Daden! Ons Kleuterhoekje „RS:F.G. Sweet RR.G. Rgüin 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. EEN qroot bloemstuk met het rood-zwarte lint en een boek „Amsterdam, Paradijs der Herinnering vorm den het welkom, dat A.F.C. mij toeriep. A.F.C. wil ik bedanken. Niet de vele A.F.C.-ers,die met ons meegeleefd hebben en nog doen, maar hier wil ik alleen de initialen gedenken, omdat jullie allemaal in de oude kring aan ons gedacht hebben op een wijze, die door geen enkele club is geëvenaard. Toen ik verleden jaar een Schakel ontving, waarin stond, dat men besloten had een Commissie-Indie in te ste len die tot doel had het contact met de leden in Indie te onderhouden, was ik bijna zo pedant om te zeggen: „Logisch, daarvoor heet die club toch A.F.C. Maar het was iets bijzonders, het was een geste, een vriendschap, die jullie ons hiermee bewezen, die wij nooit zullen vergeten. „De Heren Zeventienzoals B. S. Ie Mare hé de zeven tien AFC.-ers in Indië noemde, hebben gevoeld, dat ze nog in de kring thuishoorden en wij van onze zijde kunnen alleen beloven, dat wij A.F.C. op welke wijze dan ook. zullen die nen, zoals tientallen dat voor ons gedaan hebben. Als ik op de ranglijst kijk,-dan is het wel eens moeilijk om erg optimistisch te zijn. Laat ik zo brutaal zijn om te zeqqen, dat ik het niet belangrijk vind. Het is met zo be langrijk of je van Z.V.V. en Alcmaria kar, winnen, het is belangrijk, dat de club haar leden iets leert, iets meegeefi in het leven, dat zij de „kinderen leert wat vriendschap is wat trouw is. begrippen, die tegenwoordig verwaa.loosd worden. Neen A F.C., sta dan desnoods maar een beetje onder- aan, maar blijf zoals je bent, met je hartelijkheid, met ,e spontaniteit en je vriendschap. Daarin .zijn we kampioen en dat is het mooiste kampioenschap, dat een cIud halen. „A.F.C. Sweet A.F.C. Again. PUPPUS DRIE. NU nog iets anders. Deze keer wil ik eens duidelijk ma ken, wat mijn bedoeling is van „Ons Kinderhoekje Ons Kinderhoekje is „geschapen opdat alle jongere A.F.C.-ers, in de eerste plaats junioren en adspiran- ten, hier hun gedachten tot uiting kunnen brengen. Daarom zou ik willen, dat alle „kleuters eens iets verte|" len b.v. over een wedstrijd, die zij hebben gezien ot zelt qespeeld, of over het een of andere onderwerp, dat onze club betreft. Jullie kunnen er dit keer met mee af komen door te zeggen, dat je er geen interesse voor hebt. Ik heb immers meer dan eens een Paul Meyer, Ruckert of Hans Volkers horen zeggen: „zullen w-e niet eens wat voor de Schakel schrijven?'' o.a. na de tocht naar West-Frisia Maar ja, dan miste je juist dat laatste zetje, dat je nodig hebt om er toe te komen. Och, veel schrijftalent heb je heus met nodig, als je te weinig schrijft, vult de redacltie dat'we 1 aan en schrijf je te veel dan schrappen zewelwat. Dus klimt in je penhouders! Want bedenk wel, dat de Schakel juist hierom zo belangrijk is, omdat ieder, jong of oud, de kans krijgt om z'n mening te geven, wat toen a...... beter is dan gekanker onder elkaar. Zelf wil ik, als voorbeeld van wat nu eigenlijk de be doeling is, iets vertellen over een voorval, dat ik heb mee gemaakt. Het was tijdens een wedstrijd, ergens in de binnenlanden van Amsterdam-Noord, dat we tegen, om het maar zacht uit te drukken, stevig spelende heren uitkwamen Na onge veer tien minuten spelen bij de stand 0—0, kreeg ik in gehee vrije positie de bal toegespeeld. Ha, dacht ik, dat wordt aar dig, misschien ben ik vandaag niet voor mets meegetrokken. En ik aan 't „tuinen". Juist wilde ik een kogel afvuren toen een schim achter me oprees, die mijn arm vastgreep, met het gevolg dat de vertoning niet doorging. Ja, wat zeg je dan op zo n moment. Meestal „barst Maar ja, daar ook dit verveelt, vroeg ik hem: „zou ik mijn arm misschien even terug moqen hebben?" Dit scheen een veel grotere indruk op hem te hebben gemaakt dan het toch veel kernachtiger „barst Ik kwam hem tenminste in die wedstrijd niet meer tegen. Dat we uiteindelijk met 7—1 hebben verloren, doet nu mets ter zake. Ik hoop, dat ik nu duidelijk genoeg ben geweest en dat over enige tijd de naam „Ons Kinderhoekje za moeten worden veranderd in „De Kinderschakel KLLU 1 PK IN het clubleven maakt men over het algemeen pret- tiqe dingen mee, doch ook wel eens teleurstellingen. Zo heeft iedere A.F.C.-er reeds vaak gehoord over het „Ballenfonds van A.C.C." Dit is natuurlijk mets bijzonders, doch houdt, in het kort gezegd, een nmthode in. door middel van kaartenverkoop een traimngsfonds te doen slagen. Hier geldt wel zeer: Vele kleinen maken een grote. Een zeer frappant voorbeeld van clubliefde maakte de inzamelaar van deze gelden laatst mede. Er komt een jong snuitertje aan de deur. Mijn vrouty laat hem binnen en in zijn hand houdt hij een oude versleten portemonnaie. „Me vrouw, ik kom de ballenkaarten afrekenen. Rustig komt er een tientje uit het beursje, gevolgd door ettelijke rijksdaal ders, guldens, terwijl de rest kwartjes, dubbeltjes, stuivers, plakken en centen op de gangmat wordt uitgeteld en ge sorteerd. Nou", zegt mijn vrouw, „dat is prachtig, joch, wat heb jij ie best gedaan." Maar de jongen trekt een verlegen ge zicht, twijfelt aan deze goedkeuring en zegt verontschuldi gend: „Ik kan het niet helpen, mevrouw, maar meer kon ik heus niet kwijt." Knaapje, ik zal je naam niet noemen, maar van deze plaats een eresaluut voor je werk. Meer niet. Later als de kooi staat en je wordt zélf in de gelegenheid gesteld een pracht van een cricketer te worden, zal je beseffen wat dit eresaluut waard is. Maar het moge slechts als beschamend voorbeeld zijn voor de vele die NIETS deden en briefjes van de vol gende inhoud schreven: „Beste Wim. Hierbij doe ik je ALLE TIEN KAARTEN weer toekomen. Ik heb geen kans gezien en geen tijd gehad er één of gedeelte ervan (25 ct. Red.) te verkopen. In middels wens ik je zéér veel succes toe met je cncketkooi en leef mee met al die stoere werkers, die je daarbij vrijwillig helpen! Groetend, je X. CORRESPONDENTIE AAN VERSCHILLENDE MEDEWERKERS. Vriendelijk verzoek ondanks de papierschaarste slechts één kant van het papier te „betikken Dit spaart de zetterij veel tijd, en meestal moet de „Schakel" toch al op hoogspanning tijdig uitkomen.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 15