doe hel) ik het nou Van du Elftalcommissie meijep BLOEMWERKEN Begunstiging van onze fldvevteerdershoudt de Schakel in stand. gens missen net de laatste kracht om een overwinning te be halen. Jongens, je weet het, dus „de tanden op elkander enz., en de eerste wedstrijd in Februari a.s. wordt gewon nen. Afgesproken? Onze adspiranten 6 en 7 verrasten ons in het nieuwe jaar door klinkende overwinningen en wel met respectievelijk 100 tegen D.V.O.S. 3 en V.V.A. 6 met 94. Bravo benja- minnen, dat was prachtig werk. Nu zo doorgaan in Fe bruari, hoor! En nu nog speciaal een woordje tot Junioren 1. Jongens, de laatste wedstrijd tegen D.W.V. werd ook weer verloren, doordat je je niet voor 100% gaf. Je kunt het stuk voor stuk, zowel Jan, als Paul, Bobby, André, Hans, Leo, Fritz. Wim, Gep, Wim en Henk. Denk er om jongens, je bengelt on deraan op de ranglijst, en de tweede helft van de compe titie is al 'weer begonnen; zorgt er voor dat Junioren 1 ten minste een behoorlijke plaats op de ranglijst inneemt als de competitie eindigt. Alle Jdugd-elftallen veel succes in 1948. VAN TEUNENB'ROEK. 4 I ET kan zijn, dat nog niet iederéén weet, dat ik op 4ƒ- een gracht woon. In elk geval een gracht met bo- men. Op een regenachtige Zondagavond gunde ik mezelf eens een pretje en ging naar het bomen- gezwiep kijken. Maar wat zag ik??? M n permanent werd van schrik weer stijl. In de bomen bungelden honderden A.F.C.- ers, die zich opgeknoopt hadden, omdat A.F.C. weer eens verloren had! Nou vraag ik je, dierbaren, kennen we „onze A.F.C.'' langer dan vandaag of niet? Is het werkelijk de éér ste keer, dat we in een knijp-positie geforceerd worden? (Da mes en heren, thans brult het spreekkoor „Néé Hoe heb ik het nou met jullie, trappen jullie daar nog in?? Verspillen jullie 100% van je kostbare emoties door 'm zomaar ordi- nair-weg te gaan knijpen?? En ondertussen hangt me daar dat stelletje te hangen, ons aller trots en glorie, onze rotsen in de branding, onze toe- en onverlaten! Ik kan me nog heugen (ja zeker), hoe ze plachten te zijn, als A.F.C. gewonnen had. Breed, joviaal, naar alle kanten stralend en ze vonden elkander, zichzelf en een an der, zo lief en goed, en „de" jongens, die konden toch zo goed voetballen en die waren zó goed, die zaten met drie dubbel gekrulde oren van trots in de gelukkige familiekring van A.F.C Kijkt li nu eens naar boven lieden, in de bomen, ziet en hoort die zielige vodden en benen in de takken klépperen! Met laatste stuiptrekkingen proberen ze malkander nog uit de boom te schoppen. Het is mis, helemaal mis met jullie! Jullie hebt vergeten, dat het eigenlijk bij de echte A.F.C. zo hóórt, dat „op-het- laatste-nippertje-de-dans-ontspringen." Vinden jullie er niks aan? Ik onderga met sadistisch genot alle kwellingen, die de fine fleur van „onze A.F.C." tot leeggeprikte ballonnetjes maakt, wantik heb moed en vertrouwen, zoals onze ka pitein ons vriendelijk verzocht te hebben, en wie dat niet heeft, moet zich schamen! Rrrang! 999 goals tegelijk, voor mij. (En zorMer druivensuiker.) Neen, de mooiste wedstrijd van mijn leven, die ik gezien heb, dat was de beslissingswedstrijd in 1930 tegen Hollan- dia in Wormerveer. Wéten jullie dat nog, Ballonnetjes? Hoe was A.F.C. toen? Gewéldig! Hoe zijn we nu? Gewéldig! Maarjullie zien dat niet! Als ik ongelijk heb, mogen jullie mij in een boom hangen. EEN AANGETROUWDE P. S. Ik kom het beste uit in een kerstboom!! NZE voorgangers hebben zich veel moeite getroost de A.F.C.-wagen in het goede spoor te houden. Wij willen hun taak voortzetten, op sommige punten met andere inzichten. Wij weten ons gedragen door een uitspraak van de verga dering, die ons naast enthousiasme grote plichten oplegt. Reeds mochten wij ervaren, dat men allerwege in en buiten de club met A.F.C. meeleeft en verschillenden zijn ons van dienst met raadgevingen en opmerkingen. Dit alles is ons zeeraangenaam. De moeilijke zijde is echter, hoe tot de spelers 100% de ernst van de situatie te doen doordringen en niet alleen dit, doch ook tot een dergelijke samenwerking tussen spelers, aanvoerders, trainer en Ë.C. te komen, dat de rijpe vruch ten zichtbaar worden, i.e. geen van onze eerste vier elftallen onderaan en een voorbereiding tot vorming van een jonger elftal. Laten wij allereerst vaststellen, dat het ons bijzonder aan genaam zal zijn, indien een lid op- of aanmerkingen heeft, hij deze op de clubavond of anders schriftelijk of telefonisch aan de E. C. kenbaar maakt. Hij, die eens vergeten wordt, moge bedenken, dat velen in het oog gehouden moeten worden. T rainingsavonden. En nu de trainingsavonden zelf. Van A.F.C.-zijde zijn alle vereiste maatregelen genomen, n.l. een trainer en versterkte verlichting. Van spelerszijde is het in de winter wel eens moeilijk het huis te verlaten in de avond, doch de ervaring leert, indien men éénmaal op het veld is, is men gelukkig te midden van vrienden en na een grondige training stroomt het bloed harder en voelt men zich fit. Over vrienden gesproken: laat de goede geest over de elf tallen vaardig worden. Dit is de helft van het werk. Wij weten het uit vroegere ervaringen en wij zien het thans zo duidelijk naar voren komen bij ons 4e elftal. De positie van dit elftal is zeer behoorlijk geworden en indien van het be gin van dit seizoen af daar zulk een stemming had geheerst, was een topprestatie zeker geweest. Zorgt er allen voor, dat men elkander in het veld op de juiste manier, indien nodig, enige woorden toeroept, zó, dat deze opwekkend werken. Voetbal is slechts sport en A.F.C. ontspanning, maar sport geeft voldoening, indien het gepaard gaat met resulta ten en A.F.C. zou niet graag in haar 54e jaar sombere tijden beleven. Heel de buitenwereld en heel A.F.C. kennen de situatie; deze is eerlijk gezegd zorgwekkend. Het heeft geen doel na te gaan welke fouten in het verleden zijn gemaakt. Wij hebben slechts stil te staan bij heden en toekomst. OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 10