Nette en Nuttigs Notulen-Notïties KOK Het tweede behouden. E competities zijn dan ein- delijk achter de rug, al hoewel sommige niet ge heel zijn uitgespeeld. De promotie-degradatie wedstrijden heeft het tweede glansrijk door staan, ofschoon het er aanhanke lijk lelijk uitzag. Begonnen met 'n nederlaag en een gelijk spel, brbr. l iet was werkelijk om te rillen en beangstigend. De concurrenten tuigden elkaar af en na drie wed strijden was de stand over de gehele linie gelijk, zelfs het doi.qemiddelde. Deze kans heeft het tweede volkomen uit gebuit en de laatste wedstrijd, t.w. die tegen Stormvoge s. had zelfs verloren mogen worden. Drie elftallen in gevaar, in groot gevaar geweest en met één gedegradeerd, het is onder deze omstandigheden wel een gelukwens waard. Een angstig lesje en hopelijk een goede waarschuwing voor het komende seizoen. Het zevende, het kampioenselftal, zet met sazces de be kercompetitie voort en heeft momenteel de halve finale be reikt. De junioren en de adspiranten 2 zijn uitgeschakeld, maar de adspiranten 5 weten van geen ophouden en doen ook c-n goede gooi naar de erepalm. Jeugdtournooi. A.F.C. heeft dan ook eindelijk zijn jeugdtournooi gehad, waarover de bezoekers zeer tevreden waren Vooral de ge meenschappelijke boottocht door de Amsterdamse 9rachte" viel bijzonder in de smaak. Zeeburgia ging met >rH? prijs schoot, tweede werd Sneek, derde A.F.C. en vierde K F C Een schaduw op het vlot verloop was de breuk van Jan Jong van Sneek. Wij wensen deze Jon9<;™a" een spoedig herstel. Harry Scheepstra was zo vriendelijk hem naar huis te brenger* en A.F.C. stelde hem in de ge legenheid de tijd op zijn ziekbed te korten door het lezen an het „Gouden Boek De nieuwe trainer. De heer Booth schijnt uit het goede hout gesneden. °n9e- twijfeld heeft ook hij zijn steentje voor het behoud van het tweede bijgedragen. Met trainen weet hij blijkbaar wat hij PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL 1.120. 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT DE CLERCOSTR. 25 A M ST ELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 HAARLEM wil en als de spelers nu ook ten volle willen, zal er het ko mende seizoen geen vuiltje aan de lucht zijn. De training is inmiddels stop gezet. Ieder kan derhalve volop van het voet ballen uitrusten en zich uitleven in de zomersporten. De Amsterdamse Crickzt Club. De A.C.C. heeft de competitie fraai ingezet. Het eerste, hoewel onvolledig, versloeg V.V.V., de club waarmede et voorheen altijd zoveel moeite had. De zeer geheide over winning, te Schiedam nog wel, op Hermes-D.V.S., is waar schijnlijk de beste overwinning van de laatste jaren. De Schiedammers all out voor 72 is een niet te overschatten prestatie van de A.C.C.-bowlery; de A.C.C.-ers stelIden er 183 runs tegenover. De competitie-leider heeft blijkbaar met ten onrechte de A.C.C. bij de sterkste eerste klassers in- gedseld. De Gé Bosch-Plaquette. Op 23 Mei werd de jaarlijkse wedstrijd tussen de adspi ranten van A.F.C. en Ajax gespeeld, ditmaal in het Ajax- stadion. Het was een beste en aardige wedstrijd, die ein digde -zoals hij begonnen was. Sedert 1940 hebben beide partijen ieder 3 maal gewonnen (Ajax 1 maal na schoppen) en werd 2 maal gelijk gespeeld. Algemeen. Het eerste en het tweede veld zijn thans in bewerking. Deze velden zijn thans met de kettingeg bewerkt en inge zaaid Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk een grote hoeveelheid aarde over deze velden uit tesP™de£ Tussen de Amsterdamse tweede-klassers en het districts bestuur heeft een bespreking plaats gehad. De mers achten het nl. zeer gewenst eens andere tegenstanders te ontmoeten. Of het baten zal, is echter een grote \raag, want de laatste jaren zijn reeds meermalen tevergeefs pogin gen in die richting gedaan. De Zuiderlingen vinden e Noorden blijkbaar een beetje veraf gelegen. Of zijn zij bang voor dite Noordelijken? Dick Disselkoen krijgt blijkbaar zijn kans, want nai voor het bondselftal tegen Wolverhampton te hebben 9«P"^, werd hij opgesteld voor de Zwaluwen tegen een Vlaams Keurelftal te Brugge. Coeni Colijn, de halfspelende Rijvers van A.F.C. kwam uit voor het Amsterdamse elftal tegen Nijmegen Jan de Boer en A. Postma kwamen uit voor het Amsterdamse ju nioren-elftal in het bondentournooi te Bloemendaal. Begin nen de A.F.C.-ers weer mede te tellen? Het Bestuur heeft weer enige vergaderingen achter de rug, besprekingen moeten bijwonen en recepties meegemaakt. Daar de laatste tijd de leden nogal gaarne ter vergaden^ komen, zal de Algemene Vergadering op 18 am a;s' e in het Clubhuis maar in een der zalen van het gehouden worden. Met de elftalcommissie had een bespreking plaats om eventueel tot een reorganisatie te geraken. Oude gaan en nieuwe komen. Alkmaarse Boys en Z.V.V. hebben hun plaats moeten inruimen voor Zaandijk en Rapiditas, welke verenigingen wij een welkom toeroepen in hun nieuwe cmgenng. K.F.C. en S.V.V. promoveerden naar de 1ste klasse en zullen zich daar ongetwijfeld best thuis gevoelen. De Spartaan herdacht in alle stilte haar 45-jarig bestaan, waarmede wij haar geluk wensen. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen met alle A.F.D.- ers weten. A. W. IJSNEUS. 11

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 11