geflest! nooit! Lente-kriebelingen en een nepspelletje Begunstiging van onze Jddver teerder s, houdt de Schakel in stand. \OLGENS mijn ,,big boss" is er voor deze Schakel een enorme hoop copie, zodat ik dit keer kort en krachtig zal zijn. Weet je wat, ik doe het in tele gramstijl een keertje. Daar gaat hij dan: krie belig gevoel, eigenlijk gek 1" om in illuster clubblad te schrijven. Gevoel als een jong veulen, eerste keer in sappige wei. Voor wintertijd mieters goed weer. Komt lente reeds? Lijkt wel. Roel van Nek zag roodborstjes. Ziet ze zeker vliegen. Die roodborstjes bedoel ik. Krant schreef over Meikevers. Nog niet genoeg kevers in wereld! In de omtrek Schiedam sprinkhanen waargenomen. Zeker bij Beyersbergen, 10 over rood aan het spelen. Allemaal lente tekenen. Na Velox gevoel veel vaster. (Na W.F.C. kiplek ker Red.) Ben overtuigd, dat 't lukt. Wij geflest? Ben je mal, meid? Anders 90 minuten geknepen als dieven. Ver duivelde Dick ook met rot-lat. Ijs-club een sof. A.C.C. grote plannen. Bouwen cricket- kooi. Mooiste en grootste ooit in Nederland gebouwd. Staats tweede Baron van Münchhausen. Zaterdags 15 man aan het spitten. Arbeid Adelt! Adel arbeidt niet. „Jhr" stond er bij te kijken. Had kussentjes van blaren. Verrekte armspieren. Scheef nekkie en spit. Van de spitterij. Pracht clubliefde. Voorbeeld voor massa jongere A.F.C.-ers. Moffen enig in prikkeldraad vlechten. Wij de zenuwen van chaos. Toch weggewerkt. Bloed, scheur in broeken. Moe, maar voldaan. Nieuwjaarsreceptie druk bezocht. Puck en Willem ouwe jongens. Nog een vrouwestem gehoord. Tussendoor. Zeker mij verbeeld! Hoogtepunt speech van Heemsteedse forens. Niet dronken. Vuist op tafel. Knots van een mep. Bierglazen voet hoog. Niets gebroken. Bezieling. Prima! Óp 7 Januari cricketavond. Druk. Nepspelletje. Maxicaans bridge. Eerste manche een prijs. Wij smoezen. Pracht-idee. Een sans bie den. Doubleren laten. Zelf redoubleren. Manche! Pracht idee. Moord! Snel geven. Zenuwachtig. Klamme handen. Mal donnéü Natellen. Vlug, vlug. Nog nerveuser. Verderop rumoer. Manche wordt al geroepen. Wij nog aan het delen. Stik gezegd. Natuurlijk daar nog viezer geknoeid. Naderhand ander spel. Eerlijk. Behendigheid. Kappelhoff en Nol Ruiter- man van H.D.V.S. in de prijzen. Prijs, Nol binnen 5 minuten leeg. Wij draaierig. Zat toevallig naast hem. Goeie jongen, Nol. Eén uur naar huis. Zag grijze auto. Richting Donar- straat. Inzittenden laat thuisgekomen. Reünisten bijeen. 17 Januari. Jenever goed. Juiste kwantum vóór diner. Goede speeches. Diner opperbest. Sfeer uitste kend. Klassen beter dan 1947. Speech Brusse prima. Sprak van zinkend schip. Elf man aan boord. Allemaal pompen. Bijna in de plomp. Komt groot schip aan. Achthonderdnegen entachtig man aan boord. Allemaal aan dek. Helpen brult Kapitein. Iedereen helpt. Net op tijd bij klein schip. Lagen al 8 in de olie te drijven. Opgepikt. Lek gestopt. Roeien naar wal. Gered. Sprookje? ben je gek! Blij met veel copie Schakel. Mopperen geholpen. Nooit je mond houden. Kritiek altijd gerechtvaardigd. Mits eerlijk en opbouwend. Denk aan .adverteerders. In Schakel en op tele foonlijst. Hangt veel van af. Willen ook wat verdienen. Spelers van eerste. Geen flauwe kul. Ons niet beetnemen. Poetsen en niet anders. Resultaat. Lachende gezichten. Blij heid. Zet hem op. Groeten van JHR VAN ROSSEM DE GAULIN. JN Nederland woont Opoe Herfst Zij telt honderdzes jaren die wist zij ondanks oorlogen en stormen te vergaren in Holland telt de A.F.C. de helft van honderdzes Ook haar wensen wij gaarne ga nog niet op de fles Al is zij oud, één ding'staat vast de geest is fris en helder met zoveel vrienden als zij heeft gaat zij nóóit naar de kelder Vooruit dus en de hoofden koel bewust van eigen krachten Vooruitde schouders onder 't werk 't kan géét) seconde wachten Die fiere vlag van A.F.C. met rood en zwarte kleuren daar op Uw blik gericht en zeg: „WAT IK WIL, ZAL GEBEUREN Blijft eensgezind, blijft optimist Als één man achter het vaan Dan zal het trotse schip van Schaf nimmer ten onder gaan N. EVERSHARP NASCHRIFT: Dit moge als antwoord dienen op Katjong's prima stuk Zij krijgen A.F.C. niet zo één-twee-drie maar tuk 19

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 19