uit 6e kapiteinshut CLICHES WILLEMSTRAAT 43-45 Segunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. 9HHHI NZE goede oude club blijft wel heel erg in het teken van de be langstelling staan. Was het de laatste jaren tot en met het vorig seizoen vanwege haar goede prestaties, thans is het door de uitzonderlijk slech te resultaten. Het zal met vele A.F.C.-ers wel net zo gaan als met mij, telkens wordt je aan geklampt en gewezen op de noodzakelijkheid, dat A.F.C. langzamerhand eens wat pun ten moet gaan verzamelen. Of we dat zelf niet weten. Maar het zit nu eenmaal niet mee. In 1946 eindigden wij op de bovenste plaats, doordat scho ten tegen de binnenkant van de paal en de onderkant van de lat ons doelpunten opleverden. Nu zitten ze net niet en Wordt de tegenpartij wellicht kampioen. Waarmede ik maar zeggen wil, dat zonder geluk niemand wel vaart. Vroeger, omstreeks het jaarlijks reünisten-diner in Januari, stonden wij ook wel eens onderaan, maar dan beschikten we niet over voldoende spelers-materiaal. Niettemin wisten we, wanneer het uur des gevaars dreig de, ons één of meer plaatsen naar boven te knokken om dan tenslotte steevast de onderste plaats te verlaten. Thans zijn de omstandigheden toch wel anders. Wij kunnen een zeer behoorlijk team op de been brengen en dat geldt niet alleen voor het eerste, doch ook voor de andere K.N.V.B.-elftallen. Nimmer zijn wij er blind voor geweest, dat het geluk van twee jaar geleden geen stand zou houden, evenmin als de déveine, die wij nu hebben, van blijvende aard kan zijn. Bij een enigszins normaal verloop hadden wij op het ogenblik minstens twaalf punten gehad, in plaats van vier. Maar met gepraat komen wij er niet. Overal vandaan komen bewijzen van meeleven, blijken van sympathie. Het doet prettig aan, doch ik word toch liever maar benijd dan beklaagd. Wij zullen zelf onze boontjes moeten doppen. Rustige sfeer vereist. Wat wij vooral nu in onze vereniging nodig hebben, is een rustige sfeer. Naar het behoud hiervan heb ik voortdurend gestreefd en dat zij even dreigde verstoord te worden, leek mij voor de Club ongewenst. Op Maandag 5 Januari 1948 hielden wij een buitengewone algemene vergadering. Deze lag wel ver buiten hetgeen wij bij A.F.C. gewoon zijn. Ik kan mij levendig indenken, dat men in onze huidige situatie wat nerveus en onevenwichtig wordt. Misschien is het wel goed geweest, dat er een gelegenheid is geboden, waar men zich eens onomwonden heeft kunnen uitspreken. Het slot van het lied was, dat er een andere elftal-commissie werd geko zen. Ook vanaf deze plaats wil ik Nico Neseker, Bouke Do renbos en Karei Nesenberend nog eens hartelijk en oprecht danken voor het vele werk dat zij, gedreven door hun on vergankelijke clubliefde, steeds voor A.F.C. hebben willen verzetten en voor de vele moeite, die zij zich ook nu weer hebben getroost. Het werk van een keuze-commissie is wel het minst benijdenswaardige, wanneer de verrichtingen der elftallen beneden de verwachtingen blijven. Men kan dan ook niet genoeg respect hebben voor Jaap van Nek, Harry Scheepstra en de herkozen Karei Nesenbe rend, die de last, die thans wel uiterst zwaar is geworden, op hun schouders hebben durven nemen. Zij kunnen alleen succes hebben, wanneer zij de volledige medewerking krij gen. Van de spelers, doordat zij regelmatig en intensief trai nen en zich onvoorwaardelijk neerleggen bij de beslissingen van de elftal-commissie. De vereniging zelf doet er goed aan en ik verzoek het met klem de commissie rustig te laten werken en haar te verschonen van raadgevingen. De drie mensen, die thans door de algemene vergadering geroepen werden, weten het heus zelf wel; zij zijn ten volle voor hun taak berekend. Wij hebben nog een paar moeilijke maanden voor de boeg, speciaal wat het eerste en het tweede elftal betreft. 1 oe jon gens, geven jullie je voor honderd procent. Je bent het ver plicht aan je voorgangers en aan degenen, die na jullie onze kleuren zullen moeten hoog houden. Onlangs las ik in een clubblad: „Toon mij Uw orgaan en ik zal zeggen wij gij zijt." Zo is het ook. Ik ben verheugd, dat Jo Wijnand en Wim Staats bereid zijn de zorg en de samenstelling van de A.F.C.-schakel op zich te blijven ne men, wat een waarborg is voor het hoge peil, waarop ons maandblad, tot eer van onze club, zal blijven staan. Ik schrijf deze regels neer op 17 Januari 1948. Morgen zal A.F.C. haar drie en vijftigste levensjaar zijn ingegaan. Ik wens U hiermede allen van harte geluk. Wij moeten Schaf en onze andere voorgangers er dankbaar voor zijn, dat zij een mooie club voor ons hebben opgebouwd. Laten wij er zuinig op zijn en haar ongerept in stand houden. Het is nog niet te laat, het kan nog. A. METS JAAP Disselkoen heeft ons medegedeeld, zijn functie als administrateur van „De Schakel door veelvul dige uitstedigh'eid niet meer te kunnen waarnemen. Wij vonden Joop Bakker bereid de plaats van Jaap in te nemen. Zijn adres is: J. F. Bakker, 2e Jan v. d. Heijdenstraat 21 huis. Gem. Girorekening: B No. 2096 ten name J. F. Bakker; Postgiro 375600 ten name Ned. Handel Mij., bijkantoor Minervaplein ten gunste J. F. Bakker q.q. „A.F.C. Schakel Abonné's, die hun abonnementsgeld ad 3,(voor ad- spiranten 1,over het lopende jaar nog niet hebben vol daan, worden verzocht thans ten spoedigste voor betaling zorg te dragen. Laat nu ook een ieder, die zulks nog niet deed, daaraan terstond voldoen om onnodig werk en kosten te voorkomen. Bij voorbaat dank. In de rubriek „Simmetjes" zullen de familieberichten voortaan zonder kosten worden opgenomen. De banden voor het bewaren van de Schakels zijn gereed gekomen. Wij hebben nog een aantal beschikbaar ad 2,50. Bestellingen hiervoor te richten aan de administrateur Joop Bakker. De reeds bestelde banden zullen binnenkort worden afgeleverd. DE SCHAKEL-COMMISSIE

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 2