Uit de Kapiteinshut AoFoC, Begunstiging van onze Adverteerders. houdt de Schakel in stand. Redactei r: J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. Churchill laan 25a Administrateur: J. F. Bakker. 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096, Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. F. Bakker Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam W. 26e Jaargang April 1948 EEN angstpsychose I g meer, het onheil is be- sClf S M zworen en wij kunnen weer ruim ademhalen. A formidabele eindspurt, die bezegeld werd met het op overtuigende wijze winnen van de beslissingswedstrijd tegen jjjQf ajfcSyyffl Z.V.V. aan de Spanjaards- laan, heeft het eerste elftal vS! zich gehandhaafd in de rij van T x 1 de tweede klassers. -—2. 5 -Wij togen naar Haarlem met de hele hubs. Slechts enkelen bleven thuis, maar het waren niet de slechtste A.F.C.-ers. Het was hun blijkbaar te mach tig, zij durfden eenvoudig niet en ik kon het mij best indenken. Voor het overige was men van heinde en ver toegestroomd. Om een paar voorbeelden te noemen: een aantal H.B.S.-ers was daar, waaronder twee bestuursleden en ook onze Ken- nemerland-vrienden ontbraken niet op het appèl. Het deed weldadig aan zoveel belangstelling en medeleven in de uren des gevaars te mogen ondervinden. Wat waren we na af loop blij en hoe kan het ook anders! Op de thuisreis was het echter merkwaardig stil in de autobussen. Men kon het geluk niet zo eensklaps verwerken. Maar in de „Normandie" en het „Spinnewiel" kwam het volledig tot uiting en er was een stemming, zo mogelijk nog beter dan na het behalen van een kampioenschap. Onmiddellijk na de terugkomst kregen we gelukwensen te incasseren van vrijwel alle Amsterdamse eerste klassers. Ook de voorzitter van de A.V.B., Harry Putter, voegde het zijne er aan toe. Vele gelukstelegrammen kwamen binnen, o.a. één van Pogge uit Breda. Die goede Willem, die altijd nog zo aan de A.F.C. verknocht is. Voor de wedstrijd een telegrafische aam. diging uit Indië van Willem van Dijkhuizen en na de overwinning langs dezelfde weg zijn felicitaties. Een telegram van V.O.C., luidende: „Als je het doet dan doe je het goed en wij verheugen ons er over had ik nimmer zo goed de menigte kond kunnen doen als Wim v. d. Marei het deed, die er a Ia minute een lied op dichtte, dat grote bijval oogstte. Ook Willem Staats gaf weer blijk van zijn poëtische inslag. Telkens ging hij met potlood en papier even apart zitten en hij trachtte de brenger van de A.F.C.-levensliederen zo goed mogelijk bij te houden. Er waren dus die Zondag heel wat Willemen op het slappe oord. Het mankeerde er maar aan, dat ook Dick Disselkoen nog Willem heette. Vanwege het brachialgisch kwaad heb ik het feest beleefd en mijn vreugde was er niet minder om met oranjade, een ver frissende en ongetwijfeld gezonde drank. Maar ik hoop weer gauw, desnoods op bescheiden wijze, iets pittigers bij bij zondere gelegenheden te kunnen nuttigen. Dat ligt mij toch wel beter. Gaarne wens ik de elftalcommissie geluk met haar succes en verder wil ik niet nalaten iedereen te bedanken, die er het zijne toe heeft bijgedragen ZEER IN HET BIJZON- DER DE SPELERS VAN HET EERSTE ELFTAL dat A.F.C. is gebleven A.F.C. Teun van Veen en van Teunenbroek hebben op keurige wijze het busvervoer naar en van de operatiezaal geregeld. Het was goed werk, man nen! Ook onze Heren Medici, Reeder, Hofstee en Stallman wil ik een woord van waardering niet onthouden voor hun altijd weer onmiddellijk klaar staan om kaduke spelers op te kalefateren. Zo komt eveneens onze vrijwillige masseur Zwaag, die bij de wedstrijden en, weer of geen weer, ook nimmer op de Donderdagavonden bij de training ontbrak, een pluim toe. Opnieuw is gebleken de juistheid van Eendracht maakt macht". Wanneer we gezamenlijk de schouders er onder zet ten, is er nog wel iets te bereiken Helaas staat tegenover de vreugde enerzijds zo vaak leed aan de andere kant. Een paar woorden van troost -en

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1