L'histoire se repète "Begunstiging van onze Jddverteerders. houdt de Schakel in stand. Ik schreef daarnet namen noemen welnu, mag ik be ginnen met onze E.C. Dit succes is voor een groot deel haar werk. U weet allen dat ik op de laatste vergadering niet voor het veranderen der E.C. was. Maar zij hebben kans gezien met dezelfde spelers dit klaar te spelen. Dat is hun grote verdienste en daarvoor verdienen zij de dank van iedereen. Het Bestuur vanzelfsprekend voor de diverse zorgen aan ons dit jaar besteed. Wat de volgende mensen gedaan heb ben, daar wil ik niet over uitwijden, ik wil ze alleen noemen en ze ook mede namens de jongens dank zeggen. Jack Reynolds, Hr Hoffman, Zwaag, Teun v. Veen (als sym bool voor ,,'t Legioen Hr v. Dijk en Dr Reeder. Mijn laatste verslag eindigde met de wedstrijd tegen Velox op 18 Januari nog voor ons. En zie op diezelfde 18e Januari begon onze victorie. Toen vele reünisten nog aan het uitwaaien waren, toen hervonden 11 knapen zich. Be nauwd maar verdiend wonnen we met 21. Van W.F.C. werd traditiegetrouw ook met 21 gewonnen. Toen twee vrije Zondagen. Een nederlaag (met invallers) en één zege in twee vriendschappelijke wedstrijden tegen twee prettige tegenstanders. De grote winst van deze wedstrijden was de vondst van Paul Meyer als rechtsbuiten. Paul je deed het goed, zeer moedig zelfs. Zelf weet ik maar al te goed wat het is. Je komt er zeker, je hebt een prima aanleg, maar blijf wie je bent. Laat je niet door anderen over het paard tillen, maar hou je uitsluitend bij de adviezen van je E.C. Het zal je alleen maar ten goede koment Het spijt me echt voor je, dat je niet met ons van het veld kon gaan in de beslis singswedstrijd. Daarna onze oude rivaal T.O.G. U weet het, we wonnen met 30, volkomen verdiend. Deze wedstrijd bracht ons evenwel een verlies en een winst. Henk moest helaas uit vallen en kon het verdere seizoen niet meer spelen, al pro beerde hij het een keer moedig. Hierdoor kreeg ..Old Jonny weer zijn kans en bewees een ieder dat hij naast Henk, mo menteel onze beste back is. Toen kwam de grote desillusie. H.V.C. uit verlorlen we met 30. Niet omdat ze beter wa ren, integendeel, maar wij konden ons zelf maar niet vinden op dat hard hobbelige veld en voetbal van „trap maar weg die knikker" ligt de meesten van ons niet als voetballer. We kwamen hierdoor één punt achter. Alcmaria thuis leverde ons een monster-overwinning op. Scoorden wij deze competitie niet meer dan drie goals per wedstrijd, in deze wedstrijd maakten we er liefst 7. Wie ze maakte doet niet ter zake, hoofdzaak is, dat ze gemaakt werden. Hier trad ons uithoudingsvermogen naar voren, want na de rust bij een achterstand van 23 overspeelden wij hen gewoon om te winnen met 73. Z.V.V. leverde een knappe prestatie door met 11 tegen U.V.V. gelijk te spe len. Zo stonden we gelijk en moesten de zware uitwedstrijd tegen O.S.V. spelen. Z.V.V. had het op papier makkelijker thuis tegen T.O.G. Hulde aan O.S.V. en T.O.G. voor de wijze waarop zij zich van hun sportieve taak kweten. Wij zullen dit heus niet vergeten. Als ik U nu vertel, dat m.i. O.S.V. het beste elftal uit onze afdeling is, dan houdt dit gelijk spel 11 een compli ment in voor ons. Toch was ik bij het eindsignaal niet vol daan. We hadden deze wedstrüd kunnen en moeten winnen, speciaal in de tweede helft. Maar weer vonden we een kee per op onze weg, die waarschijnlijk de wedstrijd van zijn levien speelde. Siem de Waal kwam in de kleedkamer schreeuwen dat „T.O.G. gewonnen had met 33". Het typeerde niet hen allen, maar het hele legioen dat met ons meetrok zo leefde een ieder met ons mee. Dat legioen, waarom alleen mee als het er om gaat? Iedere wedstrijd is belangrijk! Kom, wie neemt nu eens het initiatief voor een supportersclub. Teun is het niets voor jou? Zo kregen we dus een verlengstukje in de vorm van een beslissingswedstrijd op het prachtige H.F.C.