LeiöeRS en aanvoeRöeRS aan het woorö 1 - JSegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. "V ~\ESLOOT ik mijn vorig overzicht met een opmerking Ij over een barometerstand en toonde ik mijzelf daarin J vrij optimistisch, nu, na de wedstrijd tegen U.V.V. thuis is dit optimisme verdwenen. Niet dat ik nu alles donker inzie, maar ik ben toch wel reëel genoeg om de toestand van onze A.F.C. met een bezwaard hart tegemoet te zien. Voor ons bevinden zich nog zes zware wedstrijden, waar uit wij zeker 10 punten moeten halen om ons enigszins veilig te voelen. Dit kan natuurlijk, temeer daar hiervan vier thuis wedstrijden zijn. In dit overzicht zullen we zeker nog niet spreken van degradatie-wedstrijden. Zover zijn we nog lang niet, want om dit nodig te maken, zullen onze tegenstanders eerst van ons dienen te winnen. Dat we ons tot het uiterste zullen verzetten, daarvan zal iedere A.F.C.-er wel overtuigd zijn. Maar niet wij spelers alleen kunnen dit doen, hiervoor is de steun van de hele vereniging vereist. Ieder op zijn eigen terrein! Van de voorzitter tot aan de jongste adspirant op de tribune toe. Wat U dan ook moet doen zult U voor U zelf wel weten. Want dit moge ik dan de vereniging nu reeds zeggen: Geen blaam. De spelers treft geen blaam. Zij hebben allen zonder uit zondering iedere Zondag hun uiterste best gedaan. Keer op keer zijn ze het veld ingegaan met de heilige en vurige wil de wedstrijd te winnen. Maar gekomen op dat veld ontmoet ten zij zoveel pech, dat de moed om vol te houden ons bijkans ontviel. Nu, Vrouwe Fortuna is dit jaar wel heel erg tegen ons, nadat zij ons twee jaar lang meer dan overvloedig heeft toegelachen. Nu praat men de laatste tijd zoveel over het missen van schijnbaar eenvoudige kansen. Direct toegegeven, maar die kansen werden vroeger ook gemist. En, Heren Kankeraars telt U ook de kansen die de tegenpartij mist wel eens op7 Niet? Moet U toch eens doen. Zult U eens zien wat voor resultaat of U krijgt. Hierbij gaat trouwens het gezegde: „De beste stuurlui staan aan de wal", nog steeds op. Voor ik mijn wedstrijd-overzicht geef, alleen nog even dit. De spelers in het veld hebben zich steeds faire en eerlijke ver liezers getoond. Dit is mij herhaaldelijk na afloop door spe lers van de tegenpartij gezegd, evenals door de diverse ar biters. Laat men het ook van de A.F.C.-ers op de tribune kunnen zeggen. Schei uit met dat joelen en fluiten als de tegenpartij iets doet wat U niet zint, of als de scheidsrechter een verkeerde beslissing neemt. Hiermee doet U ons in het veld geen plezier en ook Uw vereniging niet. Het uittrappen, dat Z.V.V. bijv. deed, was heel normaal, en wij zouden het óók gedaan hebben, indien wij er zo voorgestaan hadden. Denkt U maar aan W.F.C. uit! Laat men altijd kunnen zeg gen van A.F.C. dat het is: „Amsterdams Fairste Club". Ge lukkig gaan er de laatste tijd weer velen met ons mee, dus schrijf ik dit wedstrijd-overzicht eigenlijk alleen voor hen die thuis blijven en geen krant lezen. „Alcmaria" uit verloren we met 20, omdat niets ons mee en alles tegen zat. Voor de rust hadden we absoluut het beste van het spel. Willy v. d. Berg als middenvoor begon zeer hoopvol, maar zakte erg af. Chris op de vleugel speelde slechts op halve kracht, wegens zijn, enkel, die maar niet beter wil worden. Het niet meespelen van Chris in alle andere wedstrijden is een geduchte tegenvaller voor ons. Maar ja, het kan er nog wel bij in de zak met „pech" erop. Hadden wij voor de rust het beste, na de rust kwam Alcmaria een paar keer geducht opzetten. Het grote gevaar kwam van links en uit één van deze voorzetten scoorden de Alkmaarders hun eerste goal. Hiermee was voor mij, die dit van de kant af moest bekijken, de wedstrijd al verloren. De tweede goal ontstond uit een misverstand tussen Loni en Ties, maar was van geen belang meer. De tweede helft. Zo eindigden wij de eerste helft van de competitie dus onderaan. Het begin van de tweede helft bracht ons naar de Spaarndammerdijk tegen „de Spartaan", nummer één in onze afdeling. Wat is dat een prettig en goed spelend elftal ge worden, in vergelijking met andere jaren. Het was weer een wedstrijd waar het vuur vanaf vloog. Diverse supporters hadden des avonds maagklachten, terwijl zelfs één van onze dames het maar beter vond in zwijm te vallen, dan om dit nog langer aan te zien. Het was dan ook om je haren uit je hoofd te trekken. Aanval op aanval rolde op het Spartaan- doel af. Maar steeds was er op het laatste moment een been of lichaam, dat de weg naar de gopl versperde. Ja zelfs de lat kwam er één keer bij te pas, toen de keeper al geslagen was. Die arme Koen, dat hij nou juist deze bal moest mis sen. Maar hoe het ook was het bleef 10 voor de Spartaan. De meest verstokte Spartaan-aanhanger zal gaarne willen toegeven, dat een stand van 31 voor ons, een heel nor male uitslag geweest zou zijn. Maar bij voetbal tellen de goals en dat bewees de volgende thuiswedstrijd tegen Z.V.V. Een Z.V.V., dat zeker 80 minuten stond te verdedigen tegen een aanval die onmachtig was om ook maar één normale goal te scoren. De goal die we maakten kwam nog uit een penalty. De twee goals van hen waren dito fouten in onze achterhoede. Maar mag een achterhoede geen fouten maken, terwijl een voorhoede er twintig keer zoveel maakt? Zo stonden we dan geheid onderaan, toen we naar West- Frisia togen om daar op hele normale wijze een 72, neder laag te ondergaan. Toegegeven dat de uitslag wat geflat teerd was. Pech hadden we dat Gerrie, die de laatste wed strijden weer ouderwets staat te spelen, bij een stand van 21 het veld moest verlaten, wegens een hinderlijke bles sure. In deze wedstrijd speelde Henk Sonneveld voor het eerst als links-back. Hij deed dit deze wedstrijd en de vol gende op een wijze die de mening rechtvaardigt, dat we nu een back hebben, waarvan A.F.C. nog lang plezier kan hebben. Henk. je aanvoerder is er vast van overtuigd dat je op deze plaats een grote voetbalcarrière tegemoet kan gaan en dat je zeker nog wel eens in vertegenwoordigende elftallen op deze plaats zult uitkomen. Tegen U.V.V. Toen kwam de thuiswedstrijd tegen U.V.V. Hadden we in andere wedstrijden pech, deze wedstrijd overtrof alles. Voor de rust tegen wind in hadden we zelfs het beste van het spel. Maar de ruststand 00 gaf ons toch wel enige hoop. De eerste 20 minuten na rust zal ik nooit vergeten. Tot viermaal toe troffen we de onderkant van de lat. Maar ook met andere dingen had U.V.V. geluk. En zie, een on nozele uitval brengt de bal voor van Elswijk's linkerschoen en hij scoorde het eerst en enig goaltje in deze wedstrijd. Van U.V.V. zijde verklaarde men mij later, dat deze eminente middenvoor de laatste drie jaar geen goal links gemaakt 3$

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5