Nette en Nuttige Notulen-Notities t Th. S piering s Segunstigmg van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. -?mmms2ssanmiSsi~^: ik me daar, wat je noemt -/ - in de dalles, kijk in de „Sportkroniek" en lees n artikeltje over de titanen wedstrijd P.S.V.N.A.C.. Dan gaat je hart toch open, maar ook weer dicht als je ziet staan: „De links back W. Pogge greep re soluut in en was ongetwijfeld de beste man bij de Bredanaars." Waarom moest die Wim nu juist in het Zuiden zitten? Op 20 December werd een kien-middag voor de jeugd ge houden; de opkomst was niet al te best, hetgeen alleen dit voordeel had, dat ieder met een prijs naar huis ging. De op gekomen jeugd wgs echter „keen" genoeg en vol enthou siasme. De rest spaarde zich blijkbaar voor het Kerst- jeugdtournooi van A.M.V.J., waar onze junioren de 2e prijs wegsleepten, hoewel men pogingen aanwendde om zulks te verhinderen. Gelijke monniken, gelijke kappen, gold blijkbaar niet voor alle gasten. Het klaverjastournooi nam enige clubavonden in beslag. Op de laatste dag probeerden enige snoodaards de aanstaan de kampioen op aangename wijze buiten gevecht te stellen, maar deze had het spelletje door en trapte er niet in. 16 koppels leverden slag en speelden of hun leven er vanaf hing. Het koppel HurwitsKikkert kwam met 13 gewonnen partijen met de 1ste prijs uit de strijd. G. BurenL. Horn wonnen 10 partijen, terwijl de koppels Thonusvan Driel, WaltherSteensma en A. DisselkoenD. Disselkoen ieder 9 gewonnen partijen noteerden, met resp. 8, 6 en 5 marsen. Bessem en Stumpf kregen om de een of andere sinistere re den nog een waardeloos effect in de handen gestopt. Er is weer nieuwe strijd op komst, want de clubavond commissie loopt met plannen voor een bridge-drive rond. Het zal mij benieuwen of wij ook nog een vis-drive krijgen. Theo Vollbracht dacht bij de prijsuitreiking nog aan lang vervlogen tijden, toen hij een beroep op onze archivaris deed om de „pickles" weer naar boven te brengen. In 't Nieuwe Jaar. De revue-man Jaap a Cohen vond tussen kwartet en kla verjas nog effies tijd om een nieuwjaarswens in elkaar te draaien. Vanzelfsprekend lukte hem dat wonderwel en het clubhuis was in feite te klein om ieder, die naar Thomasvaer en Pieternel kwam luistertn, te herbergen. Het handje schud den duurde voort tot middernacht. Er werd een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar gewenst en met succes, want op 5 Januari 1948 had het bestuur al een drukke week achter de rug en werd een buitengewone algemene leden-vergadering gehouden bij van Tuyll. De belangstelling was enorm en spanning hing in de lucht. Men wilde eens over de elftal commissie praten. Unaniem was men het er over eens, dat het A.F.C. dit jaar wel bijzonder tegen zat en dat de leden der commissie stuk voor stuk hun best hadden gedaan. Met een kleine meerderheid werd een motie van vertrouwen in de commissie afgestemd. En toen maar weer stemmen en her stemmen, totdat Jb. van Nek, H. D. Scheepstra en K. Nesen- berend gekozen werden. De heren hebben al dadelijk getoond met enthousiasme geladen te zijn. Bij de rondvraag kwam een brief ter sprake, waarin om bestuurswisseling was ver zocht. Er ontstond uiteraard een levendig debat, dat eindigde met een motie van vertrouwen in het zittende bestuur en in de toekomst. Een ter vergadering gedaan voorstel om het fste elftal door één man te doen samenstellen vond geen ge nade. Hartelijk meeleven. Intussen bleek, dat de bevriende relatie s zich nogal be zorgd maken over de gang van zaken bij A.F.C. Hartelijke brieven van „Zeeburgia" en „Frisia", en artikelen in de „Sportkroniek en in „Amsterdams Voetbal" getuigden van meeleven en waardering. Wat moet er dan niet in de echte A.F.C.-ers omgaan! „Hup A.F.C., de tanden op elkander, vooruit jongens, zet door!" De jeugdcommissie gevoelt zich als iemand, die steeds bij een ander op visite gaat en daar de sigaren oprookt; resul taat; Wij moeten zelf ook eens een jeugdtournooi organise ren. De plannen zijn in een ver gevorderd stadium en de jeugd zal er binnenkort nog wel meer van horen. Jan Meyer heeft wel een beetje pech gehad, maar moedig volgehouden, zodat de verlichting dan eindelijk toch geheel voor elkaar is. Een nieuw soort lampen, een unicum voor veldverlichting, maakt het trainen tot een genot, en schept de mogelijkheid tot het spelen van avond wedstrijden. Mis schien in de toekomst ook nog voor „openlucht-vermaak" op Koninginnedag? Het reünisten-diner, of beter gezegd het jaardiner vond op 17 Januari plaats in de „Poort Er heerste een kalme stem ming, er werd „gesproken" en door Brusse zelfs „gedroomd" (één-zesde van zn droom kwam uit en voor de rest behoe ven wij niet bang te zijn). Klokke twaalf een nieuwjaarstoe spraak van de kapitein, felicitaties en napret tot 4 uur. Eén ding werd dit jaar gemist. Twintig maal achtereen, te weten van 1929 af, uitreiking van de Nobelprijs. In 1948 geen no- belprijs. Geen A.F.C.-er, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Laten wij t er maar op houden, dat iedereen derhalve hard heeft gewerkt; toch hopen wij en zeker ook Gé Bosch, dat er in 1949 weer een prijswinnaar zal zijn. Het eerste elftal zorgde voor een pikant cadeau, een ver diende overwinning op Velox. Na afloop hebben verschil lende hartpatiënten zich direct onder medisch toezicht ge steld. De eerstkomende weken zal een tijdperk van hoog conjunctuur voor de medici betekenen. Na afloop van de match vroeg iemand of hij nu een gans kreeg (alleen bestemd voor insiders). Hij kreeg ten ant woord: „Wacht nog maar enige wedstrijden, dan krijg je een struisvogel." (Snap je m?) In de afgelopen maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. VELEN van onze leden zullen zich de Heer Th. Spie- rings herinneren, die jarenlang aan onze loketten dienst deed. Half Januari bereikte mij een kennis geving, waaruit bleek, dat Spierings zeer plotseling en geheel onverwacht in de leeftijd van 59 jaar was over leden. Geruime tijd is de gestorvene trouw bij ons werkzaam geweest als hoofdcontroleur, totdat hij in de oorlog, wegens het staken van de treinenloop hij woonde in Heemstede - tijdelijk verstek moest laten gaan. Hij werd toen vervan gen door de Jong, doch tot voor kort was Spierings bij onze thuiswedstrijden nog geregeld als bureaulist in een loket hokje te vinden. Onze gedachten gaan uit naar zijn uitge breide familie, die wij vanaf deze plaats nog eens condo leren met dit onherstelbaar verlies. Spierings was een zeer gewaardeerde medewerker, een goed mens met altijd een op geruimd humeur, waaraan wij de prettigste herinnering be waren. Hij ruste in vrede. A. METS

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3