VAN ES i andarts Strafcommissie Training r r //u van Baerlestraat 39, tel. 20140 Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ONLANGS richtte de Strafcommissie van de K.N.V.B. zich met een circulaire tot de clubbesturen om haar bezorgdheid er over uit te drukken, dat het aantal strafzaken, dat zij te behandelen krijgt, groter dreigt te worden. De Strafcommissie doet een ernstig beroep op de bestu ren om er aan mede te werken, dat dit euvel uit de wereld wordt geholpen. De voornaamste gevallen betreffen het op zettelijk natrappen of slaan van een tegenspeler ot het be ledigen van de scheidsrechter. Deze overtredingen spruiten voort uit het feit, dat menig speler zich niet onder alle om standigheden weet te beheersen en correct te gedragen. Het is geen kunst sportief te blijven als de tegenpartij geen aan leiding tot ergernis geeft of als de scheidsrechter de leiding stevig in handen heeft en geen, fouten maakt, ben goed sportsman moet echter zoveel zelfdiscipline en zelfcontrole hebben, dat hij óók correct en sportief blijft als de tegen partij haar spel door minder fraaie handelingen ontsiert ot de scheidsrechter fouten mdakt of de leiding niet geheel in handen kan houden. De A.F.C. prijst zich gelukkig, dat in de lange loop der jaren praktisch geen van haar spelers op het matje is moe ten komen. Het A.F.C.-Bestuur behoeft dan ook niet met maatregelen te dreigen, maar is er van overtuigd, dat de A.F.C.-ers ook deze traditie ongerept zullen handhaven. A. E. IK heb dit seizoen de tanden' al zo vaak op elkander geperst, dat ik deze week genoodzaakt was, mij naar een tandarts te begeven. Nü heb ik iets tegen dat eerbiedwaardige gilde. Het beoint al in de wachtkamer waar allerlei onappetijtelijke plaatjes op de muren zijn geprikt. Er waren drie mensen voor me, ze waren geen lid van A.F.C. en waren gauw verdwenen. Toen kwam ik. Meesmuilend sloop ik om de boormachine heen. De tandarts bleek een paard te zijn. Hinnekerli gluurde hij in de schuur, die ik hem voorhield. Glunderend vond hij noq een stengeltje hooi, dat hij, zonder het mij te vragen, verorberde. Ik zei nog steeds niets, maar vond het toch wel wat vreemd. Toen vroeg hij me hoe het kwam, dat m'n tanden zo ver sleten waren. „Ben lid van A.F.C.". „Waarom?" bestond hij het te vragen. Om voetballen te leren", was mijn snelle antwoord. Hij werd beledigend, wat hij zei zal ik niet herhalen want dit (soms) voortreffelijk geredigeerd orgaan wordt ook bui ten de besloten kring gelezen. Nadat hij mijn gebit nauwgezet had onderzocht en 32 kronen had geplaatst, verbood hij mij de tanden nog een maal op elkaar te zetten. Toen ik hem blozend vroeg of ik er dan voor mocht qaan, zei hij, dat hij dat vroeger ook al had gedaan. Ik vernam een gedetailleerd verhaal hoe hij vroeger er bij de schilleman had voorgestaan; het bit was van bepaald slechte kwaliteit en die droge boterham, die ze hem voorhielden, lapte hij steevast aan zijn hoef. De training van de A.F.C. -^elftallen zal hervat morden Donderdag 15 Juli a.s. Nadere mededelin- gen in de volgende „Schakel Ik begon een vage indruk te krijgen, dat deze unieke me dicus niets van mijn vraag had begrepen. Hij daasde maar door, dat je er veel beter achter kunt staan. „Laat een ander er maar voor gaan staan, mij niet ge zien, ik er achter." Voorzichtig legde ik hem uit, dat we het hele jaar al achter hadden gestaan en er nu voor gingen. „Als je er nu aldoor maar voor gaat", zo legde ik hem erg geduldig uit, „komt er een moment, dat je voorstaat. „Meneer", sprak de tandarts met vaste stem, „U is gek. Eerlijk gezegd durfde ik dat niet met klem te ontkennen. Er kon wel eens een kiem van waarheid in schuilen. „Luister, olijk boordertje", antwoordde ik hem, „U snapt toch. dat je er voor moet gaan om van achteren weg te komen." „Voel em", was zijn bescheid. Gunstig teken en ik ging verder. „Ziet U nu eens hier. Het hele jaar stonden we inplaats van van voren, van achteren en toen zijn we de tanden al door maar weer op elkaar gaan klemmen en toen dat niet hielp zijn we er vóór gegaan en, pak weg, nu staan we vóór Meneer, U denkt toch niet, dat we zo achterlijk zijn, om altijd maar achter te blijven. Er komt heus een moment, dat je naar voren wil." Het paard nam een stoel. En toen hebben we de voorhoede van het tweede in het derde gestopt, die gingen dus naar achteren om te symbo liseren, dat de tijd, die achter ons lag naar achteren werd qeschoven en de voorhoede van het derde stopten we in het tweede om op dezelfde wijze te demonstreren, dat de tijd, die voor ons ligt, naar voren geschoven moet worden. „En weet LI wat het gekke is?" vroeg ik tenslotte. „Dat U voor staat", zei de tandarts. Guitig hief ik mijn vinger op en sprak; „Foei, foei, U zit vol grapjes." „Is ook zo, ik krijg tweehonderd gulden van U. Gramstorig verdween ik door de deur (de vóórdeur). FREDERIKJE. 13

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13