Uit de Kapiteinshut li J )3egunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. Ghurchill-Iaan 25a v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096, H. Wijnanti. Roerstraat 52 Administrateur: J. I'. Bakker. 2e Jan Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. F. Bakker 26e Jaargang Maart 1948 Nr. 7 OE het gaat eindigen, niemand weet het nog na afloop van de wed strijden op Zondag 14 Maart. Het is een feit, dat wij A.F.C.-ers het seizoen 1947/1948 niet licht zullen vergeten. De spanning druipt van het plafond, zeer zeker wat het eerste elftal betreft. Alles wat maar even belang rijk voor ons is, speelt gelijk. Met dat al staan het tweede elftal en het derde nog stevig onderaan. Het derde elftal wellicht iets minder geheid, maar het is nog lang niet in veiligheid. Het eerste elftal heeft zich tot een beslissings wedstrijd kunnen opwerken, dank zij de hulp van Z.V.V., of beter misschien haar mindere voorspoed. Doch het had helemaal niet gek geweest, wanneer wij van O.S.V. had den gewonnen, vooral na de rust zat het er in, ondanks de verbeten tegenstand. Ieder doet zijn sportieve plicht, ook T.O.G. heeft dit blijkbaar tegen Z.V.V. gedaan. En zo behoort het ook. Zaterdagavond vóór de wedstrijd tegen O.S.V. had ik het voorrecht met de complete Schakelredactie en gevolg het circus Strassburger te bezoeken. Werkelijk goed om mij ietrewat te acclimatiseren ten aanzien van de komende strijd in Oostzaan. De daar vertoonde toeren zijn bijkans even hartverzwikkend als het schouwspel, dat mijn oude goede club mij biedt bij haar pogingen om de degradatie-dans te ontspringen. Ik voelde mij er volkomen thuis. Zondag >a.s. de slag aan de Spanjaardslaan. De hemel zij ons genadig. Eerste-elftallers, het wordt mij zo langzamerhand te machtig. Maak het kort met me en zorgt er voor, dat ik mij de komende weken volledig op het tweede en het derde elftal kan concentreren. Werkt er voor, zo hard als tegen O.S.V. en dan kunnen wij, zij het van een „narrow escape", toch nog van een goede afloop spreken. Van alles wat. Om nu eens van het zenuwslopende af te stappen. Ge durende de onverwachte ijsperiode bereidde de clubavond commissie ons een allergenoeglijkste kienavond in het club huis. In weerwil van de felle kou, was de opkomst toch nog bevredigend. Ik vind het fijn, dat wij ook op het gebied van vermaak weer een commissie hebben, die er zo lekker de gang in weet te houden. Voordien waren wij op een clubavond aangenaam bezig gehouden door onze wel zeer bereisde Schakel-redacteur, die ons op boeiende wijze verhaalde van zijn ervaringen en belevenissen tijdens een diensttrip door de Oost. Dit was een causerie in de ware zin des woords, je reinste improvisatie. Alles, af en toe met behulp van een slokje bier, zo maar voor het vuistje weg. Toen hij na afloop van bijna twee uur aan het slot van zijn betoog was gekomen, speet het ons allen, dat hij ophield. Al die tijd hadden wij in gespannen aandacht zitten toeluisteren en was het vol maakt stil. Wel een bewijs, dat het gesprokene in de smaak viel. Het was leerzaam en onderhoudend. Nogmaals be dankt, Jo! Onlangs kwam ons ter ore, dat onze Kennemerland-vriend, Lo Brunt, als chef de bureau bij de K.N.V.B. is aangesteld. Voor Kennemerland een strop, dat zij deze gangmaker kwijt raakt. Daarentegen voor de Bond ongetwijfeld een aan winst en ik durf de K.N.V.B. dan ook zonder aarzelen ge luk te wensen met zijn keuze. Mede door zijn prettige om gangsvormen en- zijn heldere kijk op de dingen, bezit Lo Bhunt m.i. ten volle de eigenschappen, die nodig zijn voor het met succes waarnemen van zijn nieuwe functie. Aan hem ook van deze plaats af nogmaals onze gelukwensen met zijn benoeming. Op Woensdag 3 Maart vernam ik van onze trainer Peter Dougal, dat zijn vader overleden was. In verband met de begrafenis in Schotland is Peter enige dagen af wezig geweest. Intussen zaten wij op een critiek moment zonder trainer. Dank zij de wel zeer vriendelijke mede-

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1