KOK ftf-ge-last! Hoe bestaat bet! mmum Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. VERLEDEN week had ik mij hevig geconcentreerd op het aanschouwen van de wedstrijd tegen O.S.V. Gewéldige concentratie is daarvoor nodig; vervol gens leef ik de aanwijzingen voor de spelers ook stipt na. Over gebrek aan medeleven mijnerzijds hebben ze heus geen klagen! Enfin, ik was zó op peil, dat ik het hele verloop al vóór mij zag. Aangezien we gingen winnen had ik de kinderen alvast aan bétere mensen, waardiger dan ik, toebedacht. Voor die Zondag dan altijd, door de week ben ik net een echte huisvrouw. Zondag in de vroegte rinkelde „Kameraad Telefoon Onze eminente A. Wijsneus (die heeft een dag- en nacht vergunning op onze telefoon) toeterde als een heraut de boodschap: „Afgelast!" Heus, toen wier ik een leeggeprikt ballonnetje. „Hoeven ze geert Fazant te overrijden vandaag!" mompelde „Kameraad Telefoon" boosaardig aan mijn oor. Maar wat is een Zon dag zonder A.F.C.? Alle ontgoochelde A.F.C.-ers rinkelden ons aan. Nou, de in-, uit-, ingewipte E. C. en ik hebben de belletjes van K. T. éérlijk gedeeld, maar toch hadden we allebei lamme armen en een geeuwhonger. K. T. rinkelde maar door. Karei, laat nu een gramofoonplaat maken „afgelast - afgelast" nét als Tante Cor. Om eens verandering in m'n antwoord te brengen, liet ik eens per abuis los; „Maar je kunt Boogey-Boogey komen spelen op de clavecimbel en als je wat tegenkomt, brertg dat mee!" Die knaap is schijnbaar op een zevenklapper de stad door- geknald, want hij kwam aardig wat en „wat 'aardigs" tegen. Onze gestandariseerde Zondagmiddagkennissen (afd. huisvrouw) stonden per abuis óók op de stoep, konden er niet in. „Gaan jullie dan maar trossen", opperde ik. Maar na enig drukken aan de voorzijde van het pand, schenen er een paar boogey-boogers over de leuning van de veranda gewipt te zijn. In elk geval, de visite glipte binnen en het huis kon doorrijden. Het zou te ver voeren, indien ik nog ging uitweiden over de binnen-huis-belevenissen. De conversatie was zéér ver scheiden, bij het bizarre af en liep van kindersokjes over spelerscapaciteiten vooropgesteld, dat de E. C. het niet weet naar het velponnen van een gebroken verloving in de upper-ten van de sportwereld. Morgen worden de lege flessen gehaald. EEN AANGETROUWDE P. S. voor A.F.C.-er Spruyt in Indonesië. De groeten van je zusje Willy! Ze is een blozende wa- ternimph en doet erg haar best met schoonspringen. /N de „Daily Express van 13 Januari vond ik een be schouwing van Frank Butler over de loting voor de volgende ronde van de Engelse cup. Zoals men weet leverde de 1ste ronde, waarin de 1ste klassers uitkwamen, n.l. op 10 Januari, meerdere verrassende resul taten op. Zo slaagde b.v. een klein clubje, dat n.b. niet eens in de League uitkomt, erin de welbekende cupfighters Hud- dersfield eruit te wippen. Natuurlijk is aller aandacht thans op dit kleine clubje, Colchester United, geconcentreerd. De volgende ronde brengt Colchester tegen Bradford, dat eveneens een uitzonderlijke prestatie heeft geleverd door Arsenal, de leiders van de eerste divisie te slaan. Colchester rs; *- PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL 1.120.' 8 HULPSTUKKEN 1 MAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT \ll// DE CLERCQSTR 25 AMSTELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 HAARLEM heeft het voordeel van eigen terrein, waarvan de 16.000 plaatsen enkele MINUTEN na het bekend worden der maar wedden, jongens! Dat loting, uitverkocht waren. En zit die Engelsen in het bloed. En als U nu dacht, dat alleen techniek, tactiek etc., kortom alles wat des voetbals is, bij zon wedstrijd te pas komt, dan heeft U het glad mis. Daar zijn nog heel andere, belangrijke factoren, waarover wij, nuchtere Nederlanders, de schouders ophalen, maar die ginds hoog opgeld doen. Luistert U maar eens wat Frank Butler daarover verhaalt: Once 5,000I. Colchester United, once offered at 5,000 to 1 against are now reckoned to be a 500 to 1 against chancethat is everywhere outside of Colchester, where the folk who live on the hill are planning a champagne and oyster night at Wembley on April 24. Ted Fenton, Cholchester s 33-year-old player-manager, took the draw calmly. „The main thing is we're drawn at home," said Ted last night. „Having beaten Huddersfield, we can boat anybody but I am not even saying we will beat Bradford." But other Colchester officials were more emphatic and said: „Wé can win again." Fenton will again work out an „F" plan. He has already arranged to watch Bradford play at. Millwall on Saturday. All footballers are superstitious, and Ted says money couldn't buy the lucky champagne cork he claimed in Berlin at the end of the war. He wore it in the pocket of his shorts .against Hudders- fielld. It will be fight there against Bradford. Another happy omen for Ted is that Bradford s coulours are red, amber and black hoops. „Every club we've beaten in the Cup has had some red." chuclked Ted, as he pointed out that as Huddersfield had to change their blue and white striped shirts they chose red shirts. Wat een geluk, dat A.F.C. niet tegen Cholchester behoeft te spelen, als die kerels tegen elftallen met rood in hun tenue zc'n mazzel hebben. Maar die beste Butler schijnt het optimisme van die oester kwekers niet te delen, want hij geeft Bradford onder de 16 aanblijvende elftallen ook eert plaatsje, welke 16 clubs ik ten gerieve van A.F.C.-belangstellenden hieronder laat volgen: My last 16 for the fifth round (which will be drawn by a sub-committee of the F.A. on January 26) are: Coventry, Sheffield Wednesday, Charlton, Manchester City. Fulham! Wolves, Derby County, Middlesbrough, Q.P.R., Bradford. Swindon, Southampton, Preston, Blackpool, Spurs and Manchester United. Houdt U ze eens in de gaten? I. H. GALAVAZI. (Mis! Ook Bradford ging er aan! Red.)

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 18