SPORTS SHOP Leaders en aanvoerders aan het u/oord 5 8 J. B. I. Jr. ^DATWA s l gH%Ëi$ENUI T Ïvbaerlestr- GEBEURD V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. DE AFO SHOP, HAAST HET CONCERTGEBOUW TBegunstiging van onze Jddveïteerdevs, houdt de Schakel in stand. DEZE maand kan ik slechts één wedstrijd beschrijven en wel die van die prachtige zonnige 29e Februari. Hoe het mogelijk is, dat er twee spelers en twee in vallers op zo n fijne, voor voetbal geschikte dag zon der afschrijving afwezig blijken, is mij een raadsel. Ik zal dan ook hun namen dit maal noemen, het waren resp.: Hermsen, Minderman, Keim en Loning. Ze beseffen waarschijnlijk niet hoe ze hun mede elftal- en clubgenoten met hun wegblijven duperen. Het gevolg hiervan was dan ook, dat we met 10 man en zonder keeper tegen B.P.C. 11 de strijd moesten aanbinden. K. Signer had zich bereid ver klaard ons doel te verdedigen, hetgeen hem niet onaardig af ging en het voornaamste was, dat hij zijn doel schoon wist te houden. Ondanks onze spelersminderheid waren wij ge regeld sterker en konden we het doel der tegenpartij steeds belagen, terwijl anderzijds wij voor uitvallen op ons hoede moesten zijn. Wij slaagden er echter ook niet in een goal te maken, zodat de wedstrijd eindigde, zoals hij begonnen was. NA enige weken van gedwongen rust door terrein - afkeuring kwamen we op 25 Januari voor het eerst weer in het veld. D,e strijd ging tegen no. 1, Gold Star 2, die met de zeer fraaie cijfers van 17 punten uit 9 wedstrijden, doelgemiddelde 4713, de bovenste plaats innamen. Daar wij uit 8 wedstrijden 12 punten hadden ge haald, moest er gewonnen worden, wilden we niet kansloos zijn. Er is gewonnen, maar hoe! Ondanks een behoorlijk veldoverwicht slaagde onze voorhoede er niet in een normaal doelpunt te scoren. De eerste goal ontstond uit een pracht schot van de Gold Star back, die zo in de knel kwam, dat hij niets anders wist te doen dan op zijn doelman terug te spelen, doch dit geschiedde veel te hard met het reeds ver melde resultaat. De gelijkmaker kwam door één der zeer weinige fouten van Joop Voet in deze competitie, die een schot van de rechtervleugel uit z'n doel dacht te trappen, maar grandioos miste. Toen Henk Stallmann ongeveer een kwartier voor het einde door twee man ietwat gemangeld werd, kregen we een penalty toegewezen (te zwaar gestraft), waaruit Henny We- verink ons een 21 voorsprong bezorgde. Achter werd ver der niet thuis gegeven en zo kwam het einde met een zeer zwaar bevochten, doch m.i. zeker niet onverdiende overwin ning, waardoor we onze achterstand tot 1 verliespunt redu ceerden. Ook in deze wedstrijd trof me weer 't enthousiasme en élan, waarmee ons elftal speelt en t is niet erg sportief ge waar te worden, dat er A.F.C.-ers zijn, die zich ietwat laat dunkend uitlaten over die oude knapen, die nog in staat zijn zo n enthousiasme te ontwikkelen. Ik zou wel willen, dat ieder A.F.C.-elftal die spirit had, de resultaten zouden zeker beter zijn. Op 1 Februari werd de reis naar de Ouderkerkerdijk aan vaard om Oosterpark II te bestrijden. Bij het intrappen ver rekte Saaf een spier, doch geen nood, ook nu waren we weer met z'n twaalven, zodat er 'n compleet elftal t veld in kwam. Weverink had nieuwe voetbalschoenen en die bezorgden hem zo n inspiratie, dat er vier doelpunten uit de nieuwe sloffen vlogen. Zelf had ik 't genoegen een vrije schop onder de lat te doen belanden en Sierhuis wandelde in zn eentje door de verdediging om 't halve dozijn vol te maken, t Heb ben van nieuwe „kiksen" kan gekke gevolgen hebben. Het was reeds 5—0 voor ons, toen Henny zeker dacht, dat we best met 65 zouden kunnen verliezen, want prompt wilde hij zowel in de achterhoede als in de halflinie spelen, zo be angst blijkbaar, dat we 't achter niet af konden! Verder deelde een voetbalspion mij mede, geconstateerd te hebben, dat van Manen, die een goede spilpartij vertolkte, de hele wedstrijd door zijn mond hield. Boosaardige tongen beweren, dat 't was wegens gebrek aan lucht, maar dat moet ik be- slist tegenspreken. 15 Februari werd de returnmatch tegen V.V.A. VI op het aardappelveldje gespeeld. Wij konden er niet inkomen en met de rust stond V.V.A. met 10 voor. Dank zij de tactische opmerking van Saaf, dat Gold Star II verloren had, werd de juiste geest weer vaardig over de ploeg en het eindresultaat was 42 voor ons. Dat we in de gauwigheid vergeten hadden, dat er met geen mogelijkheid een uitslag van Gold Star bekend kon zijn om half één, doet minder ter zake. 22 Februari gooide Thialf roet in 't eten, doch de 29ste waren de weergoden ons gunstig gezind. A.D.E. kwam op bezoek en moest ervaren, dat onze voorhoede er geducht zin in had. Weverink (2x), Stallmann (2x) en Otto van Rijn zorgden voor vijf goals, terwijl het ene tegenpuntje ont stond door tegen de man op te schieten van keeper Poele- meyer, die overigens zijn doel goed verdedigde. De cijfers zijn nu: 12 gesp., 10 gew., 0 gelijk, 2 verl., doel- gem. 4314. Er werd gefluisterd, dat de rechtsback lichtelijk te hard speelde tegen de arme Weespenaren, doch de scheidsrechter was 't daar niet mee eens en de betrokken speler heeft me verzekerd, dat hij zich van geen kwaad bewust is. CEVANO.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9