2 Begunstiging van onze Jddverteerdershoudt de tïchakel m stand. heeft en zelfs bijna geen links kent. Dat hij nu juist uitgere kend tegen ons een goal met z'n linkervoet moet maken. Met man en macht gingen wij naar voren. Twee minuten voor tijd beukte Wally de lat nog eens een keer, maar het mocht schijnbaar niet. Weer hadden we een wedstrijd ver loren, die zeker verdiend geweest was om te winnen. In deze wedstrijd is door een ieder hard gewerkt. Twee uitzonderingen wil ik maken en wel voor Koen Colijn en Lou v. Kranendonk voor hun keurig spel. Speciaal van Koen. Zou dit je plaats zijn, Koen? Andri Postma speelde beide laatste wedstrijden met ons mee. Hij kwam zo uit de Junioren en al speelt hij voorlopig niet meer met ons mee, toch zou ik hem willen raden: „Houdt vol Andri. De capa citeiten heb je, tracht ze nog meer te ontwikkelen. Je kwam op een zeer moeilijk moment in het Eerste, je zult er zeker in de toekomst in terug keren. Denk nu niet, dat je het niet kunt. Zouden we niet zo precair staan, je zou zeker met ons meespelen, maar we moeten nu zien punten te krijgen en daarom laten we de junioren nog even junior. Maar ik ben er zeker van dat jij en andere junioren zeker jullie kans zult krijgen." Zondag a.s. op onze verjaardag Velox thuis. Zou het een verjaarscadeautje worden? Enfin als U dit leest weet U het, evenals de CAPTAIN. fK wil eerst enige algemene opmerkingen maken over de competitie, waarin dit elftal speelt. Het krachts verschil tussen de reserve 1ste klasse elftallen is meestal niet groot. De samenstelling en sterkte dezer elftallen wisselen in de loop van het seizoen meestal vrij sterk, doordat geregeld spelers moeten worden afgestaan aan de 1ste elftallen. Win je in t begin van het seizoen gemak kelijk, dan kan het best, dat de returnmatch dik verloren wordt. Het spreekt vanzelf, dat ons tweede er dit seizoen in dit opzicht wel heel ongunstig voorstaat en sterk te lijden heeft gehad van de voortdurende wisselingen in het eerste elftal. Voor een groot deel is het falen van het tweede hier op terug te voeren. Geen twee Zondagen wordt met dezelfde combinatie gespeeld. Enkele spelers zijn soms gedurende eni ge tijd in 't geheel niet beschikbaar, doordat zij in het eer ste niet meer voldoen, maar toch niet in het tweede mogen spelen, omdat ze voor het eerste werden opgegeven. Wan neer de samenstelling van het eerste wat constanter wordt, zal hiervan ongetwijfeld ook een gunstige invloed op het tweede uitgaan. De zo nodige rust in het elftal is tot nu toe door deze oorzaak lelijk verstoord geweest. Daar ik mij met enige schaamte herinner, dat er tot dusver nog niets over het tweede in de Schakel verscheen, zal ik mijn overzicht bij het begin beginnen. De eerste wedstrijd tegen Blauw-Wit II werd zowaar gewonnen. Wij hadden toen nog een vrij sterk elftal met Wally v. Weelde en Klaas Stuurman als uitblinkers, die dan ook prompt naar het eer ste verhuisden. Ik herinner mij nog goed, dat Teun Wigge- mansen na afloop van die wedstrijd opmerkte: „Die twee puntjes zullen we straks hard nodig hebben. En hij heeft, helaas, goed gezien. Tegen D.W.S. 2 werd verdiend, maar met klein verschil (32) verloren. Later heeft D.W.S. een veel sterker elftal gekregen en de returnmatch hebben wij dan ook kansloos met 40 verloren. Tegen D.W.V. 2, dat voortdurend aan de top van de ranglijst heeft geprijkt, werd zeer verdienstelijk gelijk gespeeld (22). Jaap Disselkoen trad op als rechtback, daar wij Teun aan het eerste moesten afstaan. De eerste tegengoal werd direct na de aftrap ge scoord, want Jaap, die wat laat was, stond nog aan zijn broek te hijsen toen de D.W.V. linksbuiten langs hem heen glipte en scoorde. Overigens speelde Jaap, rasvoetballer als hij is, op deze plaats zeer verdienstelijk en het verwondert ons, dat hij sedertdien niet meer werd opgesteld. Een schut ter in de voorhoede hadden wij anders wel kunnen gebrui- ken! Van Haarlem II werd met 5—0 kansloos verloren. Het ex periment met Walter de Jonge als back mislukte volkomen en kostte ons de eerste goals. Intussen hadden wij Ernst Werner van het eerste teruggekregen, die als spil en half steeds een zeer nuttig, technisch verzorgd, spelletje