Nette en Nuttige Notulen-Notlties me~tJ Jlfscheul begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. en hoe gaat het nou met dat Marshall-plan en heb je de laatste persberichten over de Benelux doorgegeven? En je jongen komt thuis. Wanneer zou het zijn? Woensdag of Donderdag? A.F.C. heeft gewonnen. Met 30 van T.O.G. Zo ont zaglijk belangrijk. Want duizenden toeschouwers en tiendui zenden meelevenden hebben een schok van vreugde gehad, omdat A.F.C. wón. A.F.C., die letters vereenzelvigen dan wat wij, èn ook gezien de publieke belangstelling sportlievend Amster dam voelen: amateurisme, eerlijke strijdgeest. A.F.C. Ga niet ten onder, degradeer niet. In die hele ver- commersialiseerde voetballerij betekenen die drie letters iets. V *'i» Ik denk aan T.O.G. en aan alle wedstrijden, die we tegen de blauw-witten gespeeld hebben. Maar ik heb na afloop de wedstrijd moeten vergeten, want er moesten artikelen ge schreven worden. Marshall-plan, Benelux, dollartekort. En George komt Woensdag thuis. Een leuk idee: We gaan samen Zondag naar Amers foort. Jongen, dat kan een reuze dag worden. We gaan met de bus van Teun van Veen, of met de electrische trein die gaat ieder uur maar we gaan, hoor! Want we gaan allemaal! We mogen ze niet in de steek laten. En A.F.C. heeft gewonnen met drienul van T.O.G... ,,Na afloop" J- W. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Bij mijn vertrek naar Suriname, roep ik al mijn A.F.C.-vrienden een hartelijk vaarwel toe en wens ik mijn oude club het aller beste voor de naaste toekomst. G. F. DE GRAAF EEN grappig klimaat heb je toch maar in Holland. Zet je je achter de schrijfma chine in Januari, dan heb je nog geen winter gehad en doe je 't zelfde in Februari, dan lijkt het wel voorjaar en is de strenge winter al weer voorbij. En ge lukkig maar, want die knapen van het eerste hebben er toch maar eens fijn weer de smaak van te pakken gekregen, vechten of hun leven er vanaf hangt (dat is ook eigenlijk wel een beetje zo) en pikken overwinning na overwinning. Zonder aan de „afge- dankten" te kort te doen, de nieuwe leden van de tech nische commissie werken als medici met een injectie-spuitje. Vraag het maar eens aan de spelers, die elke week zwart op wit het „temperatuur-lijstje" krijgen toegezonden, desnoods per expresse en zonder postzegel. Voor afwisseling bij de training, die tegenwoordig vrij goed bezocht wordt, zo nu en dan een bijzonder avondje. Op 29 Januari 1948 „hersen gymnastiek" onder leiding van Jan van Gessel en onder toe zicht van de fluitisten v. d. Burg en Hessink. Het 2e elftal won de strijd. Een reuze vraag: „Een goal via een hond ge scoord, is dat een geldig doelpunt? Hoewel de vraag voor de A.F.C. tegenwoordig wel van belang is, durf ik geen ant woord te geven, want laat nu op onze avond met „ja en in Engeland met „neen" geantwoord worden. Het juiste ant woord is overigens: „Houdt de hond aan de band. Op 12 Februari vertoonde de heer Groenteman de Engelse Voet balfilm in ons clubhuis. De opkomst was bevredigend, doch had veel groter kunnen zijn, want er was heus wel iets van te leren. De inleider was niet op z'n mondje gevallen en de „sailerman" gaf ook „acte de presence". Óns lid J. Zwaag blijkt veelzijdig ontwikkeld te zijn. Overdag goochelt hij met eau de cologne en ander duur spul, dat hij tracht aan te smeren en op de training en des Zondags smeert hij geheel gratis de speleis met olie en geeft nog wijze lessen en iets voor het mondje. Je bent A.F.C.-er of je bent t niet! Verder hebben wij in een kort tijdbestek drie 50-jarigen gehad. Ons ere-lid Jacg. van Ooy was nl. 50 jaar lid van de Good Old en werd bij monde van voorzitter Mets na de thuiswedstrijd tegen \V.F.C. in een overvol clubhuis ge ridderd. Het kruis van verdienste werd hem op de borst ge speld en A.F.C. heeft haar EERSTE RIDDER. Proficiat Jacques. Siem de Waal, de man van de Indië-commissie, heeft thans „Abraham gezien" en bevestigde dat in een druk ge zelschap bij Van Tuyll met een rede over „de man met de sik", terwijl v. d. Velden Erdbrink zijn 50ste verjaardag herdacht met een gezellige kout met de leden der enquête commissie en twee bestuursleden (om het zaakje rustig te houden Over „oudjes gesproken. Hebt U 'm al gezien, de meest beroemde A.F.C.speler uit het begin der 20ste eeuw, de man die de netten kapot schoot en zoveel goaltjes maakte als hij zelf wilde. Nauwelijks teruggekeerd in Mokum was hij al op de clubavond. Kent U 'm nog niet? 't Is Togneri! Met z'n nieuwe, hoge functie wensen wij hem veel succes. Een prima clubavond was die van 2 Februari, waarop Jo Wijnand een heel interessante causerie hield over zijn be vindingen in Nederlands Oost-Indië. Wij wisten wel, dat hij kon babbelen, maar die avond heeft hij toch wel een heel goed en vlot babbeltje gebabbeld. (Dank U! Red.) Het amusementsleven viert zo langzamerhand wel hoogtij. Er is steeds wat te doen. Een bridgedrive A.F.C.A.B.C. (niets te maken met die club van ronde knuppels van Ome Dis) en een klaverjas-partijtje A.F.C.Roca. Ook tegen Blauw Wit werd in het Stadion op de kaart slag geleverd. Het werd een drietal nederlagen, doch dat is bijzaak. De clubavond-commissie heeft zich inmiddels op een mieze-maus-smoes-tournooi geworpen. Een séance duurt zo wat zo lang als een zitting van de Uno en je inschrijfgeld krijg je er dan ook wel uit, want het einde is nog lang niet in zicht. Lig je er uit, dan smoes je even en je krijgt een herkansing. De kienavond was behoorlijk, doch niet druk bezocht omdat het uitgerekend die avond begon te vriezen, dat het kraakte, hetgeen echter niet mocht verhinderen, dat de 60 aanwezigen zich best hebben geamuseerd en dat het

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 7