Ons Jeugdtournooï C a f Restaurant Amstelveenseweg HET moet reeds vele jaren geleden zijn dat door A.F.C. een jeugdtournooi is georganiseerd want velen, die reeds jaren in A.F.C. meelopen, wisten zich niet te herinneren hoe lang het wel geleden was, dat zulks had plaatsgevonden en dat wil heel wat zeggen. Hij, die geen vreemde in Jeruzalem is, zal zich misschien hebben afgevraagd of het nu wel nodig is, dat ook wij een tournooi moesten gaan organiseren, terwijl andere vereni gingen reeds zulke grote en interessante tournooien houden. O.i. is het hier een kwestie met welk doel een tournooi wordt gehouden. Hierbij kunnen verschillende overwegingen een rol spelen. Het kan zijn het leren kennen van het spelpéil van buitenlandse teams, het kan ook zijn uit overweging van het tot zich trekken van de jeugd. Ons doel is de jongelui van verenigingen van in bijzonder buiten Amsterdam, via het voetbalveld kennis te doen ma ken met de A.F.C., met de gastvrijheid, waarmee de A.F.C.- er zijn gasten tegemoet treedt en met de sfeer waarin de A.F.C.-er leeft, kortom met al die dingen, waardoor een A.F.C.-er zich een A.F.C.-er voelt. Wij hebben ons deze keer alleen bepaald tot het eerste Juniorenelftal, hoofdzakelijk uit organisatorische overwegin gen maar misschien, zéér misschien zal in de toekomst hier aan uitbreiding gegeven kunnen worden. Wij hebben ons eveneens laten leiden door de gedachte, dat de jongens van die leeftijd de zin van het houden van ons tournooi het beste kunnen begrijpen en kunnen uitdragen. Slechts enkele dagen zijn onze gasten in ons midden ge weest, zodat het hun niet mogelijk zal zijn geweest een volledige indruk te krijgen. Maar wij menen, de leeftijd van onze gasten in aanmerking nemende, dat zij voldoerjde im pressies hebben opgedaan om hierover na lange jaren nog te praten enwaarvoor wij ze tot onze vrienden mogen gaan rekenen. En zijn wij in deze opzet geslaagd? Opzet geslaagd. Wij menen van wel. Het geheel is geslaagd en wij hebben de overtuiging gekregen, niet in het minst door de gastvrij heid van de pleegouders, -broers en -zusters, waarvoor nog onze hartelijke dank, dat onze gasten de A.F.C. van haar goede zijde hebben leren kennen. De wedstrijden onder de uitstekende leiding van de heren La Fleur, Vonhoff en Buren zijn vlot verlopen. Zeeburgia won de eerste prijs, een zilveren wisselbeker en elf draagmedailles. Met het door haar vertoonde spel technisch goed, ro bust maar uiterst fair heeft zij deze prijs volkomen ver diend en wij wensen haar van deze plaats nog van harte geluk. De deelname van Zeeburgia deed ons een bijzonder genoegen. Zeeburgia heeft opnieuw getoond een goed vriend van A.F.C. te zijn, waarmee wij ons gelukkig prijzen. De tweede prijs ging naar Sneek. Zij heeft zich in dit tournooi uitstekend geweerd en het zal voor de jongens, die toch min of meer hebben opgezien; tegen het „Westers voet bal" een bijzondere voldoening zijn geweest, dat zij een zo gced resultaat hebben bereikt. Vooruit, Sneekers, jullie kun nen ook voetballen! Onze derde gast K.F.C. nam de vierde prijs mee naar huis. De jongens hebben hard gewerkt en zij hebben goed gespeeld, maar ja...... daar moet nu eenmaal één de laatste zijn. Onze junioren kregen de derde prijs. Zij hebben goed gespeeld maar hebben geen geluk gehad, zoals dat feitelijk de gehele competitie is geweest. Vele A.F.C.-ers, die aan de lijn stonden; en die jullie prestaties alleen maar kennen an de ranglijst in de competitie, waren vol bewondering over het door jullie vertoonde spel. En dat is volkomen juist. De plaats, dié jullie op de ranglijst innemen, is niet de juiste weergave van jullie kunnen, van het door jullie geleverde spel. Over deze dagen van sportieve joel is evcr.wej een kleine schaduw gevallen. Een van de spelers van Sr.eek had het ongeluk bij een ogenschijnlijk onschuldige botsing zip been te breken. Ons A.F.C.-lid, Dr Hcfs'.ee, heeft hem on middellijk op de bekende wijze onder zijn hoede genomen, waarvoor wij hem nog dankzeggen. Gelukkig was het engeluk niet van ernstige aard en wij wer,sen onze jeugdige Sneeker vriend van harte spoedige beterschap toe. In dit verband willen wij de familie Veltema neg dank brengen voor de extra moeite, die zij zich heeft willen ge troosten. Als tussenwedstrijden hebben de jongsten de Welpen van Vclenwijckers, Zeeburgia en A.F.C. elkaar bekampt. Het aanschouwen van dergelijke wedstrijden is nltijd dc moeite waard. De wil om het goed te doen. de ijver waar mee gespeeld wordt, de trots en: de tevredenheid van het bereikte resultaat cn de teleurstelling, bewijzen met welke geestdrift deze spelertjes de wedstrijd zijn begonnen. Ze zijn dikwijls een voorbeeld voor vele ouderen. Onze ju nioren Fred Denker en K. Stuivenberg leidden deze wed strijden. De wijze, waarop Fred dit deed cn altijd doet, is van dien aard, dat wij hem in overweging zouden willen ge ven zich in het leiden van wedstrijden te bekwamen. Het scheidrechterspad gaat ook wel niet over rozen (zie Rot terdam) maar deze functie in de voetballerij geeft ook zijn genoegens. JEUGDCOMMISSIE. Van hoek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 10