I SPORTS SHOP I „Joop" V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 939^1 AMST£RDAM-Z. j DE A FC-SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW Dezelfde datum. Zondag 2r> Mei 1948: A.F.C. II wint tegen Stormvogels II en eindigt zijn promotie-degradatie-competitie als no. 1 met 9 punten. Zondag 23 Mei 1937: A.F.C. II wint uit tegen 't Gooi II ™e- ea eindigt als no. 1 (met promoties naar de Res. Ie klasse) met onder zich t Gooi II, Zeeburgia II en Ken- nemers II. Ma%wat een geweldig verschil in feest tussen 1937 en 1948. 1 oenniet te beschrijven! 1 hans een keurige onverwachte bloemenhulde van Storm vogels II, een foto van Joop Hurwits, een speechje van Arie Mets en daarnaast een uiterst slechte bediening in ens clubhuis, een E.C.-lid dat zijn aandacht moet verdelen (later bijgestaan door onze voorzitter) tussen Stormvogels, dat met plm. 24 man in ons Clubhuis de avond verder vrolijk door bracht zij waren toch niet gepromoveerd!) en ons eigenlijk gelukkige tweede elftal. Koud, koud, koud!! Dankbare woorden van aanvoerder van der Voort aan de B.C. en een deels bitter speechje van ondergetekende. Het koude slot van een hoogst emotioneel seizoen. Het zij zo. ,,C'est la vie." Och kom, ik zit hier ver van huis, laat de bitterheid niet de overhand krijgen. Laat ons tot slot nog even de prettige kant bekijken en ivel in de eerste plaats het feit, dat na het vele slechte dat er ever promotie-degradatie-wedstrijden (en dikwijls terecht) wordt geschreven, deze competitie uit- 7^°Sr fairheid van al onze drie tegenstanders .o. IIStormvogels II en t Gooi II. Hen competitie zon der enig incident, zonder enige verwikkeling over de pro gramma-samenstelling. Geachte tegenstanders, hulde en dank voor de sportieve wijze,^ waarop wij met jullie gestreden hebben en waarbij slc.h.s voor één van ons vieren succes was weggelegd. Voor jullie waardering tegenover ons danken wij jullie. Zo hcoit het te zijn in de spcAt en zo heeft Henk Kappelhoff net in de laatste Schakel zo uiterst duidelijk geschreven. 19471948 is beëindigd. EX SPELER HE aangetrouwd zijn met A.F.C. brengt nog zijn verplichtingen met zich mee. Neem nou eens Joop, die twee stappen van mijn stoep vandaan zijn duis- tere bezighedens verricht. Omdat ik nu per abuis ook bij zijn 11 cetbalclub hoor, exploiteert hij me met een air van zelfsprekendheid. Zijn verlangens variëren van het Maandagse kopje koffie tegen zijn spreekwoordelijke melig heid tot hei oneindige. En het ergste is, als ik dan eens een kop koffie afschuif, vraagt hij prompt of zijn vier vriendjes óók wat mogen hebben Als er door een verkoudheidsepidemie van mijn drie man nen geen schone zakdoek meer in huis te vinden is, en er wordt gebeld, kan ik er zeker van zijn, dat Joop met "zijn handjes in de zij wijdbeens op de stoep staat en vraagt: „Zeg, mag ik even een schone zakdoek van je lenen ik heb de mijne vergeten." Zo ben ik aardig door mijn stof doeken heengeraakt. Dan weer is in Joop's werkplaats de klok stuk, moet ik ze om vijf vcor vijf wekken, dat ze niet vergeten naar huis te gaan. Enfin, door 1001 dingen laat Joop me merken, dat ik niet alleen op de wereld sta. Mijn nieuwste opdracht is, zijn omvangrijke bijdrage voor de „Schakel te tikken, want door zijn invasies is hij er achter gekomen, dat ik een schrijfmachine geleend heb. „Waar was jij vanmorgen?? begon hij dreigend, „want je hebt me beloofd, dat je 't vandaag zou tikken!!" s Middags begluurde hij mij met argusogen, toen ik op mijn gemak groente ging halen. Voorts handelde ik volgens beproefd recept, door het te verrichten werk -netjes op te stapelen, en rustig op de bank een dutje te doen, teneinde kracht en heilig vuur te vergaren. Nèt was ik zalig wegge doezeld, teen ach, U begrijpt het al, de bel ging en Joop stond op de stoep: „Zeg, hoe sta je er nu mee?" Hij schrok zich docd, toen ik hem vertelde, dat hij me wakker gebeld had; eigenlijk was het geen schrik, maar afgrijzen, omdat ik op een dergelijke manier mijn plicht verzaakte „Ik heb lekker geen thee!!" ketste ik terug, en als je niet gauw opschiet, kom je helemaal niet aan de beurt!" Wonderlijk gauw was hij verdwenen, om 60 minuten later weer door de ruiten te gluren en te vragen, of het al klaar was „Oh, jé, het is al half vijf, en je hebt het nog niet af!" jammerde Jopie. „Ik zal het Karei wel meegeven naar Clubavond", zei ik. Radeloos geschreeuw en gebaar achter glas: „Nee, oh nee! Als ik het stukje niet heb, mag ik van Mia niet naar Clubavond! „Als een ander het brengt, hoef jij het niet meer te brengen!" zegt ze dan." Hij is echt verdrietig, en aangezien ik hem nu genoeg ge plaagd heb, begin ik maar gauw aan zijn stukkie EEN AANGETROUWDE. DAT WAS SCHoirtPH F V.BABRiBSTR»/ s 6

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 6