gelofte flpril-Schakel meijeR bloemwerken SBH copy, aap één zijöe getypt, inzenöen uiteRlijk i apriL, eepste post, bij j. h. wijnAnö, begunstiging van onze Jldverteerciers. houdt de Schakel in stand. r». Alphen, Z.V.V., Kinheim, O.V.V.O. en V.V.Z. Van deze vijf en twintig verenigingen is het slechts aan vier clubs gelukt, terug te komen en wel Alcmaria, Z.V.V., H.V.C. en T.O.G. Twee moesten, om zich staande te hou den, combineren (Zandvoort met Zilvermeeuwen en Hor tus met E.D.W., waarna laatstgenoemde combinatie verder afdaalde naar de vierde klasse.) Twee verenigingen daalden naar de vierde klasse, n.l. Kampong en Voorwaarts. De laatstgenoemde club heeft zelfs verleden jaar baar K.N.V.P.- plaats moeten verdedigen tegen de U.P.V.B,-kampioenen Schoten werd dit jaar kampioen en krijgt dus een kwart kansje op een come back en V.V.Z. moet haar plaats tegen de vierde klasse-kampioenen verdedigen. Vic? en tachtig procent van de gedegradeerde tweede klassers hebben geen kans gezien, terug te komen. Wil iedereen zich dat nu eens goed in de oren knopen, wil ieder een beseffen, wat er Zondag aan de Spanjaardslaan op het spel staat? Hoe komt het nu, dat zo weinig clubs terugkomen, is dat innerlijke zwakte of achteruitgang? Stellig niet een club als V.V.A, die in West groeit en bloeit als ze nooit in de tweede klasse deed en thans met zeventien elftallen aan de competitie deelneemt kan men allerminst van zwakte be tichten. De oplossing is anders is een doodeenvoudig rekensommetje, dat in voorbeschouwingen en overzichten veel te veel over het hoofd gezien wordt. Rekenkundig heeft men maar één dertiende kans om te degraderen en dus ook maar één dertiende kans om te pro moveren. Hieruit blijkt zonneklaar, dat de degraderende vereniging twaalf van de dertien (10 competitiegenoten en 3 promotiecandid'3'ten) kansen heeft, om niet terug te komen, maar dat daarentegen de promoverende club twaalf van de dertien kansen heeft om zich te handhaven. Ook dit kan bewezen worden. Van de tweede klassers, waarmede wij ons sinds 1921 meten, zijn naar de eerste klasse gepromoveerd: E.D.O., A.D.O., Xerxes, Neptunus, D.O.S., Zecburgia en de Volewijckers. (Haarlem, Blouw Wit en 't Gooi laten wij hier buiten beschouwing die wisten in die jaren hun eerste klasseschap te héroveren). Geen van die verenigingen zijn gedegradeerd neen, bijna natuurlijk niet, want ze hadden twaalf van de dertien kan sen om zich te handhaven. Want niemand wil toch zeker beweren, dat qua aantal elftallen en innerlijke organisatie Zeeburgia bijvoorbeeld zovele malen sterker zou zijn dan het „derde klassertje" V.V.AHet zijn beide gezonde, goed geleide, sterke en sportieve clubs, maar de één heeft 12 van de 13 kansen in handen en de ondere 1 van de 13. Wij hopen, dat iedereen dit zich zal realiseren. Mocht ik een rekenfout gemaakt hebben, dan mag U alleen een in gezonden stuk schrijven als we Zondag gewonnen hebben. Bij een nederlaag ben ik toch veel te zenuwachtig, om deze doorwrochte stelling te gaan overrekenen J. W. OLYMPIAPLE1N 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA UUR 84276-50498 E trek naar Oost zaan is geen zegetocht geworden, maar ook geen treurmars. Het was een zenuw crisis, die zich na 20 minuten ontlaadde in een huil- kramp, waar Gerrie Stallmann zich op vast beet zonder krimp te geven. Dan is Gerrie op z'n best: 10? ]ank voor mijn part, maar doe 't met de kreet van een gewond dier en bijt van je af. Laat 't rammelen en warre len, maar geef geen duimbreed cadeau zolang je body niet kaduk is. 10? 't Mocht wat! Wc hebben nog wel méér dan 2 doelpunten ingehaald. Sonneveld herinnert 't zich en vindt in alle standen de verlossende trap naar 't offensief. Vooruit Lous, vooruit Dik Maar 't wil nog niet, al blijft de wil om A.F.C. NIET geflest te zien, ongebroken. We drinken thee met Hofmandruppels, slikken onze zenu wen weg en trekken weer grimmig ten strijde. Langs de lijnen huilen toeters en mooie vrouwenogen. En achter de Rode aanval huilen Gerrie c.s. als wolven om de prooi. Op elke corner huilt een ongeschoolde bende achter de Zaanse touwen mee. Wéér zon huilende pijl die naar het Geluk duiktEn dan zien we alleen nog de grijnzende kop van Dik 'n tik en 't is 11. Wc kunnen weer lachen Nu móet en zal het gebeuren. Maar 't gebeurt niet, want de zenuwen blijven baas, tot het laatste fluitje. Dat eind signaal gaat door merg en been. Was het een sater gil uit lagere regionenWat heeft Z.V.V. gedaan? Gewonnen om ons de nekslag te geven? Of verloren tot onze redding? Daar trekt Jo Wijrtand ons als een reddende engel uit de onderwereld: „Gelijk!'' Ook Z.V.V. heeft gelijk gespeeld. Dus beslissingswedstrijd De laatste kans! A.F.C.grijp 'm. Stal 'm en stamp 't in je hersens: deze laatste zal de beste klap op de vuurpoel van dit fascine rende seizoen zijn, het Seizoen van de Laaiende Fakkel. De laatste kans op de vervulling van een gelofte, die wij in Januari hebben afgelegd in het teken van Schaf, in het teken van een Geluk. Voorlopig vraag ik zowel van A.F.C. als van Z.V.V. een eresaluut aan hun tegenstanders van 14 Maart 1948, aan O.S.V. en T.O.G. Aan hun de sportieve eer van deze dag, want zij deden beiden hun plicht in het Spel om het Spel. En 't doet de sportman deugd dit te constateren. ROe.RStRAAt 52 2 KATJONG.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3