-terrein. Op zo n veld kun je niet anders dan goed voetballen. Was een ieder vrij optimistisch, de captain en de meeste jongens waren dit gelukkig niet en waren doordrongen van de ernst. Toch bleek al gauw dat wij een veel betere voetbalploeg hadden dan Z.V.V. We kwamen goed door de beginperiode heen en maakten zelfs de zo belangrijke eerste goal. Even een mis stap van Gerry, waardoor het 11 werd, maar nog voor de rust hadden we een schijnbaar veilige voorsprong van 31. Na een werkelijk magistrale donderrede van Harry Scheepstra togen wij met de wind mee ten aanval. Een aan val die pas luwde toen de stand 71 was. Even op adem komen en het eindresultaat was 91. We waren binnen en hebben dit dan ook gevierd op een wijze waarbij ons kam pioenschap twee jaar terug maar kinderwerk was. Nu gaan we rustig bekeren en op 15 Mei zegt ondergete kende en met hem hopelijk velen in den lande „Dag Voet bal. Tot aan de A.R.O.L. hoor. We gaan criketen, hand ballen, zwemmen, zeilen, we hebben schoon genoeg van je. Ik kon moeilijk over iedere speler persoonlijk wat gaan zeggen. Hun goede, minder goede en slechte hoedanigheden. Misschien wil Harry dit eens doen. Eén speler wil ik naar voren halen en wel Koen Kolijn. Let U eens op mijn woor den, hij draagt nog eens een keer het rood-zwarte shirt in het Amsterdamse Elftal. Ik wil dit overzicht besluiten met een wens, (geen belofte hoor heren Bosch en Bessem), dat we een dergelijk seizoen niet nog eens beleven. Zoveel pech en zoveel zenuwen, dit kan voor ons op de duur niet goed zijn en voor vele A.F.C.-ers wel een vroegtijdige dood. Wat ten zeerste be treurd zou worden door de CAPTAIN. VIER en twintig jaar geleden zaten wij met het eerste elftal ook in de knoei, doch de laatste wedstrijden „deden het hem en in April 1924 waren we binnen. Dit inspireerde Nic. Holtz- appel tot een gedicht, zo origineel <Jn fris, dat wij nu onze gevoelens precies dezelfde zijn als in 1924 met genoegen tot heropneming overgaan. Het is getiteld „Danklied" en luidt als volgt: Een vreugdevol danklied ontsprong in mijn boezem. Zoals aan de appelbomen de bloesem Bij 't groeizame voorjaarsonweer gaat ontspruiten Zo welt ook dit lied van mijn binnenst' naar buiten. In 't voorjaar, als heel de Natuur uit haar slof schiet Dan is vaak 't voetballen ook nog zo'n bof niet. Want net zo hard als ieder knopje dan uitbot, Zo hard degradeert ook het voetballersuitschot. De Hemel geloofd en gedank en geprezen Dat uitschot zijn wij niet, laat and'ren 't maar wezen. Laat and'ren nu knijpen met klapperende tanden Wij zijn lekker binnen en wrijven de handen. Zoals Caesar, hoog boven 't strijdperk verheven De gladiatoren zag strijden en sneven, Zo kijken wij van onze veilige hoogheid Nieuwsgierig naar wie in d'arena straks dood leit. En is hij dan veilig en wel naar de haaien Dan lopen wij ernstig mee met zijn lawaaien. We glunderen stiekum en knipogen listig, En denken: ,,'k Ben blij, dat niet ik in die kist lig..." En hebben wij vrolijk een danklied gezongen Omdat wij zo fijn nu de dans zijn ontsprongen Dan denken wij toch even: „Jongens verdorie, Nu 't volgend seizoen weerMemento morie. Vooruit, wees met dit resultaat niet tevreden, De toekomst is helderder dan het verleden. Beseft, dat het 't komend seizoen wel te doen is 3

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3