I Uit de Kapiteinshut... Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. N verband met de hitte ■werd de laatste wed strijd van het tweede elftal tegen Stormvo gels op Zondag 23 Mei des avonds om zes uur gespeeld. Inmiddels was het weer om geslagen en wij waren blij, dat wij de jassen aan hadden en de kraag konden opzetten. Achteraf bleek de wedstrijd van geen belang meer te zijn, want onze nog enige concur rent V.S.V. II was daags te voren door t Gooi uitgescha keld. We bibberden die Zondagavond alleen maar van de kou, niet van angst en emoties, want ons tweede elftal was al gered. Toch deed het prettig aan, dat onze jongens niet temin hun best deden, wat met een 3—0 overwinning werd beloond. De Stormvogels hadden bloemen voor ons meege bracht, hetgeen hogelijk gewaardeerd werd. Zij zijn nog enige tijd bij ons te gast gebleven; het zijn vrolijke jongens met wie het genoeglijk is aan te zitten. Na een iettewat somber seizoen toch nog een blij einde over alle linies. Na het eerste en het derde heeft nu ook het tweede elftal, zij het langs een gevaarlijke omweg, zich veilig kunnen stellen. Fijn voor de jongens zelf, voor de gehele A F C speciaal voor de elftal-commissie en de trainer, in zonderheid voor Jaap van Nek, die vooral voor het tweede »tecds een zwak heeft gehad. Jammer, dat leun Wigge- mansen voor de laatste wedstrijden moest worden vervan- qen Maar het algemeen belang moet nu eenmaal prevaleren, loop v. d. Voort heeft het keurig voor hem waargenomen. Maar ook vanaf deze plaats wil ik Teun nog eens danken voor het zeer vele, dat hij gedurende een reeks van jaren, speciaal voor het tweede elftal, heeft gedaan. Tenslotte is gebleken, dat de A.F.C. nog voldoende inner lijke kracht bezit om zich op alle fronten te handhaven. Het is alleen jammer, dat deze kracht pas werd ontplooid, teen het bijna te laat was. Zeer sterk is dit tot uiting gekomen bij de twee hoogste elftallen. In de laatste wedstrijden van het eerste elftal vroegen vriend en vijand zich onophoudelijk af, of dit nu werkelijk een elftal was, dat streed voor het ontlopen van de laatste plaats en even zo veel malen begreep men niet, dat met zulk spel A.F.C. 1 niet in het bovenste gedeelte van de ranglijst prijkte. Ons tweede met m de competitie zijn vele gelijke spelen en nederlagen met de oneven goal, die alle met wat meer wilskracht overwinmn- qen hadden kunnen zijn, bewees in de degradatie-wedstrij den, toen de spelers er werkelijk „voor gingen dat zij on tegenzeglijk de sterkste van de vier was. De tegenpartijen gaven het ongevraagd toe. Ik hoop en vertrouw, dat uit een en ander een les is geput en het de spelers duidelijk is ge worden, dat bij een zich van meet af aan volledig inspan nen het komende seizoen belangrijk betere resultaten kan en moet afwerpen. Aan onze nieuwe oefenmeester, de heer Booth, zal het ze ker niet liggen. Hem moet de entree in de A.F.C. direct al bevrediging hebben geschonken, daar hij een werkzaam aan deel heeft gehad in het behoud van het tweede elftal voor de reserve eerste klasse. Wanneer onze jongens zich nauw keurig houden aan hetgeen hij zegt, staat het voor mij vast, dat wij een goed nieuw seizoen tegemoet gaan. Op lz Juni gaat Mr. Booth voor een maand naar Engeland, om dan half Juli weer met de training te beginnen. Veel succes zij hem daarbij toegewenst, maar hij moet dan op aller mede werking kunnen rekenen. Bepaald afkeuringswaardig vond ik het, dat op het einde van de avond na de wedstrijd tegen Stormvogels II, toen ook ik nog niet volledig verwerkt had de vreugde van de goede afloop, een ongewenste uitlating de pret meende te moeten bederven. Door