CLICHES Van de Elftalcommissie Schrikkeldag WILLEMSTRAAT 43-45 )3egunstiging van onze J3dverteerders. houdt de Schakel in stand. VEEL is er weer veranderd sinds onze eerste woorden in de vorige Schakel! De positie is zelfs voort durend zoveel veranderd, dat de redactie dit num mer vertraagde. Wij weten het maar al te goed: 7 verliespunten achter, 1 punt voor, weer 1 punt achter, vervolgens gelijk met Z.V.V. na 19 wedstrijden en waarachtig ook na 20 wed strijden gelijk geëindigd met 13 winstpunten Het lijkt ons een beste oplossing, want nu kunnen Z.V.V. en A.r.L,. onderling zonder invloeden van buitenaf (waarover oh zoveel gepraat werd en T.O.G. het tegenbewijs zo uitste kend heeft geleverd) uitmaken, wie degradatiewedstrijden zal moeten spelen. Het is onze taak hier niet om de zes gespeelde wedstrijden de revue te laten passeren. Wij hebben een team, waar over wij tevreden mogen zijn onder de huidige omstan digheden. Thans is toch gebleken, dat, indien wij 20 wed strijden hadden gespeeld met dezelfde puntenverhouding als in de laatste zes wedstrijden wij kampioen waren geweest! Pech? Noodlot? Neen, de oude beproefde eigenschappen: een dosis technische kennis, tactiek, training, wil en door zettingsvermogen. Trouwens, het verschil tussen een mooi resultaat en een slecht resultaat in een competitie kemt b.v. voor ons dit seizoen practisch daarop neer, dat indien onze voorhoede 1, ja slechts zegge één goal per wedstrijd meer had gescoord en onze achterhoede per match één, ja inderdaad slechts é?p doelpunt minder tegen zich laten scoren wij bovenaan of practisch boven aan hadden gestaan. Voor puzzelaars, b.v. onze eminente dichter en Schakel-medewerker B. S. Ie Marché wel interessant om de juistheid van deze mede deling te toetsen, aan de hand van de 20 gespeelde wed strijden. Nu rest ons de beslissing op neutraal terrein. Er werd te gen Z.V.V. uit gelijk gespeeld en thuis (de sleutelwedstrijd van het seizoen, mijne Heren!) verloren met 21, dus rest ons voor de Balans nog een overwinning. Heel A.F.C., heel de voetbalwereld in Nederland, onze varende, vliegende en overzeese vrienden, alles leeft mee, hoopt, hoopt en ver trouwt op de verlossende score. En ons tweede? Hier demonstreert zich nog sterker ons gebrek aan voorhoedespelers, de resultaten van verschillende wedstrijden in de laatste tijd (gelijk tegen Blauw Wit 2, Haarlem 2, Spartaan 2 en D.W.V. 2, met de oneven goal verloren van Ajax 2 en Z.F.C. 2) zijn gerust behoorlijk te noemen, gezien ook dat voor het eerste, qua invallers, niets geriskeerd mag worden. En toch: wij E.C. hadden van dit elftal (de goeden niet te na gesproken) een trouwere op komst op de training verwacht. Nog is ons lot niet bezegeld. Nog kan er een uitweg gevonden worden, maar dan dienen de drie laatste wedstrijden veel punten op te leveren. Spelers, gij ziet bij het eerste, dat er veel kan gebeuren en van jullie wordt verwacht, dat een ieder zich in de resteren de wedstrijden tot het uiterste geeft, zich een opoffering ge troost, (wij moeten het als Commissie ook dikwijls!) om de fatale plaats te ontgaan. Eens werd in 1937 de promotie met één onzer tegenwoordige E.C.-leden als mede-speler naar de Reserve eerste klasse bereikt. Het zou wel zeer verdrietig zijn indien juist in dit seizoen deze promotie weer te niet werd gedaan. Het derde, aanvankelijk vrij zorgeloos, zag zich voor steeds groter problemen geplaatst, ook al ten gevolge van de inspanning der hogere elftallen. Van dit elftal bewerk ten twee leden der tegenwoordige E.C. de promotie in 1938, dus ook hier zou het onaangenaam zijn als nu de gradatie zou moeten volgen. Over het algemeen houden ook hier de achterhoede en halflinie zich goed, maar ae voorhoede is het zorgenkind der E.C. Evenals bij het tweede zijn door dit elftal 17 wedstrijden gespeeld en 10 punten behaald (dus in beide gevallen nog niet slechter dan het eerste), maar tegenover de concurrentie zijn de kansen van het derde beter dan van het tweede. Moge een ieder be seffen dat de schande van degradatie met drie elftallen ons bespaard moet blijven. Het vierde moet door nood der omstandigheden door ons als E.C. vrij sterk verwaarloosd worden, een toestand, die voor het volgend jaar niet zo kan blijven. Theo van Emden en Hans Galavazi hebben hier echter gezorgd, dat de gang erin is gebleven en dat men langzamerhand op een behoorlijk seizoen terug kan zien. Wij hebben spelers en aanvoerders met frisse geest en initiatief nodig om de A.F.C.-kleuren hoog te houden. Resumerende: veel zorgen met verschillende lichtpunten, al was het alleen maar het feit, dat Zondag 14 Maart eerste, tweede en derde gelijk speelden en het vierde won. Dus den Zondag zonder nederlagen voor onze vier K.N.V.B.-elftallen: een ongekend verschijnsel dit seizoen. En nu de eindspurt als het kan zonder en als het moet in een enkel geval met degradatiewedstrijden. De laatste loodjes!!! HET geheel was raar en het bleef raar! Je was in Amersfoort en toch was je bij A.F.C., het leek wel een thuiswedstrijd en als het terrein niet zo stuiterig was geweest en die rare rode bal niet gevuld was geweest met dobbelsteentjes, hadden we nog gewonnen ook. Maar per abuis was de tegenpartij beter dan wij, hetgeen ik eigenlijk niet als een gastheerlijke hou ding kan kwalificeren. Doordat wij als een sprinkhanen plaag het terrein en de tribunes bevolkten, hadden ze toch wel onze bedoeling kunnen vatten, dat wij wilden winnen en waarom deden ze dan zo krenterig? Ik zal wel uitkijken om iets over „voetbal te schrijven, daar heb ik mijn personeel voor. Trouwens, de perschef heeft een standaard-boekje en naar believen neemt hij b.v. Verslag „7B" of „3A" en dat laat hij plaatsen en strijkt zijn honorarium op. Ik kan dit gerust neerschrijven, want Cheffie-himself leest nooit de Schakel; verbeeld je, hij die enzin nog lezen ook, die hij anderen laat schrijven! Het was naar genoeg, maar we verloren dus met 30, ofschoon er geen vergadering uitgekreten werd deze keer Elf nieuwe spelers waren er niet, dus ook dat bleet bij het oude Het zij zo, ook ik houd niet van veranderen. Hoe wel, op Schrikkeldag moet de schijn wel tegen mij geweest zijn, maar ik kan niet helpen, wanneer ik paedagogische stunts aan het uithalen ben, dat dan maar meteen gedacht wordt, dat ik met boter op het hoofd loop! Neen, ik wist niet, dat een vrouw op Schrikkeldag zoveel verplichtingen

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 17