A.RC.-A.B-C. z De „Good Reds' K L M N A B C D F Q H I J O P Q R 5 T U V/ WJ X V Begunstiging van on: Adverteerders, houdt de Schakel in stand. AMSTERDAM en de pers blijven ons trouw in de moeilijke tijden, die A.F.C. doormaakt. Bijzonder heeft ons getroffen het artikeltje, dat de bekende journalist-auteur Piet Bakker in „Sportief publicee, - de onder de titel: ,,De good reds" en dat wij hier in extenso laten volgen: Je moet niet alleen naar je verwanten gaan, als het alle maal leuk en best gaat. Bezoek ook de familie eens, wanneer zij in moeilijkheden zit. Daarom ben ik Zondag naar A.F.C. getogen en de gevolgen zijn niet uitgebleven: de Reds won nen met 3—0 van T.O.G. Wat me tóch pleizier doet. Ik ben eigenlijk erg graag bij A.F.C., al kom ik er buiten de Arolwedstrijden zelden. Je zit er zo echt in de familie kring, knus en hard op het smalle tribune-plankje, met een prettig beetje levensgevaar als er hard over de zijlijn wordt geschoten en te midden van mensen, die op zon Zondag middag slechts één vervulling van hun opperste wensen kennen: eén overwinning van hun club. En daar maken ze dan geen geheim van. Ze bedelen om een doelpunt, je voelt de griezels over hun rug lopen als het nijpt bij de 9oa*- )e hoort kreten of hun bij levenden lijve een lucifertje onder hun duimnagel wordt gewrongen, ze tierelieren als kinderen bij een succes van de Reds en de wanhoop walmt je tegen, wanneer een opgelegde kans verloren gaat. Het merkwaardige is, dat je al deze stormachtige gevoe lens gaat delen, zij het dan in niet die hevige mate. De A.F.C.-ers werken epidemisch. Je krijgt het er een tikje van. Ik ben wie zou eraan dürven twijfelenbinnen dit groene kadertje een toonbeeld van pijnlijke neutraliteit, maar t is wel émmes, dat de Reds van 1.0.G. hebben gewonnen. Ze zitten net als m'n vrouw met haar textiel dringend om punten verlegen, en T" .O.G. is buiten elk degradatie- gevaar. Een heel seizoen zijn ze door moordende déveine vervolgd. Maar de goede teamgeest bleef behouden en Zon dagmiddag om vier uur gaan ze zich al instellen op de wed strijd van de volgende week. Een geheid voorbeeld an ge zonde trouw. Zou ik de mascotte voor de club aan de Wandelweg zijn geweest? Ik hoop het. Mits ze me natuurlijk niet met een rood lintje om m'n hals in het doel willen zetten. Zoals eer tijds het konijn van het Nederlands elftal. Hoewel ik wil nog liever, dat ik „het haasje" ben, dan die vijftigjarige ver eniging, waar ik als jongen al warm voor liep. Ik ken ze nog uit de tijd van Grijseels. Wat zegt u van zó n geheugenPIET BAKKER. is de Aroldag. De opening van elk voetbaljaar. De gehele A.F.C.-familie komt dan weer bij elkaar. is het bulletin. Dit meldt ons de laatste bijzonderheden. Alsmede de elftallen, die Zondags aan moeten treden. is de clubavond. Klaverjassen, bridgen, kletsen of domino. De een amuseert zich zus, de ander zo. is degradatie. Jongens, de tanden op elkaar. Laat ons dat niet gebeuren in dit jaar. is het elftal. Elf jongens en de reserves incluis, Brengen zoveel mogelijk puntjes in huis. zijn de feesten. Die zitten altijd goed in elkaar. Kijk maar naar de revue van vorig jaar. is de „goede genius". Die is ons dit jaar wel erg ontrouw. En bracht ons al menig Zöndagje in rouw. is „houten". Als jij vier zegt, zeg ik twee. Misschien win ik er een borreltje mee. is Indië. Ook hier zitten de A.F.C. ers verspreid. En worden dank zij de Commissie Indië Af en toe met een pakje verblijd. is de jeugd. De toekomst van onze vereniging Als het met hun enthousiasme maar wat beter ging. is het kampioenschap. Verleden jaar hadden we het bijna te pakken. Maar dit jaar zijn we aardig aan het zakken. zijn de leden. Bijna 1000 in getal. Door hun clubliefde komt A.F.C. nooit ten val. is de mascotte. Sinds wij ons een mascotte hebben aangegord. Staat A.F.C. als winnend team op het bord. zijn de nederlagen. Veel hebben wij er reeds moeten incasseren, Maar we laten ons toch niet tot 3e klasser bombar deren. is de overwinning. Met slechts 4 stuks werden we tot nu toe verblijd. Nog een paar erbij en we zijn van degradatiegevaar bevrijd, is promotie. Wanneer zullen we dit beleven? Laten we zeggen: promotie is volgend jiaar ons streven, is querelle. Het Frans woord voor onenigheid. Dat hebben we niet in A.F.C., alle nederlagen ten spijt. is de recette. Een goede recette is ons heel wat waard. Dan worden we voor financiële debacles gespaard. is de Schakel. Ons clubblad dat is werkelijk „je van het Alleen het inzenden van copy lijkt af en toe wel „pet is trainen. Eens per week trainen, zij ons parool, Dan trap je Zondags met gemak de bal in de goal. zijn de uitslagen. Zondags tegen zessen stijgt de spanning ten top. En waar we ons ook bevinden, de radio gaat op. zijn de vrouwen. Ook zij horen bij A.F.C. En trekken iedere Zondag met de jongens mee. zijn de wedstrijden. Die kosten een deel van je leven, Want ook op de tribune zit je van emotie te beven, is de onbekende. De toekomst is onbekend ook voor onze vereniging. Stel je voor dat A.F.C. in de toekomst weer de le klas inging? is de ijver. De ijver van de werkende leden van A.r.l_. Want hun leuze is: „A.F.C. moet zo lang mogelijk mee. is de Zondag. De dag der dagen, Dan gaan we achter de puntjes aanjagen. „WAPPIE".

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13