De „Spes Patriae" naar Leeuu/arden - Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Ongehuwde A.F.C.-ers, Vrijgezellenverzekering JOH. H. VAN WEELDE Uw verzekeringsadviseur F •-VVV" ..v._. OF het de goede indruk was, die de senioren hadden achtergelaten, of het voornemen om op de on schuldige jeugd van de A.F.C. wraak te nemen voor het weghalen van de derde prijs, die het bestuur van „Frisia deed besluiten om ook de Junioren voor een tour- ncoi uit te nodigen weet ik niet, maar we gingen! Oorspronkelijk zouden we met de trein de Friese hoofd stad binnenstomen, maar te elfder ure kwam het bericht, dat we tezamen met de Junioren van H.B.S. per bus de reis zouden aanvaarden. En zo stonden dan op een warme Zaterdagmiddag vijftien man plus nog een persoon die men jeugdleider pleegt te noemen, op het Stadionplein de komst van de Haagse bus met inhoud af te wachten. Om 2.15 precies zwaaide voor noemd voertuig met Haagse waardigheid het plein op en kon het instappen beginnen en aangezien alles wat begint ook eens ophoudt, duurde het niet lang of wij waren ge ïnstalleerd en kon de reis aanvangen. In het begin probeerde men zich op de best mogelijke wijze te amuseren, waarbij echter A.F.C. A.F.C. bleef en op dezelfde wijze H.B.S. H.B.S., zodat de bus nog in twee kampen verdeeld was, althans wat de voetballers betrof. De leiders (H.B.S. had er liefst 5 meegebracht) hadden elkaar reeds snel gevonden en zij keuvelden op een wijze, die bij hun jeugdleidersschap paste. Maar ook de sportieve inhoud van de bus had zich spoedig broederlijk vermengd en de algemene leut steeg met de kilometer, vooral toen ter hoogte van de afsluitdijk enige, overigens als zeer normaal bekend staande, A.F.C.-ers het nodig oordeelden de gewone jasjes uit te trekken en er de jasjes, behorende bij hun slaap- kostuum, voor in de plaats te nemen. Onder deze bedrijven door werd ook tijd gevonden voor het kwelen van schone liederen, waarbij A.F.C. steeds meer goals zette en bleek dat het voor een zeker soort insecten niet raadzaam is naar Surinaamse olifanten te kijken. Moge uit bovenstaande blijken, dat wij ons best deden, ook de bus stond niet stil (daarvoor was hij trouwens niet gehuurd) en het duurde niet lang of we reden Friesland binnen alwaar ons bij de grens een koe in het Fries toeloeide en vervolgens spontaan haar staart presenteerde. Het nu volgende traject was een aaneenschakeling van gras met verderop weer gras en in de verte gras, kortom een, tikje aan de vervelende kant en wij waren dan ook blij toen de bus met remgeknars te kennen gaf, dat wij ons doel bereikt hadden. Stijf en nieuwsgierig stapten we uit. We hadden echter niet veel tijd om te kijken hoe Leeuwarden er uit zag want we werden direct een café binnengeloodst het geen de leiders beantwoordden met het elkaar toewerpen van blikkenj vol verstandhouding. Maar het bleek, dat zich achter het eigenlijke café een zaal bevond en in deze zaal werden Amsterdam en den Haag geleid. De rust, die wij daar genoten was niet van lange duur omdat in verband met de verdere feestelijkheden die 's avonds gehouden zou den worden, direct werd overgegaan tot het onderbrengen van het „puik" der Nederlandse voetballers (voor wie het nog niet door heeft: dat „puik" waren wij). En zo geschied de het, dat zich een aantal jongelui door de straten van Leeuwarden sleepte met koffers in de rechter- en lucht in de linkerhand. Na bij de respectievelijke pleegouders het een en ander verorberd te hebben dat, naar de binnengekomen berichten, wat je noemt was, kwamen de „Heren" weer om acht uur in het reeds vermelde zaaltje bijeen om de ver dere avond door te brengen. Ik kan niet anders zeggen dan dat het een gezellige avond was, zei ik het niet dan zou ik onwaarheid spreken, iets waaraan ik op grond va.n mijn afstamming een hekel heb (lachen verboden). Avondgenoegens. Na de gebruikelijke openingswoorden, werden we ge woonweg geprest onze clubliederen door de Friese dreven te laten weerklinken wat we met krassend stemgeluid en ver eiste ontroering deden. Gememoreerd dient te worden, dat Paul Meyer s imitatie van een kruising tussen een schorre eend en een verkouden trompet lang niet gek was. Hierna kwamen een tweetal herein plus een zelfde aantal dames van „Frisia aan bod, die tot de pauze de aanwezige massa ver maakten. De pauze was „rijk", niet meer en minder, ge woon rijk. Zij werd benut om vriendschap te drinken met iedere aanwezige, maar toen iedereen met iedereen geklonken had, was de pauze nog niet afgelopen en stormde de hele gemeente naar buiten alwaar om een telefooncel de „Hoki- Poki" gedanst werd, doch omdat een telefooncel nu een maal een telefooncel is, werd dezelfde dans herhaald rond een aantal Friese schenen. Daarna vormde zich een lange rij, die onder het uitstoten van ongearticuleerde klanken de Friezen al hossende kond deed, dat A.F.C. en H.B.S. Fries land met een bezoek vereerden en zo groot was toen de reeds bck'onken vriendschap geworden, dat zelfs alle niet-Am- sterdammers meebrulden dat het absoluut geen; schande was Amsterdammer te zijn, hetgeen, achteraf beschouwd, vrij overbodig was. Tot grote op.uchting van een ieder die nog enig gevoel voor orde en netheid had, werd hierna dit burengerucht af gebroken, aangezien de pauze om was. Na de pauze wer den A.F.C. en H.B.S. ook uitgenodigd iets op te voeren, aan welke uitnodiging H.B.S. het eerst voldeed met het le veren van het bewijs der reeds lang geopperde veronder stelling, dat er enige overeenkomst bestaat tussen kanarie pietjes, ezels en jeugdleiders terwijl A.F.C. daarna een be roep deed op het goede in de mens en dringend vroeg dit goede ook aan te wenden ten bate van de vlco. Dit Haags en Amsterdams optreden droeg nog meer tot het vergroten van de feestvreugde bij en hadden we de volgende dag niet moeten voetballen, we zouden doorgehaald hebben tot s ochtends toe. Nu werd echter om half twaalf de zaak ge sloten en begaven de Junioren zich met hun pleegbroers naar huis om in staat te zijn de bal de volgende dag tenminste nog te zien. De wedstrijden. Zondagochtend op het voetbalveld bleek de conditie der spelers nogal mee te vallen en vol goede moed werd aan de eerste wedstrijd, die tegen onze gastheren ging, begonnen. Onze vriendschap werd ook nu weer bevestigd en we deel den broederlijk de puntjes (0—0). Hierna was H.B.S. aan de beurt en het schopte het tot een 11 gelijk spel. De re sultaten/ w-aren dus niet onbevredigend maar de twee vol gende wedstrijden van A.F.C. en H.B.S. brachten even zo vele teleurstellingen. Wij gingen er met 10 tegen Achilles, dat later de eerste prijs won, in en H.B.S. kreeg met 2—0 van G.V.A.V. klop. Wanneer Gij eenmaal in het huwelijk zult treden, zal zich stellig de behoefte aan een LEVENSVERZEKERING doen gevoelen. Leg daarvoor reeds THANS de grondslag door het sluiten van een en laat U over de daaraan verbonden voordelen eens inlichten door Valeriusstraat 248, A'dam Z. Tel 26889

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 14