WJ dm Ons lOeuterhoekje Enthousiasme! m me~ijt X^erloofd -mf m Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, IDA HIDDES en GERARD THONUS Amsterdam, 27 Maart 1948 Willem de Zwijgerlaan 135III Haarlemmermeerstraat 108 AT een tocht was me dat! Op de heenweg alles nog onzeker, en de terugweg een ware zegetocht. Over welke reis ik het heb? Och, dat is niet zo moeilijk te raden, lijkt mij toe. Ja, het begon al op het A.F.C.-veld, alle met toeters, bel len en andere tot lawaai maken geschapen ingerediënten be wapende A.F.C.-ers, liepen zenuwachtig van het clubhuis naar de autobussen en van de autobussen naar het club huis, de kansen besprekend. Het leek ons allen wel een eeuwigheid voor het 1 uur was en we ons in de diverse bussen konden hijsen. Maar toen gebeurde dan ook alles vlot achter elkaar. In ons vehikel waren voor het merendeel „kleuters" aan wezig, hetgeen inhield dat dit wel de rumoerigste bus was. Daar gingen we dan, 3 wagens achter elkaar. Meteen werden enige krijgskreten aangeheven, die, toen we langs het Sta dion reden duidelijk te kennen gaven dat we noch voor Feyenoord, noch voor E.D.O. kwamen. Zo begon onze tocht naar het slagveld. Deze is zeer voorspoedig gegaan zodat we in ca. een half uur Haarlem bereikten, waar we nog een bewijs van de ijver der Haarlemse Politie kregen die de Zondagsvergunningen kwamen controleren. Deze ope ratie verliep echter vlot. Bij onze aankomst in de Hoofdstad van onze provincie vertelden onze buskleuters aan -.een ieder die het horen wilden dat we nog altijd waren van een A, een F en een Cüü Enige minuten later doemde het strijd perk voor onze ogen op. De wagens werden geparkeerd en de inzittenden nestelden zich langs de lijnen. Wat een lek ker veldje is dat H.F.C.-terrein. En dan om 2 uur betraden de jongens het veld. Och, ze zagen er gewoon uit, net of er niets bijzonder aan het handje was, maar ze zullen wel alle 22 beseft hebben wat er van VAN jong tot oud heeft met onze daverende 9I zege op Z.V.V. meegeleefd. Niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk. Van onze jeugdige enthousiast (12 jaar) H. Cramer ontvingen wij een tekening, die voorstelt, hoe de A.F.C. stoomwals over Z.V.V. heenrolt. (Zie de negen rookpluimen uit de schoorsteen). Misschien is het voor ons jeugdig vriendje een teleur stelling te zien, dat zijn zo fel-gekleurde tekening hier ver schijnt in zwart-en-wit en niet in blauw, zwart, bruin en rood. Maar zijn ouders zullen hem kunnen vertellen, hoe duur het leven is en vier-kleuren-druk kan het A.F.C.- bruintje niet trekken! Inmiddels, jonge Cramer, hartelijk dank voor de betoon de ijver. Blijf zo doorgaan in de eerste plaats voor je school werk en daarnaast voor onze club. J. W. hen verlangd werd. Het pakte wel anders uit dan door menigeen verwacht werd. 91 voor A.F.C., geen kleinig heid. Jammer voor Z.V.V., dat alleen een schrale troost had in de wetenschap dat ze deze voor hen wel zeer bittere pil op sportieve en moedige wijze hebben geslikt. Over de wedstrijd wil ik liever niets meer zeggen, dat zal wel ge noeg door anderen worden gedaan. Wij, legioenisten, hadden het niet moeilijk; we hoefden ons eigenlijk alleen maar te laten horen na Z.V.V.'s gelijk maker. Dat was maar goed ook, want we hadden onze stem na de wedstrijd meer dan nodig. Overal waar we op de terugweg mensen tegenkwamen brulden we zoiets van 91, dat A.F.C. nooit verloren gaat en zelfs dat ze bovenaan stonden (dat kwam natuurlijk omdat er nog geen lied is ge maakt dat slaat op een club die zich van de rode lantaarn heeft ontdaan). Terug ging het veel te gauw naar onze zin, en hoe mooi was het niet toen we Amsterdam binnen kwamen en ieder influisterden dat A.F.C. gewonnen had. En zo waren we voor we het wisten aan het eind van onze reis, het Leidseplein, verder ging ik niet want ,,'t Spinne wiel" is uit den boze voor kleuters. Ik zei het al toen we van A.F.C. vertrokken waren gebeurde alles in ijltempo. We waren overgelukkig, ja, wat een tocht was me dat KLEUTER. 16-

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 16