Van de aanvoerder Belangrijk bericht begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. deze zijn welgemeend zou ik Z.V.V. willen toevoegen. (Jok zij vecht voor haar standje. Z.V.V.-ers jullie hebben opnieuw getoond te zijn eerlijke en sportieve tegenstanders, met wie het een genoegen is de degens te kruisen. In het laatste gedeelte van de competitie hebben jullie bewezen nog wel iets in de mars te hebben. Wij wensen Z.V.V. het beste toe in de zonder twijfel moeilijke degradatie-wedstrijden. Een A.F.C.-vriend hij wenst, dat ik zijn naam niet noem stelde een fraai schilderij, voorstellende een gezicht op de Veluwe, ter beschikking, om verloot te worden onder de spelers van het eerste elftal. De verloting vond plaats Zondagavond na afloop van de bekerwedstrijd tegen Alcma- ria. Henk Sonneveld was de gelukkige en hij was er zicht baar mee ingenomen. Aan de milde gever nogmaals onze hartelijke dank voor zijn sympathieke geste. Tweede en derde elftal Zonder het eerste elftal in de bekerwedstrijden uit het oog te verliezen het begin tegen Alcmaria was overigens niet bepaald hartverheffend en er zal heel wat geestdriftiger moeten worden gestreden, willen we de thans weer gevestig de reputatie eer aan doen zullen wij ons nu even vol ledig op de nog resterende competitie-wedstrijden van ons tweede en derde elftal moeten concentreren. Beiden wonnen op de historische dag, toen het eerste zich in veiligheid bracht. Het derde elftal heb ik opnieuw met vreugde gade geslagen tegen Stormvogels 2 op Tweede Paasdag in Haarlem. Met 40 werd door A.F.C. gewonnen, in een frisse alleszins het aanzien waard zijnde wedstrijd, waarin Chris Geluk, na vrijwel het gehele seizoen niet te hebben ge speeld zijn rentrée maakte met twee prima doelpunten. Jaap Disselkoen maakte het viertal vol met twee ontzaglijke dreu nen. Alle spelers hebben hard gewerkt en goed gespeeld en het gehele elftal verdient daarvoor lof. Zonder de andere iets te kort te doen, zou ik willen opmerken dat, wanneer jongens als Duinker en Tromp wat meer aandacht aan voetbal-training wijden, zij ongetwijfeld nog van zich zullen laten spreken. Onze terugreis leidde via Den Haag, tussen de bollen velden door, om nog iets van het Kraaien-tournooi te kun nen meemaken. Vanwege het overdrukke auto- en fietsen- verkeer, bereikten we Den Haag met een slakkengang en toen wij op Houtrust aankwamen, was het tournooi zowat beëindigd. Doordat het derde en ook het vierde voor de competitie moesten spelen, waren wij met een wapperelftal verschenen en het resultaat was dan ook navenant. Volgend TER vermijding van incassokosten en ter ver gemakkelijking van de administratie doe ik een dringend verzoek aan onze abonné's reeds nu het abonnementsgeld ad 3,(Uitsluitend Adspiranten 1voor de komende jaargang Mei 4830 April 49 aan mij over te maken. U kunt dit doen: a. per gem.giro no. B 2096 ten name van J. F. Sakker. 2e Jan v. d. Heydenstraat 21 huis, Amsterdam: b. per postgiro 375600 Ned. Handel Mij., Bijkan toor Minervaplein, ten gunste van J. F. Bakker, qq A.F.C.-Schakel; c. per postwissel. Laat een ieder nu meewerken en aan het boven staande direct gevolg geven, teneinde onnodig werk voor ondergetekende te voorkomen. Stel dus niet uit tot morgen wat U heden doen kunt! DE ADMINISTRATEUR. jaar hopen wij weer op waardiger wijze voor de dag te komen. De H.B.S.-ers zeggen wij nogmaals dank voor hun gastvrijheid. Ook na afloop was het weer als van ouds ge- -cllig. Een waardig sluitstuk van deze zomerse Paasdagen. Als de April-Schakel is uitgekomen, zullen de wedstrijden van het tweede tegen D.O.S. 2 en het derde tegen K.F.C. 3 wel tot het verleden behoren. Indien A.F.C. 3 speelt als de laatste weken en dezelfde vastberadenheid betoont, kan het dan in veiligheid zijn. Ook ons tweede elftal kan nog het spelen van degradatie-wedstrijden ontlopen, maar dan moet het persé van D.O.S. winnen. Jongens, de aandacht van de gehele vereniging is op jullie gevestigd. Zet 'm op, laat A.F.C. 2 voor de reserve eerste klas behouden blijven. A. METS. VERGEEFS zult gij in de laatste Schakel gezocht heb ben naar het verslag van het Eerste Elftal. Maar gij allen: moet mij dit maar vergeven. Eerst werd de Schakel even opgehouden, totdat onze redacteur mij op de Zatterdag voor de strijd in Oostzaan opbelde, met het dringende verzoek mij de daaropvolgende Maandag vcor 12 uur de copy te doen toekomen. Wel gaf hij mij de jour nalistieke tip, op Zaterdagavond drie verslagen te maken, één voor het geval we binnen" waren, één voor een e.v. beslissingswedstrijd en één voor het geval, dat wij degrada tie-wedstrijden zouden moeten speler». Velen onder die net als ik, leek zijn in de journalistiek, zullen het mij wel kunnen vergeven, dat ik dat niet gedaan heb. Zelf ben ik er blij om, want op die bewuste Zaterdag was ik er per soonlijk van overtuigd, dat we winnen zouden, wist niet wat Z.V.V. zou doen, en zie wij spelen gelijk, en Vrouwe For- tuna, hartelijk dank. Ook Z.V.V. deed zulks. Dus beslis singswedstrijd. En nu, op de dag volgend op die wedstrijd gaat dit schrij ven mij ook beter af, want Uw, mijn en onze A.F.C. blijft Tweede klasser. Ze hebben ons wel eens gehoond van „Eeuwige Tweede maar hoe blij zijn we allen nu niet, dat men dit weer een jaar kan zeggen. Want dit zal toch wel een ieder gevoeld hebben. Waren we 3e klasser geworden, van de A.F.C. zoals zij nu groeit en bloeit was niets overgebleven. Onze „Arol" was in gevaar gekomen, kortom heel veel rampzalige dingen zouden gebeurd zijn. Heel A.F.C. heeft dit gevoeld en er haar schouders onder gezet. Voor dat ik als aanvoerder van het Eerste, mensen en namen ga noemen, aan wie ik namens dat Eerste mijn dank wil uitspreken, wil ik toch in de allereerste plaats, alle spelers van dit elftal mijn dank en hulde betonen voor dat gene wat ze gedaan hebben. Jongens jullie captain is trots op jullie. Voor de tweede maal in A.F.C.-historie hebben we een achterstand van 7 punten weggewerkt. Wc hebben de tanden op elkaar geklemd, onze schouders eronder gezet en zie, het ging. Wat zouden jullie ervan zeg gen, als we dat eens deden, meteen aan het begin van het volgend seizoen. Het zou ons zelf veel zenuwen besparen en heel veel ouderen een langer leven geven. Maar daar pra ten we deze zomer nog wel over. Ieder op zijn plaats, heeft gewerkt en gedaan wat hij kon. De één is een beter speler dan de andere, maar we hebben elkaar prachtig aangevuld. We zijn geworden tot elf knapen, die gezamenlijk gevochten, ja geknokt hebben voor dat zelfde doel. 2

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 2