I SPORTS SHOP j 3 4 Vgebeurd -tim. I V. BAERLE5TRAAT 9Q-TELEF. 93951 I AMSTERDAM-Z. j DE A FC-SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW Begunstiging van onze Adverteerders. houdt de Schakel in stand. Tenslotte de wedstrijd tegen Haarlem II thuis, die ik niet meespeelde, omdat ik tenslotte zelf voor het eerste moest optreden. Het resultaat 3—3 is zeker fraai tegen dit sterke elftal, maar na een 31 voorsprong bij de rust en dan de wind mee is een gelijk spel toch wel teleurstellend. Volgens een toeschouwer lag de oorzaak bij het onvoldoende uithou dingsvermogen van verschillende spelers en ook naar mijn mening ligt hier, naast de vele wisselingen in de samenstel ling, een oorzaak voor de weinig bevredigende resultaten van dit elftal. De situatie van het tweede is in t geheel niet ho peloos, de achterstand en het krachtsverschil met de andere elftallen zijn gering, spelersmateriaal is ook voldoende aan wezig, ondanks de grote vraag van het eerste, maar er moet voldoende getraind worden. Men inoet in staat zijn de volle 90 minuten uit te spelen. Ik weet wel, iedereen doet steeds zijn uiterste best, de geest in het elftal is goed en ik herinner me, ondanks de reeks ne derlagen, geen onprettige wedstrijd, maar alle goede wil helpt niet als de krachten te kort schieten en onder die krachten is het met name het uithoudingsvermogen, dat bij vele spe lers van het tweede te gering is. Opvoering van het uit houdingsvermogen door regelmatiger trainen is m.i. de voor waarde voor alle pogingen om ons aan de laatste plaats te ontworstelen. LINKSBACK ERDE elftal wel kopij, dank zij eindelijk een Schakel ontvangen te hebben. Ook adverteerders hebben recht op een Schakel! (Wij zijn verheugd dat dit euvel hersteld is. (Red.). Daar het mij onmogelijk is om van de tot nu toe gespeelde wedstrijden een overzicht te geven, zal ik mij bepalen tot een kort overzicht niet alleen betreffende het spel maar ook de sfeer van het elftal. Het 3de elftal is een zeer prettig team. Eén zoals we vroeger en zover ik weet, vooral onder Jb. v. Nek, wel meer gehad hebben. Daar wil ik dit mee zeggen. De vriendschap en clubgeest eindigen niet na twee uur voetballen. We zijn natuurlijk in A.F.C. om te voetballen en te proberen te win nen. Maar ook na afloop zijn we A.F.C.-ers en is het niet de bedoeling om het hardst naar een trein te lopen om maar zo spoedig mogelijk in Amsterdam te zijn. Dit is bij ons nu gelukkig anders. Indien mogelijk drinken wij na af loop nog gezellig ergens een biertje of een borreltje. Een uurtje vroeger of later maakt toch niet zoveel uit. Persoon lijk ben ik overtuigd dat dit de geest zowel in als buiten het veld verhoogt. Wat het spel betreft het volgende. Over het algemeen wordt er zeer behoorlijk gevoetbald. De meeste wedstrijden zijn wij ver in de meerderheid, doch kunnen dit niet in doel punten omzetten. Hierover behoeven wij ons echter niet zo erg te schamen daar wij gelukkig niet het enige elftal zijn. dat daaraan mank gaat. Het beste bewijs hiervan was nog onze laatste wedstrijd tegen E.D.O. 2. Het is echter altijd prettig om het veld te verlaten met het gevoel, dat alle spe lers hun uiterste best hebben gedaan. VAN 23 November 1947 tot en met 16 Januari 1948 (8 weken!) hebben wij slechts 3 wedstrijden ge speeld. Op 14 December kregen wij in Zaandam van Z.F.C. 3 met 50 voor onze broek. De Zaankanters speelden een prima partijtje voetbal, enthousiast en doortas tend, terwijl die dag bij ons het „heilig vuur ontbrak. T egen K.F.C. werd daarom uit een ander vaatje getapt en waren we zowel met de wind mee als tegen in de aanval. Zoals dat nu eenmaal vaak bij voetbal voorkomt, werd een van de weinige K.F.C.-uitvallen met een doelpunt bekroond, terwijl de bal, ondanks zijn vele visites aan de K.F.C.-ach- terhoede, slechts 1 maal in het net uitrustte. Zeeburgia wenste ons een voorspoedig nieuwjaar. Maar dat zijn een stelletje „huichelaarswant ze bezorgden ons meteen een 41 nederlaag. Toch is het steeds weer een ge noegen tegen deze sportieve sneeuwmannen de strijd aan te binden en te trachten een antwoord te vinden op hun tech nisch goedverzorgde spel. Indien wij onze 50 nederlaag op 't A.F.C.-veld verge lijken met de 4-1 op t Zeeburgia-terrein (beide uitslagen geven de verhoudingen in het veld goed weèr), dan zie ik daarin toch een bewijs van vooruitgang. Een speciaal woord over Frits van de Hurk, die zich steeds meer op de rechts binnenplaats gaat thuis voelen. Tegen Zeeburgia speelde hij een partij voetbal, zoals veel officials al lang van hem ver wacht hadden. Als Frits werkelijk zijn getreuzel heeft afge zworen, zal dit een belangrijke versterking voor het hele elf tal betekenen. Wij missen nog steeds enkele van onze spelers op de we kelijkse training. Komt jongens, een maal in de week met elkaar oefenen om een betere baltechniek te krijgen verhoogt het genoegen in je wedstrijden. De training begint nu om half zeven, zodat je om acht uur weer thuis kan zijn. Het kost je dus niet meer je hele Dinsdagavond en je hoeft niet meer met een volle maag rond te springen. Helpt mee om sterke reserves te vormen. Zorgt ervoor, dat de elftal-com missie je straks met een gerust hart kan indelen in één van de hogere elftallen. Met nog meer voldoening zul je dan te rugdenken aan de samenwerking in ons 4e elftal. THEO VAN EMDEN fDAT WAS 'M MET T SCHOENEN UJT PB V.BAERLESTR. i rt/ET gjifj

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8