Delicia Titanenstrijd van A.F.C. II V V Met goed gevolg beëindigd. BEETHOVENSTRAAT 55 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. DUSSELDORF, 28 Mei 1948. De betovering van het seizoen 1947—1948 is verbroken, was eigenlijk in feite reeds verbroken op Zaterdagavond 22 dezer toen Karei Nesenberend mij telefonisch mededeelde, dat door de nederlaag van V.S.V. 2 tegen 't Gooi 2 (1—2) A.F.C. 2 zelfs met 7 punten al in veilige haven was. De eindstand luidt als volgt: A.F.C. 2 6 4 1 1 17—12 9 't Gooi 2 6 2 2 2 1— 1 6 V.S.V. 2 6 2 1 3 13—13 o Stormvogels 2 6 1 2 3 De woorden van voorzitter Mets, ,,dat hij rekende op een succesvol eindresultaat" zijn uitgekomen. Mijn eigen woor den: „Onze wil, onze vasthoudendheid, onze teamgeest, cnze sportiviteit zullen oorzaak moeten zijn, dat wij ons hand haven. Het kan, het zal en het moet" zijn werkelijkheid geworden. Tweede elftallers, ook van deze plaats nog eens mijn har telijke gelukwens. De prestatie is waard om in de annalen niet onvermeld te blijven. Bertus Kalsbeek vertelde mij in zijn vele jarem van lidmaatschap nog niet bij een promotie of degradatie te zijn betrokken geweest; promotie is prettig en degradatiewedstrijden zijn alleen een sportieve aange name herinnering als zij met succes zijn bekroond. Alvorens tot nog enkele punten over te gaan eerst een paar woorden over de twee laatste wedstrijden, n.l.. A.F.C. 2—'t Gooi 2 2—1 A.F.C. 2Stormvogels 2 30 Tegen 't Gooi 2 kwam hetzelfde elftal in het veld als in de vorige Schakel vermeld stond, n.l.: Eskes, v. d Voort, Duys, Mellegers, Duinker, Stuurman, Geluk, Jacobs, JN. Kalsbeek, Heineman, Vellema. Ons tweede heeft (trouwens niets dan goeds ook van 't Gooi 2) een zodanige wedstrijd gespeeld, dat indien het gehele seizoen zo gespeeld was, wij een goede gooi naar het kampioenschap van de Reserve le klasse hadden ge daan. Een goed veld (na regen, nietwaar Joop v. d. Voort), een goed „geladen" elftal, bezield met heilig willen, een fraai spelend 't Gooi (behoudens een enkel momenlt na de rust, waarvan wij tot ons buitengewone genoegen hebben vernomen, dat 't Gooi-bestuur na terugkomst in Hilversum hiertegen zijn ernstige afkeuring officieel tegen de betref fende spelers heeft uitgesproken) dit waren de factoren voor een beste wedstrijd. Ik weet niet alle details van deze match; ik herinner mij van deze avond eindelijk na een intensieve week van werken rustig enige uren ver van huis gezeten - dat Frans Heineman een uitzonderlijk goede goal maakte, dat de rust eell j0 voorsprong bracht, kort na de rust gevolgd door de qelijkmaker. Echter geen inzinking onzerzijds, integen deel, en weer was het, evenals tegen V.S.V. 2 Frits Jacobs, die de gelukkige was de winnende goal te scoren. De man, die lange tijd niet scoren kon. maakte thans een behoorlijke serie goals. Onvergetelijk blijft het grootse moment, waarop keeper Pierre Eskes op onnavolgbare wijze een safe verrichtte, welke oorzaak was, dat geen gelijkmaker ontstond, waardoor hij van zijn medespelers alvorens de hieruit ontstane corner werd genomen, een groot aantal handen had te drukken. Verdiend! Uitgeschakelde concurrenten. En aldus was t Gooi 2 de eerste van onze concurrenten, die uitgeschakeld was door onszelf. Vervolgens schakelde V.S.V. 2 Stormvogels 2 uit met 42, nadat aanvankelijk de Stormpietjes met 21 hadden voorgestaan; daarna deed 't Gooi 2 zijn plicht tegen V.S.V. 2 en alhoewel zelf kans loos brachten de Hilversummers na een 10 achterstand de Velsenaren een 21 nederlaag toe. Een wonderlijke promotie-degradatie-competitie van A.F.C. 2 (een reserve-elftal van een dit seizoen matige 2e klasser) tegen de reserve-elftallen van de le klassers t Gooi. Stormvogels en V.S.V. Zelf begonnen wij met een nederlaag en vervolgens een gelijk spel; via een gelukkige derde wedstrijd staan wij op de helft van deze competitie alle vier precies gelijk en wij weten in de tweede helft door drie achtereenvolgende over winningen met 54, 21 en 3—0 onze positie te behouden. Bravo! Ja, deze laatste wedstrijd tegen Stormvogels 2, onver wacht al „binnen te zijn. Het elftal wilde toch laten zien, dat men sterker was dan de IJmuidenaren en via goals van Frans Heineman en Frits Jacobs werd het een 30 over winning en kreeg de achterhoede de satisfactie de nul te hebben gehandhaafd. Deze laatste wedstrijd moest zonder Klaas Stuurman en Lou Duys gespeeld worden, waardoor de practisch niet meer geblesseerde Bertus Kalsbeek en Nico Leloux meespeelden. Tegen de gewoonte in van de laatste tijd zijn hier ver schillende namen de revue gepasseerd, doch het moet ook eeni grote voldoening geweest zijn voor de plotselinge aan voerder Joop V. d. Voort om te zegevieren en voor Jacq. Mellegers om zijn enorme energie beloond te zien. En dan Nan Duinker. Eindelijk zijn kans in het tweede. En hoe! Met frisse jeugd alle moeilijkheden overwonnen. En dat was niet zuinig. Ten slotte waren de wedstrijden een succes voor de beide Kalsbeeks, dikwijls min of meer „verguisd in A.F.C. Last but not least onze vleugelspelers Chris Geluk, did uit eigen beweging de training hervatte zowel in het derde als in het tweede, van grote betekenis te rechter tijd voor A.F.C. bleek te zijn en Aat Veltema, in één seizoen geklommen van het zesde naar het tweede. Splendid! Teun Wiggemansen. Eén naam ontbreekt hier, en wel van Teun Wiggeman sen. De man, die zelf terecht opmerkte A.F.C. II met de rug tegen de muur te hebben verdedigd en 20 competitiewed strijden te hebben gespeeld en tenslotte één punt tekort ge komen te zijn. Teun, van deze plaats zij nog eens bevestigd wat tussen ons reeds in een gesprek van een hele avond is vastgesteld, jij hebt onder uitzonderlijk moeilijke omstandig heden moeten vechten en had deels de moeilijkheden van eerste en derde op te vangen). Je kent de mening van de E.C.; eert jongere, n.l. Nan Duinker, moest de moeilijke spil- plaats volgens ons innemen. Beschouw het niet als een te rugzetting, wees je bewust je deel dit jaar te hebben ge leverd. Blijf A.F.C. trouw in het derde, vierde of Veteranen of in commissies maar blijf in elk geval. BANKETBAKKERIJ EN LUNCHROOM Ook Uw banketbakker

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5