speelt. In de voorhoede achten wij hem minder op zijn plaats. Tegen Z.F.C. 2 was Teun wederom niet present. Hij is in het twee de steeds de rots in de branding en wij misten hem enige wedstrijden zeer. Toch werd tegen Z.F.C. met een jeugdig team aardig gecombineerd (Walter de Jonge maakte twee fraaie goals) en ongelukkig verloren (32). Jan Bregman speelde zijn eerste wedstrijd als back en heeft zich sedert dien op die plaats wel thuisgevoeld met het gevolg natuur lijk, dat hij enige wedstrijden naar het eerste verhuisde. Hij heeft veel aanleg om een goede back te worden, maar is nog wat te angstig voor die plaats. Tegen Ajax II had niet verloren hoeven te worden (21), maar onze voorhoede was machteloos. Willy v. d. Berg en Loes Fraenkel zijn twee waardevolle binnenspelers, die daar om later ook naar het eerste verhuisden, maar de goals moe ten nu eenmaal bij het stopperspil-systeem in de eerste plaats van buitenspelers en midvoor komen en hun ontbrak meestal het beslissende schot. Perton heeft veel aanleg, trapt links en rechts even goed, heeft een goede techniek en zal er wel komen. Tot dusver speelt hij echter nog te weinig constant en heeft m.i. te weinig zelfvertrouwen. Als rechtsbuiten be viel mij Jacobs het meest. Hij werkt hard, is snel en schiet tenminste. Hij hoede zich echter voor pingelen in de breedte. Tegen D.O.S. II werd met een op papier sterk elftal K.»«3 Stuurman en Teun Wiggemanse weer terug en Bo- scn«r spil met 30, op een spiegelglad veld en sterke wina en regen, die we in de tweede helft tegen kregen (rust 00), toch verloren. Tegen Volewijckers II thuis, wonnen wij eindelijk weer (32) na een verwoede strijd tegen de wind in de tweede helft. Daan de Jongh, die linksbuiten speelde, was wel snel, maar Jan Bregman hield hem aardig in bedwang. Hij was nog zo vriendelijk tegen het eind een penalty te missen, dia de gelijkmaker had kunnen zijn. Teun had, ondanks een opgelopen blessure, moedig stand gehou den. De belangrijke uitwedstrijd tegen Spartaan II in punten gelijk met ons onderaan leverde slechts een gelijk spel op. Teun had last van zijn spier, ging rechtsbuiten spelen en viel tenslotte uit. Natuurlijk kwamen op die plaats juist de beslissende kansen, die ook de invaller niet wist te benutten. Met een normale rechtsbuiten hadden wij waarschijnlijk ver diend gewonnen. De wedstrijd tegen K.F.C. II, ook zeer belangrijk voor de onderste plaats, werd jammerlijk met 42 verloren. Het hele elftal scheen toen een off-day gehad te hebben, ondanks ver sterking met Gerrie Stallmann en Zimmerman. Meer weet ik hier niet van, want ik kon zelf door ziekte niet meedoen en heb aldus deze schande ontlopen. Ondertussen had het eerste Loes Fraenkel en Willy v. d. Berg opgeëist, die terdege werden gemist. Albers, als links buiten begonnen, speelt nu regelmatig linkshalf. Hij is tech nisch een goed speler, mist echter de nodige hardheid om een hele wedstrijd door te sjouwen, wat van een half in het s.s.-systeem toch wordt geëist. Ook onze rechtshalf Klaas Stuurman mist het nodige uithoudingsvermogen om een hele wedstrijd door te blijven sjouwen. Vergeet de training niet, heren! Ook technisch goede spelers kunnen daar niet buiten. Lou Duys trad, na een rustperiode wegens een onwillige rugspier, in de achterhoede op en ontpopte zich daar als een goed ingrijpende en opruimende linksback. De wedstrijd tegen Blauw-Wit II thuis verliep voor ons zeer ongelukkig. In de laatste seconde maakte Blauw-Wit uit een vrije schop gelijk na een enerverende wedstrijd, waarin twee goals van ons ten onrechte werden afgekeurd. Nico Kalsbeek, onze nieuwe middenvoor, was de maker. Deze speler is zeker een aanwinst voor het tweede. Hij zet goed door, speelt zeer enthousiast en is voor niemand bang. Aan zijn techniek is echter nog wel wat bij te schaven en ook moet hij zich,, wat met dit laatste samenhangt, meer leren vrijspelen. Door training is hier veel aan te verbeteren. Zoals reeds vermeld, werd tegen D.W.S. met 40 kans loos verloren. Naar onze mening doet dit team een goede gooi naar het kampioenschap, ondanks zijn slechte start in deze competitie.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 7