overleg, waarvoor ik mij altijd toegankelijk heb getoond, moet toch alles op een aangename wijze te regelen zijn. Waarom te kwetsen? Wij doen het tenslotte allen voor ons plezier. HBS. is er eindelijk in geslaagd haar tweede elftal in de reserve eerste klas terug te brengen, waarmee ik onze Haaqse vrienden van harte gelukwens. Ik weet, dat zij zich hiervoor jaren heeft ingespannen en ik verheug mij er op recht in, dat het gelukt is. Gaarne hoop ik, dat de thans verkregen gezonde basis moge medewerken tot een rustige toekomst. Met Pinksteren hadden wij een jeugdtournooi op ons veld. waaraan behalve onze Junioren I, de J"™°reu SNEEK, ZEEBURGIA en K.F.C. meededen. ZEEBUKOIA won de eerste prijs, A.F.C. de derde. Het was keurig van opzet en uitvoering en ook enthousiaste bedankbrieven van de deelnemers getuigden van de goede organisatie. Lof komt hiervoor toe aan onze Jeugdcommissie, in het bijzonder de heer Kuggeleyn Sr. Vooral het onderbrengen van de van buiten komende gasten eist in de regel wat moeite, maar ook dit werd, dank zij de sportieve medewerking van enige A.F.C.-ers, geregeld. Helaas heeft één der Sneek-jongens op de tweede dag zijn been gebroken. A.F.C.-instanties gre pen onmiddellijk in. Jan de Jong genoot verder een liefderijke verzorging door zijn pleegouders, n.l. ten huize van de fam. VeltemaHoltzappel, totdat Harry Scheepstra hem enige daqen later per auto thuis in Sneek afleverde. Wij wensen Jan een spoedig en algeheel herstel toe en een roemrijke voetbal-carrière. Dik Disselkoen. De wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers in Am sterdam kreeg voor ons A.F.C.-ers een bijzonder tintje, om dat Dik Disselkoen een plaats in het bondsteam was waar dig qekeurd. Het was voor Dik wellicht minder prettig, dht hij midvoor moest spelen, welke plaats hij langzamerhand is ontwend. Niettemin heeft hij zich goed van zijn taak ge kweten, alhoewel het niet eenvoudig is tegen een stopper- spil van een eerste klas Engelse profclub, die de midvoor qeen ogenblik uit het oog verliest, te moeten optornen. Het was verstandig, dat Dik niet berustte in de afdekking; hij liep zo veel mogelijk van zijn bewaker weg. Deze kon hem echter vaak te veel volgen, omdat vooral voor de rust in de tweede heltt ging het wat beter bij het uitwijken naar rechts of links de midvoorplaats niet onmiddellijk door de binnenspelers werd ingenomen. De wedstrijd eindigde m een l0 nederlaag voor de Hollanders, doch met een be£t)^ qeluk had het minstens een gelijk spel kunnen zijn Ook Dik wist de keeper enige malen te belagen, helaas zonder succes. Dat zijn spel door de technische leiding bevredigend werd bevonden, bleek uit het feit, dat hij werd opgesteld in het Zwaluwen-elftal, dat Zondag 30 Mei in Brugge met van een Vlaamse combinatie, waarin bekende Belgische spe- krs optraden, won. Op het moment, dat ik dit neerschrijf, zijn mij geen, bijzonderheden bekend, alleen dat Dik een goal schijnt te hebben gescoord. Ik besluit deze bijdrage met mijn genoegdoening er over uit te spreken, dat het 7e elftal, als waardig sluitstuk van het behaalde kampioenschap, zoveel succes heeft in de A.V.B.-bekerwedstrijden. Zondag 23 Mei heb ik op het Ajax-terrein onze adspiranten 1 tegen de Ajax-adspiranten, voor de G. Bosch plaquette aan het werk mogen zien. Evenals verleden jaar, werd het opnieuw een gelijk spel. In doelpunten maken zijn zij niet sterk, maar het vertoonde veldspel was vaak een lust voor de ogen. Jongens, ik verwacht dat velen van jullie met ere van zich in de toekomst zullen laten spreken. Het zit er in. A. METS.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3