Een nieuu/e lente, een nieuu/ geluid ofuit het leven van een Elftalcommissielid mGljGR BLOEMWERKEN Begunstiging van onze Adverteerders. houdt de Schakel in stand. DIT leven is vol ups en downs, maar dit A.F.C.-leven is nog veel meer. Je kunt er wat je noemt elk jaar je contributie ten volle uithalen, want je krijgt waar (spanning!!) voor je geld. Je club is in een vrij hopeloze positie geraakt niet alleen met het eerste maar ook het 2e en 3e en je besluit je armen niet langer gevouwen te laten, doch van de tribune af te klimmen en het afwisselende leven van E.C.-lid weer te be ginnen. Met je collega's wordt je binnengehaald met een applaus, maar dit -applaus brengt plichten. Je hebt het geluk dat de perste paar wedstijden met de on even goal worden gewonnen. Er volgt een goedkeurend ge mompel, een schouderklop, enz. Het vertrouwen stijgt week na week. Het legioen begint zich te roeren. Op naar Amers foort in grote getale. Maar de onvermijdelijke tegenslag komt. Elen 3—0 nederlaag. Ontzetting allerwege. Het regent adviezen om toch dat elftal grondig te wijzigen. Welgeteld (een tikje overdreven hoor!) krijgen wij 201 adviezen. Maar die snoodaards (ik bedoel mijn collega s, de aanvoerder en ik) laten het elftal practisch ongewijzigd. Een nuttige man, trainer Reynolds komt even op de proppen bij afwezigheid van Dougal. Daar volgt plots een 7—3 overwinning. On dergetekende gnuift bijzonder, want kwade clubvrienden hebben met hem gewed, dat het elftal dat thans de laatste 7 wedstrijden heeft gespeeld niet in staat is meer dan 3 goals per match te scoren. Aldus 2 flessen van de oude vader landse drank zeker gesteld. Dat is de straf voor H.H. wed ders die geen vertrouwen hebben in de spelers. De Elftal commissie laat zich aldus minzaam belonen. En passant kom ik op Schiphol mijn oud-aanvoerder Pim Versluys tegen, een vlot babbeltje over de zorgen van A F C lichter te dragen door een weinig vocht. Altijd weer dat A.F.C.! Na die 73 zwijgt de hele club over het elftal. De E.C. moet het alleen maar opknappen; zij „schijnen" het te weten. Daar komt de zware strijd tegen O.S.V.: een bescheiden jj De critici zijn er en masse, de adviezen zijn er niet minder. Een reisje naar Den Haag bezorgt ons arme E.C.- leden een bombardement van scheldwoorden van twee overigens achtenswaardige leden van A.F.C. (Puppes 2 en 3) waar wij de waanzin vandaan halen om het elftal zo op te stellen met die Wally. die Wallyü Beter Jan Jansen of Piet Pietersen, liever een ander, maar die arme E.C. durfde, neen, geachte lezers, moest het bestaan om diezelfde Wally te kiezen. Tot overmaat van ramp: Donderdag 18 Maart (die avond met slechte generale repetitie) stelt die Wally zijn plaats in het openbaar ter beschikking. Geschrokken door alle cri- tiek die hem ter ore is gekomen. Maar nu is dan het mo ment gekomen, nu, juist nu!! Zijn eigen voorstel wordt hem kort en bondig maar zeer nadrukkelijk uit het hoofd ge praat. Wij staan gedrieën pal achter hem. Wij voelen, wij staan en vallen met die Wally. Vergruizeld zullen wij wor den als E.C. als Wally die O.S.V.-vorm heeft, maar het laatst zullen wij lachen als het anders gaat. En ziet, het gaat anders. De brains van Wally brengen hem ook bezieling in de benen. Wally weet het, de E.C., zijn medespelers, zijn familie, zijn hele club loert op hem, maar hij houdt stand. Hij wordt verschillende keren (alle anderen niet te na ge- sproken) de grondlegger voor Dick Disselkoen s prachtige werk. Wij weten het weer, het is geen ideale middenvoor, nog erger: hij zal het nooit worden, maar ook hij heeft zich sportief kranig geweerd tegen alle critiek. Hij slaagt in deze beslissingswedstrijd en redt daarmede de E.C. en be hoedt A.F.C. voor een nieuwe algemene vergadering. Want, lezer, verweten werd de oude E.C. te veel wijzigingen, ver weten werd de nieuwe E.C. te weinig wijzigingen, dus een nieuwe vergadering een nieuwe commissie. Het getij is weer om na die 91. Het regent excuses van velen, die critiek hebben uitgeoefend. Zij zijn sportief; zij laten hun excuses vergezeld gaan van een kostelijk nat. Wij zitten weer iets vaster in het zadel. Dank Heren, maar ook de Dames, want zelfs uit die hoek hadden wij het zwaar te verduren en daartegen zijn wij ,nog zwakker dan tegen het mannelijk element. En naast dit alles, deze goedbedoelde, maar menigmaal zo moeilijke critiek, de verrassende wijze van medeleven van elders, zoo b.v. uit Indië vanwaar aan de E.C. wordt ge seind uit Batavia: SEIN RESULTAAT GOOD LUCK BOYS, VAN DIJKHUIZEN. hetwelk 's Zondags om 1.55 wordt voorgelezen in de kleed kamer en waarop om 5 uur geantwoord wordt: NEGEN ÉÉN GEWONNEN, prompt gevolgd door een tegentelegram luidende: A.F.C. PROFICIAT, WIM. Aan de kop van dit artikel staat: „een nieuwe lente een nieuw geluid". Dit alles zijn oude geluiden, omdat deze cri tiek op de E.C. met al zijn ups en downs de critiek is van 60 jaar voetbal, al kan ik dan slechts over 35 jaar meepraten. Het nieuwe is op die gedenkwaardige 21e Maart, dat de geest over A.F.C. vaardig is geworden, dat 4 elftallen op één dag winnen. Nu is het de kunst om de geest vaardig te houden. Moge het goede gesternte, de A.F.C. leiding niet in de steek laten. Vindt U het erg kinderachtig, dat ik het Vreselijk prettig vond om op die lentedag om 6 uur dank zij de gastvrijheid van Adé Kleyn de radio te horen na Z.V.V.A.F.C., gezien te hebben? Heerlijk dat moment, als de omroeper zegt: Z.V.V.A.F.C. 1(dan dat onderdeel van spanning voor duizenden van onze vrienden in het hele land) gevolgd door 9 met de toevoeging: Z.V.V. moet degradatie-wedstrijden spelen. Het klinkt als lieve muziek in je oren en lijkt nog meer waard dan een flinke order. Zo is het leven van zakenmensen en E.C.-leden: up en down en weer up (een overwining, een nederlaag en weer een overwining). Fortune favours the bold". EX-SPELER. OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 5

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5