U/at f'edere A.F.C.-er behoort te u/eten ei-Schakel copy, AAn één zijöe getypt, inzenöen uiteRlijk i mei, eeuste post, bij j. h. wrjnAnö, RoeRstRaat 52 2 Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. EINDELIJK, eindelijk is dan de beslissing gevallen Met een daverende 91 overwinning heeft ons eer ste in zijn beslissingswedstrijd tegen Z.V.V. bewe zen, dat het veel te goed voor de laatste plaats, laat staan voor de 3de klas, is. Toegegeven dat ieder elftal speelt, zoals de tegenpartij het toestaat te spelen, maar toch ben ik er rotsvast van overtuigd, dat dit elftal, spelende met het enthousiasme en tempo zoals in deze wedstrijd werd gede monstreerd, qua capaciteiten óók de meerdere is van Spar taan of LI.V.V. Me dunkt, dat een neutrale toeschouwer, die ons nog nooit aan het werk had gezien, wel uitermate verbaasd moet zijn geweest, zoals b.v. ook die Haarlemmers waren in wier midden wij toevalligerwijze het H.F.C.-veld verlieten en die elkander verzekerden, dat zij menige eerste klasser aan het werk hadden gezien, die er stukken minder dan A.F.C. van terecht bracht. Een mening welke ik vol komen kan delen. De min of meer kalme stemming waarin het eindsignaal ontvangen werd laat zich dan ook gemakkelijk verklaren. Reeds lang voor het einde was de spanning gebroken en wisten we, dat A.F.C. dit jaar gered was. Onwillekeurig gingen deze middag mijn gedachten terug naar die andere beslissingswedstrijd zoveel jaar geleden tegen Hollandia op het W.F.C.-veld. Ook toen een enthousiaste schare met oude getrouwen. Maarmet een elftal, waarvan men nu eenmaal wist, dat het zich slechts met de uiterste krachts inspanning zou kunnen handhaven. En dan die adembene mende spannende situaties! Dat voortdurend zenuwachtige raadplegen der horloges, nadat de onvolprezen Charles ons vrijwel in zijn eentje de leiding had bezorgd. Daarna dat verlossende eindsignaal en die uitbarsting van dolle vreugde, omdat A.F.C. veilig was! Welnu, het verschil is duidelijk. Nu waren we er allemaal in ons hart van overtuigd, dat onze jongens beter konden en dat, als de heilige vonk eenmaal was losgeslagen, het al heel ongelukkig zou moeten lopen, wanneer onze veruit betere techniek en grote schotvaardig- „i? zou worden beloond. En ziedaar, op dat mooie H.F.C.-veld toonde ons eerste zich eindelijk in zijn ware ge daante en liet onze aanvoerder weer eens zien, welk een voortreffelijk schutter hij is, wiens plaats vóór allés voor het doel der tegenpartij en niet voornamelijk in het middenveld gelegen is. Vooral niet als een onvermoeide en goede mid- denspeler als Colijn geen bijzondere assistentie uit de voor hoede van node heeft. Zo kon het dan gebeuren, dat een tevreden glunderende schare met gelatenheid het eindsignaal afwachtte en een an der beeld te zien gaf, dan die uitgelaten zenuwpezen inder tijd op het W.F.C.-terrein. De echte vreugde van de ge durende de laatste weken door sombere voorgevoelens ge plaagde A.F.C.-ers zal er zeker in werkelijkheid niet minder om zijn geweest. Misschien is het zo goed! Dit vreemde seizoen met zijn teleurstellingen is in vele opzichten een kostbare en nuttige les geweest. We zijn onder de maat gebleven, d.w.z. de resultaten zijn in schrille tegenspraak geweest met onze kwa liteiten en capaciteiten. Nooit heb ik daaraan getwijfeld. Trouwens een 9—1 overwinning op een elftal, waaraan in de competitie 3 punten verloren gingen spreekt boekdelen en des te duidelijker, omdat deze tegenpartij ook met de rug tegen de muur vocht. Aan het Bestuur, Technische Com missie, en last but not least aan de spelers de taak om maat regelen te treffen, dat een dergelijk falen in de toekomst ver meden wordt. Een duidelijk afbakenen der verantwoordelijk heden en bevoegdheden, d.w.z. het scheppen van een perfec- te organisatie, waardoor alle misverstanden en wrijvingen vermeden worden, dient tijdig te worden opgebouwd. Volledige aandacht moet worden besteed aan het tech nische gedeelte, maar ook zeker niet minder aan de „men tale" zijde. Natuurlijk bedoel ik daarmede niet het ophitsen van een elftal voor een speciale wedstrijd. Tèr verduidelij king hiervan moge ik er nog eens op wijzen, dat het mijns inziens tot de taak van een sportclub als A.F.C. behoort de jeugd niet alleen prettige herinneringen in het leven meé te geven, doch evenzeer een bijdrage tot de karaktervorming dezer jeugd te leveren. Onze voetbalsport biedt daarvoor, nii eenmaal zon uitermate nuttige en practische gelegenheid. Ik kan het niet genoeg herhalen goede kameraadschap uit groeiend tot ware vriendschap, eerbied voor je tegenstan der. discipline bereidheid om op z n tijd een offertje te bren gen en je zelf in het belang van het geheel weg te cijferen, wilskracht, dat zijn allemaal waarden welke men als het ware spelenderwijs aan de jeugd kan bijbrengen. Niet alleen in het spelen van de bal, doch ook in het beoefenen dezer waardevolle eigenschappen moet de jeugd worden qetraind. De geschiktheid om te voetballen is maar tijdelijk en is voor het verdere leven slechts van geringe waarde, maar die an dere kwaliteiten zijn bepalend voor het gehele verdere leven Dat is het grootste geschenk hetwelk wij onze jeugd kunnen geven. De Maatschappij heeft flinke, karaktervolle kerels n„ w'er sterke, getrainde wil hun menselijke driften op zijn tijd een halt weet toe te roepen! Van de 9—1 naar de vrije wil! Hoe bestaat het! Waar komt een mens al niet toe, als hij door de Schakel-redactie achter zijn broek wordt gezeten. Keren we daarom terug naar die middag op het H.F.C.- veld. Voorafgaand aan de beslissingswedstrijd zagen we ons 3de tegen H.F.C. 2 in actie. Ook daarbij heb ik mij ver baasd, in die zin, dat het vertoonde mij ontzaggelijk meeviel Wanneer we nog zulk materiaal bezitten natuurlijk valt er heel wat aan bij te schaven en bij te werken dan heeft onze A.F.C. zeker nog toekomst. Het zou me erg teqenval- indien ook dit elftal niet net op tijd de dans zou ont- springen. Moge hetzelfde ook voor ons 2de het geval wezen' Eerst dan kunnen we ondanks alles in zekere mate tevreden op het nu bijna afgelopen seizoen terugzien, een seizoen, blijven s n°9 lan9 in Ievendige herinnering zal •1 'cS'c D,e, ,tr?uwe Schakel-lezer zal zich herinneren, dat ik herhaaldelijk de „Daily Express" citeerde. Ik had ge hoopt ditmaal iets te kunnen vertellen over het oordeel om trent het door ons B-Elftal tegen de Engelse amateurs ver toonde spel resp. de door dit elftal behaalde daverende overwinning. Helaas heeft men ermee volstaan op de sport- pagina tussen talloze andere sportevenementen alleen maar de simpele uitslagen van dat tournooi te vermelden. Jammer, want de mening dezer sportspecialisten ware uitermate in teressant geweest. I. H. GALAVAZI.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 20