Nette en Nuttige NotulervNotities Ook vleermuizen willen vliegen Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 7 EEN nieuwe lente, een nieuw geluid, dat was de 21ste Maart 1948 metterdaad. Na het fikse partijtje voet bal tegen Oostzaan kwam de eerlijke strijd tussen de „rivalen" aan de Spanjaardslaan. Een herboren A.F.C.-team deed wonderen met zijn captain aan het hoofd. Dick werd de ster van het veld en scoorde een 7-tal goaltjes, waaronder enige om van te likkebaarden. Z.V.V. weerde zich manhaftig en gaf voor de rust goed partij, maar kon tegen het beste spel van A.F.C. niet veel begin nen. Moge dit krachtdadig herstel zich voortzetten in de wedstrijden om de K.N.V.B -beker, waarvoor de laatste jaren zoveel belangstelling bestaat. Deze lentedag gaf echter nog 3 overwinningen voor ons „rood-zwart", Het vierde won van W.F.C. 3, maar van veel meer beiang was het, dat het 2e en het 3e door resp. van K.F.C. 2 uit en H.F.C. 2 uit met 1—0 te winnen de kans weer in eigen hand kregen Het tweede werd moreel gesterkt door de aanwezigheid van enige bestuurs- en ere leden, terwijl het 3de door een schare supporters van het 1ste werd aangemoedigd. Wij hebben met genoegen geconstateerd, dat onze reserve elftallen er ook „voor gaan en hebben dus vertrouwen. Het mieze-maus-tournooi is na vele weken van inspan ning tot een goed einde gebracht. De prijswinnaars waren: J. Walther, P. Verhaaf, H. Stumpf, Nico Scheepens en A. M. Disselkoen. De finale, welke, door deze lieden werd uit-, gevochten, nam een hele clubavond in beslag. In het klaverjas-tournooi van Blauw-Wit werd de 3e prijs in de vorm van een beker in de wacht gesleept. De veteranen draaien, nu het wat beter weer wordt, weer op volle toeren en week in week uit zijn de heertjes in touw. Van de Black Devils werd met 42 gewonnen, tegen D.D.V. met 44 gelijk gespeeld en van H B.S. en V.O.C. resp. met 10 en 50 gewonnen. Eerlijkheidshalve mag er echter wel bij gezegd worden, dat onze oude paardjes ge middeld wel enige jaartjes jonger zijn dan die van de tegenpartijen. Talrijke gelukwensen Voor het behoud van A.F.C. voor de tweede klasse bleek veel belangstelling te bestaan en talrijke gelukwensen moch ten wij zowel mondeling en telefonisch als schriftelijk ont vangen. Uit vele van deze gelukwensen bleek, dat men het een ramp zou hebben gevonden als de good old degradatie wedstrijden had moeten spelen of wat nog erger zou zijn - had moeten degraderen. Heimig, voorzitter van Kennemer- land en oud-speler van ons eerste, kwam op de clubavond uitvoerig zijn vreugde uiten over het glorieuze resultaat en Wim van Dijkhuizen stond telegrafisch in contact. Schrifte lijke felicitaties kwamen o.a. binnen van Allen Weerbaar, H.W., P. Schouten (oud-secr. Spartaan), Hilversum, Nel de Waal, N. Scheepmaker, V.O.C., M. J. v. d. Hoek, U.V.V., Haarlem, Robur et Velocitas, Sittard (de Sittardse kraai kraste: „Proficiat A.F.C.! Hoe kon het ook anders lopen. Een elftal-commissie, die zich ten volle gaf, spelers die behoorlijk trainden, een Reynolds die nog enkele nuttige lessen kwam geven en ten slotte een Maart-Schakel die in allerlei toonaarden het team opzwiepte tot grootse daden. Al met al een spannend slot met een krachtige eindspurt, maar het lijkt me toch wel verstandiger in 1948/1949 er maar meteen bovenop te zitten. Het is beter voor de zenu wen. Nieuw wereldwonder Tussen de bedrijven door ben ik eens gaan neuzen achter het heiligdom van Bessem en ontdekte daar het wonder van deze eeuw. Een aantal enthousiastelingen van de flanellen-club heeft daar een kooi uit de grond gestampt zó solide, zó ruim en zó groots als een cricketclub nog nimmer heeft bezeten. Het moet een wel heel groot genoegen zijn daarin te mogen oefenen, ik kan mij niet voorstellen dat er in de komende jaren moeite nodig zal zijn om de A.C.C.-ers aan het trai nen te krijgen; 't zal eerder nodig zijn de leden in de gele genheid te stellen tot plaatsbespreking. In de afgelopen maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. f EN ieder, zegt het spreekwoord denkt „zijn uil een valk te zijn". Doch, schoon vele geroepen zijn, - blijft keuze uiterst klein. Men weet, bij naarstig oefenen valt heel veel te bereiken maar zelfs DAN kan niet iedereen in 't Eerste Elftal prijken. Nu is het streven van een club, het team zo te formeten, dat, met het beste wat men heeft men 't hoogst zich kanklasseren. Logisch gevolg hiervan is weer dat 't EersteNUMMER EEN is Al vindt het meisje van die kei uit 't zesde, dat 'tgemeen is" Daarna hoedt ieder Clubbestuur zijn: EERSTE JUNIOR. En, verder ziend, haalt dit Bestuur zelfs reeds de knaap naar voren die speelt in ADSPIRANTEN 1. Zij zijn 't, die Tournooien, voor verreweg het grootste deel de hoogste ogen gooien. Dit is niet leuk voor spelers die ook altijd erg hun best doen, doch niet het volle rendement halen uit voetbalsohden. Wie aanleg heeft, staat steeds iets voor, al kan men door veel trainen, met weinig aanleg worden tot: Een crack, met beide benen Maar, bij die „wijze politiek" kan men te meer waarderen dat men met Pasen inschreef voor 'n tournooi waar ook de Junio(o)r VAN MINDER KLAS z'n kans kreeg, door: 't MET HEM EENS TE PROBEREN Slechts mag men hopen dat degeen die is „van goeden wille' op dit punt wat MEER kansen krijgt, daar anders „balhonger" zó stijgt dat diè niet is te stilten. B. S. LE MARCHÜ.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 7