Uit de I ropen Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ANGEZIEN er van II de commissie Indië J zelf weinig is te melden, willen wij deze keer eens de jon gens van de A.F.C. in In dië aan het woord laten en verschillende uittreksels uit brieven, die wij van hen ontvingen, laten volgen. Het deed ons veel genoe- gen, deze brieven te ont- vangen, want hieruit blijkt wel, dat het werk, dat voor hun gedaan wordt, buitengewoon wordt geappreciëerd. Ons verzoek om met Kerstmis en Nieuwjaar eens een briefje aan de jongens te schrijven, is aanleiding geweest voor onze B. S. Ie Marché, om alle 17 leden te schrijven op de manier ons allen wel be kend. Hij heeft het genoegen mogen smaken van enkele jon gens een aardig briefje terug te ontvangen. Wij hopen, dat er meer leden zijn geweest, die deze gelegenheid hebben aan gegrepen, om enig blijk van belangstelling te tonen. Mochten zij het nog niet hebben gedaan, laten zij het dan alsnog doen. Het wordt door de jongens zeer gewaardeerd. Hier volgen de uittreksels: Wil Brommelcamps Ik zit op het ogenblik op een erg afgelegen voorpost te midden van de bergen. De natte tijd heeft z'n entree gedaan en noodzaakt je wel binnen te blijven, behalve dan de zeer zware patrouilles, die elke dag weer opnieuw gehouden wor den. George Wynandi Wat ik verder nog nodig zou hebben? Wat wij nog nodig hebben? Blijf met ons medeleven, zoals U tot nu toe ge daan heeft. Dat is het mooiste wat A.F.C. ons kan geven. Ga zo voort en de A.F.C.-magneet verliest nooit haar kracht. A. C. Metzelaar: Tenslotte wil ik niet eindigen, zonder nog eens even tot uitdrukking te brengen, dat een contact met de club als dit, door mij zeer op prijs wordt gesteld. G. Hoogenstrijd: Tot mijn grote vreugde kan ik U berichten, dat ik weer een pakket van de commissie-Indië heb ontvangen, waarvoor ik U en de mensen die dit mogelijk gemaakt hebben harte lijk dank zeg. Dio Hermens: Tot mijn grote verrassing ontving ik kort nia elkaar 2 pak ketten alsmede „de Schakel" van ons oude A.F.C. Ik kan niet zeggen hoe het mij getroffen heeft om na 13 jaar een dusdanig blijk van medeleven van jullie te ondervinden. Het lezen van de Schakels bracht mij op slag terug in de gezel lige sfeer van onze club, waar ik zelfs de naam „Pijl" nog ontmoette. Hoewel ik metterdaad weinig heb laten blijken, ben ik nog steeds in hart en nieren A.F.C.-er. H. L. Schooneveldt: Ik kan U niet vertellen, wat dat tot je spreekt, als je zo iets ontvangt, 't Is fijn te weten, dat de club, die je lief hebt en Waarvan je steeds de verrichtingen volgt, zo met je meeleeft. Daarom dank ik de A.F.C. nogmaals van harte voor de geweldige steun, die wij A.F.C.-ers hier in Indië op zulke wijze o.a. krijgen. H. van Rossum: Tot m'n grote vreugde kwam deze maand een pakket van de goeie ouwe A.F.C. mijn home binnenzeilen en wat voor een! Nog wel met een heel tinnetje echte Engelse piraten. Ik wias meteen goeie maatjes met iedereen. M'n laatste pak je „Heimwee", onze eenheidspiraat, heb ik met een groot gebaar in een hoek geslingerd en ben heerlijk gaan zitten genotteren. Al met al mijn hartelijke dank aan de commissie voor deze vriendelijke geste. In deze geest heeft de commissie van bijna alle jongens in Indië brieven ontvangen. Maar om niet in herhaling te tre den, zullen we het hierbij laten. Er blijkt evenwel uit alle brieven hoezeer ons werk door de jongens in Indië op hoge prijs wordt gesteld. Blijf ons dus steunen, opdat wij dit mooie werk zullen kunnen voortzetten. Voor diegenen, die het misschien vergeten zijn: het post gironummer is nog altijd 85086 t.n. van S. de Waal. „Dio" Hermens, oud,-speler van het eerste elftal, thans kapitein van het K.N.I.L., adres T.V.T.O., Median, schrijft ons: „Bij het ingaan van het nieuwe jaar moge ik op deze wijze A.F.C. en speciaal mijn oude vrienden en kennissen een ge lukkig en voorspoedig 1948 toewensen. In het bijzonder wilde ik de Commissie-Indië mijn harte lijke dank betuigen voor de goede gaven, welke ik onlangs wederom mocht ontvangen. Ik behoef niet te betogen hoe welkom deze blijken van medeleven op elk gebied steeds weer zijn. Hulde aan deze Commissie, die de A.F.C.-familie, door het onderhouden van een nauw contact bij elkaar houdt en weer bij elkaar brengt! Het is duidelijk, dat een dertienjarige scheiding, zoals in mijn geval, de banden met de oude club losser heeft ge maakt. Ondanks het feit, dat ik overtuigd ben dat het devies: „Eenmaal A.F.C.-er, steeds A.F.C.-er" voor 100% opgaat, gaat de belangstelling op de duur verslappen en beperkt zich uiteindelijk tot het volgen van de prestaties van het „eerste", voor zover althans in Indië de gegevens daarvan doordrin gen, hetgeen vooral in de buitengewesten meestal slechts sporadisch het geval is. Dank zij de belangstelling en het geregeld ontvangen van „de Schakel blijven en gaan we ons weer „in voelen. Mij persoonlijk gaat het aanvoelen van de stemming thans al heel gemakkelijk af, aangezien mijn laatste jaren 1933 en 1934 een zelfde beeld gaven als momenteel te zien is, n.I. een verbeten strijd voor zelfbehoud. Ook toen zag het er veelal somber uit, maar dank zij de goede geest heeft toen de Club zich niet alleen weten te handhaven, doch in die moeilijke jaren tevens de basis weten: te leggen voor een langzaam ingezette, doch verbeten aanval op het le klas- serschap, hetgeen uiteindelijk, helaas, toch niet gelukt is. Arie, jouw optimisme en onze hechte clubgeest moeten in staat zijn, ons ook ditmaal door deze moeilijke tijd heen te helpen. Mijn beste wensen voor een succesvol jaar en hartelijke groeten van jullie oude clubvriend. DIO HERMENS. 1

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 17