TAPIJTEN M Derde elftal Het „HererV'team Begunstiging van onze Adverteerdershoudt de Schakel in stand. 21 Febr. stonden wij voor de moeilijke taak om uit 3 wed strijden 6 punten te moeten halen. Wij hadden het genoegen en geluk om de 1ste wedstrijd tegen H.F.C 2 als voor wedstrijd van de beslissingwedstnjd A.F.C. Z..V.V. te moeten spelen. Dit was een zeer grote steun daar er toen vee supporters meegingen. Ik ben er van overtuigd dat wij deze supporters hebben laten zien dat dit 3de elftal, zelfs voor het op die middag groots spelende 1ste elftal, waardige reserves waren. De wedstrijd werd met 10 dik verdiend gewonnen. Speciaal wil ik uit deze wedstrijd nog even het zeer goede spel van Benny Tromp vermelden. De 2de wedstrijd moesten we tegen Stormvogels 2 spelen en stonden hier voor een zeer moeilijke taak. Won btorm- voqels n.l. dan waren zij kampioen. Er kwamen dan ook 2 zeer geladen elftallen in het veld. Ik had al direct geluk daar ik de toss verliezende, toch de speelrichting kreeg die ik anders zelf gekozen zou hebben, n.l. wind mee. Ook deze wedstrijd hebben wij prima gespeeld. De bal deed het werk en ging v an man tot man. Dit was dan ook de oorzaak dat wii met rust met 4—0 voorstonden. De goals, 2 van Chr. Geluk en 2 van Jb. Disselkoen, waren van prima gehalte. Ik bedank hierbij meteen alle bestuursleden en supporters die in flinke getale naar Haarlem gekomen waren. Het heett mede bijgedragen tot ons succes. De 3e en laatste wedstrijd was tegen K.F.C. Daar Helder tot nu toe ook alles gewonnen had, moesten we deze weT strijd beslist winnen om veilig te zijn. We gingen dan ook het veld in met de vaste wil om te winnen. Toen wijdan ook na een kwartier met 1-0 achter kwamen te staan speelden wij rustig verder en brachten de stand via goals van Tromp en Geluk op 2—1, waarna de rust inging. Na hervatting kregen we wind mee, waardoor we aardig de meerderheid bleven. Na 5 min. maakte Veltema eergoal uit een voorzet van Geluk. De voorhoede kreeg nog enkele mooie kansen welke zij niet in doelpunten kon omzetten. Het spelbeeld was nog steeds hetzelfde, n.l. wij iets in de meer derheid. Totdat ongeveer 20 min. voor het einde de scheids rechter plotseling een vreemde beslissing doet met ais ge- volq dat K.F.C. een indirecte vrije schop krijgt te nemen. Na 2 keer nemen belandde de bal via een K.F.C.-er in goal De stand werd toen 3—2. Dit op zichzelf had feitelijk mets hen goed Oosters tapijt behoudt altijd internati onale waarde en ver hoogt de sfeer in Uw huis. Wij brengen enige uit gezochte exemplaren in de verkoop. Inkoop Verkoop Reparatie Taxatie te betekenen, daar wij indien we gewoon verder hadden gevoetbald absoluut nog wel een goaltje hadden gemaakt. Verschillende factoren echter, o.a. vreemde beslissingen de scheidsrechter, onlogisch uitlopen van v. Driel, terug komen van Jb. Disselkoen, maakten achter zo n verwarring, dat alle spelers volkomen de kluts kwijt waren. Toen kwam als klap op de vuurpijl nog een penalty tegen ons. Van Drie hypnotiseerde met zwaaiende armen de oud-internationaal de Boer echter zo, dat deze naast schoot. Enkele minuten hier- na kwam gelukkig het verlossende fluitje. Dit einde was natuurlijk gelukkig omdat wij nu veilig waren en de elftal commissie hier zich geen zorg meer over behoeft te maken Voor het elftal echor'vind ik het zeer jammer, dat wij na zoveel qoede wedstrijden zon laatste 20 minuten moesten hebben. Wij zelf echter1 weten dat wij beter kunnen en hopen dit het volgend seizoen te laten zien. Verder wil ik vanaf deze plaats nog even onze masseur bedanken, die de laatste wedstrijden trouw is mee geweest. Besluiten wil ik echter met de beste wensen voor H.F.C. 2, die door onze eindspurt denkelijk het kind van de rekening wordt. Good luck. CAPTAIN. AMSTERDAM (G.) nnik|CrkirDirnT 705 LEIDSC HESTRA AT, 76 g j_ 3 ^5 PRINSENGRACHT 705 AART leverde maar een zeer schrale oogst. We kwamen op 14 Maart op eigen terrein tegen R.O.D.A. uit Ouderkerk in t veld en dit werd wel een zeer eigenaardig partijtje voetbal. Door verschillende oorzaken stonden we met 10 man en dat nog wel in een thuiswedstrijd! De strijd ging over t al gemeen gelijk op. maar als die Ouderkerker knapen hadden kunnen schieten, dan waren we verloren geweest Ze ver stonden de kunst van doelpunten maken echter met en daar een gloeienide kogel van Bram de Jong in t net suisde, stonden we met de rust met 10 voor. Na de rust bleven er van de 10 A.F.C.-ers in werkelijk heid maar 8 over, daar Klumper last van zn rug had en vrijwel niet van z'n plaats kwam en Gijs Nijman met een onwillige spier ging sukkelen, waardoor hij ook maar zon beetje voor spek en bonen meehobbelde. Te ver opdringen werd de provincialen noodlottig. Bij het afslaan van een aanval kreeg Uw verslaggever de bal, een pass naar Bram de Jong op rechts, die meteen weer terug speelde langs de R.O.D.A.-back en met alleen de keeper was 't makkelijk werk er 20 van te maken, zelfs voor een achterspeler van professie. Verder dan één doelpunt kon de schotloze voorhoede der R.O.D.A.-ianen niet komen, zodat onze elfde overwinning een feit was. Men heeft mij verteld, dat Henny in deze wedstrijd mqer praatte dan voetbalde, maar of dat waar is, vermag ik niet te beoordelen. Daarvoor hadden we 't in de achterhoede te druk en zeker geen tijd om op praatjes te letten. De 21e Maart waren we vrij, zodat we konden genieten vpn de exlatante overwinning van ons eerste elftal. Dick speelde een echte captains-innings en z'n zeven voltreffers waren won derbaarlijk. Van ons eigen front j/erder geen nieuws. We hopen alle maal op onderlinge wedstrijden tegen 5, 6 en 7 nu de com petitie zo vroeg beëindigd is, want spelen willen we nog wel een paar maal. CEVANO. 13

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13