5 8 De jeugd, 13egimstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 0E wedstrijden, die we in de maand December speel den, eindigden allen in een overwinning. De eerste wedstrijd tegen Lynden II heb ik al in de vorige Schakel vermeld. De uitwedstrijd tegen Sloterdijk II werd na een gelijk op gaande strijd door ons met 21 gewonnen, nadat de rust met een blanke stand was ingegaan. Rechtsbuiten Breen Kroo- nenberg scoorde weer eens de beide doelpunten voor ons. Uit een corner ontstond het tegendoelpunt. Zondag daarna speelden we de return-match tegen T.I.W. II, die we uit met 32 verloren hadden. Ditmaal was de achterhoede niet te passeren. Doelman Klaren en spil Tromp waren weer eens goed op dreef. De voorhoede was productief en we behaalden een verdiende 30 overwinning. .In de eerste wedstrijd in Januari vermochten we de leiders der afdeling N.F.C. II aan onze zegekar te binden. Hoewel de opstelling van het elftal gewijzigd was (daar spil Tromp in het Ille en rechtsback Kerker in het IVe speelden), kon den wij voor de rust met de hevige wind tegen, de stand op 00 houden, waarbij H. v. d. Ploeg een stevige partij ver tolkte en van Tiel, Kerker goed verving. Na de rust, toen de strijd meer gelijk opging, konden wij spoedig 2 x het net der tegenpartij vinden. Het eerste doelpunt kwam van linksbui ten Vellema met een schot in de bovenhoek, waarna het tweede doelpunt na een fout van de keeper door Breen Kroonenberg in het net werd gelopen. De tegenpartij zette alles op alles. Het werd toen een harde strijd. Toen we tenslotte het 3e doelpunt scoorden, was de spanning geweken. De stand in de kopgroep in deze afdeling is: N.F.C. II 10 8 2 16 A.F.C. V 12 7 1 4 15 Jongens, hulde voor jullie enthousiasme en werken dat jullie laten zien, maar bovendien voor de trouwe opkomst, waardoor dit seizoen wel een buitengewoon prettig is ge worden. J- B. I. J. VERRICHTINGEN VAN HET „HEREN '-ELFTAL. OP 7 December trokken we naar de overkant van 't IJ om Energia IV te bekampen. Er werd zeer behoor lijk gespeeld en vooral de sainenwerking tussen We- verink en Saaf tot uitdrukking komende in zegge en schrijve 3 goals van Saaf (voelde je s avonds je kale bol nog nagloeien van je tweede doelpunt?) viel te lo ven. Einduitslag 52 voor ons. Op 14 December ging de strijd op eigen veld tegen Unity IV. Die knapen kwamen met een jonge ploeg 't veld in en hebben ons heel wat lucht uit de longen gehaald, t Viel zelfs de scheidsrechter op, want op een gegeven moment zei deze illustere figuur tegen, Henny Weverink, dat hij maar eens minder moest gaan roken, dat was beter voor zijn uithoudingsvermogen. De eerste stap in deze goede rich ting heeft Henny al gezet, want toen Uw overzichtschrijver in de rust nergens te vinden was en z'n betere helft snakte naar een rokertje, gaf Henny met royaal gebaar een doos met 5 langwerpige witte vergifdingen, die ze tegenwoordig cigaretten noemen en na afloop van de met veel moeite en pijn gewonnen wedstrijd (10) werd mijn eerlijk gemeend aanbod, hem z'n vijf saffiaantjes te retourneren, hautain van de hand gewezen. Enfin, mijn vrouw had ook eert goeie dag, dat snapt U. Op 31 December trokken we naar Weesp en wat nog nooit gebeurde in dit seizoen, we waren met z'n tienen. A.D.E.'s 2e elftal was vrij, dus verloor het dappere 10-tal met 30, maar ik kan toch niet nalaten onze spelers een extra pluim te geven voor de