I CLICHES Zomerov/erpeinzlngen 1 ■91 WILLEMSTRAAT 43-45 )3egunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. We waren nu uitgespeeld en moesten maar afwachten wat de anderen er van maakten. Tot onze grote vreugde toonde Frisia zich eenj volmaakt gastheer door met 20 van Achilles te verliezen, zodat wij alvast om de derde en vierde prijs moesten spelen. Het was jammer voor Frisia, maar ja, be leefdheid kost ook wat. H.B.S. had echter niet hetzelfde ge luk als wij en werd, doordat G.V.A.V. verloor, totaal uitge schakeld. Wees er van overtuigd, H.B.S.-ers, dat wij er net zo hard om getreurd hebben als jullie. Zoi waren het dus niet H.B.S. en A.F.C., die om de derde prijs moesten spelen, maar G.V.A.V. en A.F.C. Laat ik vol staan met te vermelden, dat wij een 20 achterstand op- haaiden om tenslotte nog met strafschoppen te verliezen. Ik ben van mening, dat meii bij strafschoppen moet verbie den goede keepers in het doel te zetten, de doelman van G.V.A.V. leek tenminste net een brok rubber. Enfin, het zij zo. We hebben ons getroost met de gedachte de morele Overwinnaars te zijn. Ja, wie zich zelf niet kietelt Al hadden we geen van beiden iets gewonnen, de terug reis was er toch niet minder vrolijk om. Wat er allemaal gebefurde op die terugreis, het is te veel om op te noemen. Ik denk slechts aan de onuitputtelijke voorraad liedjes, het „incident" met de onbewoonde woonschuit, die later toch bewoond blèek, de spreekkoren, die gevormd werden, de talloze moppen, het oponthoud in Alkmaar, het feest op de pont over het Noordzeekanaal en| wat al niet meer. Een feit is, dat voor we het wisten Amsterdam al weer bereikt was, alwaar we een hartroerend afscheid van H.B.S. pleeg den en vervolgens als troost een ijsje aten dat door de on volprezen heer Stumpf betaald werd. Toen dit op was, spoedde een ieder zich huiswaarts vol vrolijke gedachten over Leeuwarden en „Frisia" en sombere over niet afge maakt huiswerk. Het weekend was voorbij. B. A. BY. Naschrift. Aan het slot van dit epistel wil ik nog even „Frisia" bedanken voor de prettige dagen die wij bij haar hebben doorgebracht en in het bijzonder onze pleegouders, die ons werkelijk vertroeteld hebben. En dan mijn laatste opmerking over deze trip: „Zij is voor herhaling vatbaar". moeilijk als het voor een leek is kievitseieren te vinden, zo lastig zal het zijn een tweede ras-voetballer te vinden van het kaliber Abe Lenstra. Laat ik nu per ongeluk toch over voetbal hebben ge schreven. Nou ja, een tikje voetbal in Juni is niet zo erg. Bijvoorbeeld serie-wedstrijden voor het zevende, waar cricketers hun cricketwedstrijd cm afschrijven en zo. Foei, George!! O ja, en dan die circulaire van de a.s. Vergadering. Was die even grappig opgesteld? Ondanks alle verdeeldheid in de wereld zit er toch onbewust een enorme eenjheid in diverse onderdelen. Allemaal werken of allemaal staken!! Allemaal blijven of allemaal weggaan!! Zomersporten. Ondertussen zijn de zomersporten begonnen en er wordt in A.F.C. enthousiast cricket gespeeld. Ja, A.F.C.-ers, ook des zomers wordt de naam van onze Vereniging met ere naar buiten gedragen. Het eerste, twee de en junioren elftal van cricket-A.F.C. staan boven aan de ranglijst van de competitie! Het cricketveld van A.F.C. is gelegen in Amstelveen naast het hockey-stadion. Het is eigendom van de Twentsche Bank en de Sportvereniging van deze bekende Bankinstelling is er in geslaagd hier een schitterende accomodatie te bou wen, welke het toeven op zo een veld tot een waar genoegen maakt. Iedere Zondag wordt daar door A.F.C. een cricketmatch gespeeld. Cricket, een prachtige sport met één groot nadeel, name lijk, dat deze sport op het eerste gezicht de leek niet boeit. Maar laat U eens niet door een vooroordeel beïnvloeden en kom a.s. Zondag eer^s kijken in Amstelveen. U zult er pleizier van beleven. Bovendien is iedere cricketer gaarne bereid U het spel in grove trekken uit te leggen. IN dienst en onder een akelig soort hypnose van een zekere )o Wijnand was ik zo naïf te veronderstellen, dat mij gedurende de zomermaanden een soort „Schakel-vacantie" toekwam. Maar mijn dolce-far-niente is wreed verstoord door het brute optreden van genoemd heer. Steeds weer moet ik con stateren, dat er in zijn stem iets gebiedends zit, iets dat dic tatoriaal aandoet. Het guitige trekje, dat zijn, overigens niet beeldschoon gelaat siert, dient dan als de camouflage, welke mij telkens weer „in de boot" doet lokken. En waar moet ik over schrijven?? Bijna had ik iets over „us Abe" neergekalkt, maar deze eenvoudige Fries heeft het de laatste tijd toch al niet zo gemakkelijk gehad. Overigens dweep ik nergens mee; evenwel Abe zien spelend, zou ik een tikje van het gevoel beseffen, dat dwepers kan be zielen. Voor de rest lacht Abe Lenstra, de pur sung amateur, om heel die dwaze Voetbal Naamloze Vennootschap, eni zo Het is anders aardig hier eens te vertellen hoe sommige sportleraren te werk gaan om hun discipelen in sport te onderrichten. Tezamen met vriend Mei Saaf bezocht ik enige scholen, bood de directeur geheel gratis en zonder enige verplich ting onze prachtige cricket-oefen-kooi, ons materiaal en onze Engelse coach aan. En weet U, hoe het antwoord luidde? Zó ongeveer: Mijnheer, Met dank voor Uw loyale aanbod deel ik U mede, dat hier door ons geen gebruik van zal worden ge maakt, daar onze sportleraar het beter oordeelt door te gaan met castu en soft-bal. DE DIRECTEUR. Als antwoord op een dergelijke brief kunnen wij slechts hopen, dat jonge A.F.C.-ers zich spontaan zullen melden bij de cricket-afdeling van A.F.C. Tot volgende keer, Schakelaars!! Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. 15

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 15