Echt niet. Ik begon al met een vreselijk verveeld gezicht met mijn intrek in het soldatenvertrek te nemen. Doch dat gezicht kaarde volkomen op toen ik, in aansluiting van dit prachtige verlof, een echt, levensgroot A.F.C.-pakket vond. V?at dat betekent behoef ik U wel haast niet meer te vertellen. Het Is af. in één woord, Langs deze weg mijn oprechte dank voor de actieve bemidde- gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting ling van de Commissie Indio en voor de gehele A.F.C.-familie die zulks mogelijk maakt." U ziet, A.F.C.-ers, al deze brieven vloeien over van dank baarheid. Dankbaarheid voor de pakketten, maar ook dank baarheid voor een simpel briefje dat zoveel betekenen kan voor een jongen die zo ver van huis ergens in de rimboe, bivakkeert. De adressen van de „Heren Zeventien te her halen heeft geen zin. In de Juli-Schakel kunt ge ze, compleet en wel, vinden. Voor latere adresveranderingen verwijzen wij naar boven afgedrukte brieven. Bovendien kunt U te allen tijde telefonisch informeren onder 28511. Binnen 10 seconden krijgt U dan het gewenste adres opgegeven, ongeacht wanneer U belt. Wij maken het U zo gemakkelijk, het enige wat U te doen heeft is een postblad te kopen en er 10 cent porto op te plakken als het een militair geldt. Voor burgens 38 cents per 10 gram briefgewicht, brief kaarten 20 cents. Doopt allen Uw pen in, ook als deze niet zo „welversne den" mocht zijn. Daar kijken onze jongens niet naar. Gij wed strijdbezoekers van A.F.C. I of andere A.F.C.-elftallen hebt ook stof tot schrijven. Het geeft niet of U de man (of mannen) van Uw keuze kent. Ik kende ze ook niet toen ik begon. Maar schrijf! Verschaf hun, met practisch geen kosten, een prettige dag. Wacht niet: DOE HE'r NU! B. S. LE MARCHé. Naschrift: Brommelcamp en Van Rossum zijn inmiddels ge repatrieerd. Hun beider bezoek stelde ik zeer op prijs. De „Heren Zeentien" zijn weer gecompleteerd door: H. J. Schee pens, donateur, Embang Tandjong 15, Soerabaja. Onze vriend: Frank Swift, de beroemde goalkeeper van Manchester City en Engeland, (sinds 1946 keepte hij in 12 internationale matches voor zijn land, waarvan negen ge wonnen, 2 draws en één verloren, tegen Zwitserland), is bezig „z'n schaapjes op het droge te brengen. Hij heeft zich in een levensmiddelenbedrijf te Manchester opgewerkt tot as sistant-manager a 1.000 per jaar. werkt van 9 tot 5 en traint dan des avonds nog twee uur. Hij behoort nog tot een: der beste goalkeepers van Engeland, maareen paar onge lukkige matches onder het oog van een of ander lid van de Keuze-commissie en gedaan is het met de extra-tjes van een £20 die hij voor een match ontvangt. De Zweden hebben er een lieve duit voor over om een Engelse trainer in hun gelederen te hebben. Dai Hopkins, oud vleugelspeler van Brentford, ontvangt, (belasting vrij!) 15 per week, met als woning een moderne flat, waarvoor hij 3 per maand moet dokken. En dit salaris wordt betaald door een tweede klas Zweedse voetbalclub „de Sleitner F.C. Geen wonder dat de Engelse profs graag in Zweden willen coachen! Johnny Jordon, binnen-voorwaarts van de „„Spurs", zoekt het weer elders. Deze knaap (stevige!) heeft n.l. een contract aangegaan met de Italiaanse Voetbal Club „Juventus Johnny heeft geen halve maatregelen genomen, want zie hier zijn voorwaarden: salaris 16.- per week, plus 12.- voor een overwinning en ingeval van een draw 10.-! P. J. L. 10

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 10