moed en volharding, waarmee gepoogd werd het resultaat zo gunstig mogelijk te houden. De aangewezen scheidsrechter schitterde door afwezigheid, doch de leiding was bij een inderhaast uit Weesp gehaalde bondsscheidsrechter in prima handen, al was 't derde doel punt van A.D.E. geheid buitenspel. Weggebleven reserves, als jullie geen geldige reden had, ga je dan diep schamen, want *'t heeft ons de wedstrijd gekost! Als bijzonderheid moet ik nog vermelden, dat m'n vrouw, die naast het doel van Joop Voet stond, aardig kijk op het edele voetbalspel krijgt. Een vliegend schot van één der A.D.E.-voorwaartsen suisde langs de paal en werd door haar onberispelijk met haar voetje gestopt. (Hoe de kous er af kwam, vermeldt de historie niet.) Daar voor 28 December alles algelast werd, besluit ik het verslag over de maand December met de totale resulta ten per 28 December: Gespeeld 8; gewonnen 6; gelijk 0; verloren 2; voor 26; tegen 10; punten 12. CEVANO. LVORENS met ,ons Maandelijks Jeugdoverzicht te beginnen, wil ik allereerst een gedeelte van een brief van onze Utrechtse vrienden „Voorwaarts die mij bij de Jaarwisseling bereikte weergeven. Zij schrijven o.a.: „Met meer dan gewone belangstelling volgen wij de tot nog toe somber stemmende verrichtingen van Uw eerste elf tal. Ik heb haar zien spelen tegen U.V.V. en ben dan ook heel niet bang voor de toekomst van de „Reds". Wij wen sen U, Uw familie en alle bekerlde jonge A.F.C.-ers alle goeds in 1948. Ook het Oude A.F.C. enz." w. g. L. J. SCHRIJVER, Voorzitter. welke hartelijke brief, vanzelfsprekend, inmiddels door mij beantwoord werd. Over onze Jeugd valt deze keer helaas niet veel te ver tellen, aangezien sinds de vorige Schakel bijna geen wed strijd gespeeld werd, in verband met de slechte weersge steldheid. Junioren 2 boekte een lang niet onverdienstelijk gelijk spel (11) tegen Ajax 2, terwijl in deze wedstrijd zelfs nog wel winstkansen, zaten, doch daar wij momenteel schijnbaar in de „Pechhoek" zitten, mocht het ook bij dit elftal niet lukken beide punten thuis te houden. De zelfde dag (4 Januari j.l.) veroverde Junioren 3 beide punten tegen Swift 3 door een 10 overwinning, dank zij het uitstekende werk van doel man Harmsen van adspiranten I. die de te laat gejkomen Theismeijer verving. Adspiranten 1 wist inmiddels de zware uitwedstrijd tegen D.W.S. zo waar te winnen met 10, zodat deze jongens beide wedstrijden van deze geduchte tegenstander hebben gewonnen. Bravo jongens, nu volgen er toch meer, wat? Ook adspiranten 2 hielden de punten thuis, door ook op 21 December j.l. de wedstrijd op ons veld tegen D.W.S. 2 met 21 te winnen. Alleen onze adspiranten 3 moesten, ook al weer 21 December 1947, in D.W.S. 3 hun. meerdere er kennen en verloren thuis met 31. Ons laagste elftal, adspiranten 4, in deze groep (1416 jaar) verloren wederom en thans met 30, thuis van Blauw- Wit 4. Kom jongens, het is al zo lang geleden dat jullie met een overwinning thuis kwamen, dat ik mij het al haast niet meer kan herinneren. Als wij half •Februari a.s. weer star ten, rekenen wij ook weer eens op 2 punten van jullie, hoor. Het zelfde laken een pak met ons le elftal in de groep van 1214 jaar, adspiranten 5. Ook de laatste wedstrijd weer verloren en thans met 10 van D.W.S. 5. Er wordt werkelijk niet onaardig gespeeld door dit elftal, doch de jon-

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9