uit 6e kApiteinshut.... Q' O AoFoC Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur J. H. Wijnand, Roerstraat 522 -Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: J. V. Disselkoen, Amstelveenseweg 2841 26e Jaargang October 1947 Nr. 3 van ons weggerukt. Door haar prettige manieren had zij zich ongemerkt midden in de A.F.C.-familie geplaatst. Aan de nabestaanden betuigen wij ook vanaf deze plaats nog eens onze oprechte' deelneming met dit smartelijk verlies. Het is moeilijk woorden van troost te vinden. In dergelijke gevallen kan alleen de tijd hulp bieden. D.W.S. zal vermoedelijk haar 40-jarig jubileum weer ach ter de rug hebben wanneer dit nummer verschijnt en wij onze Spaarndamse vrienden al mondeling onze gelukwensen hebben aangeboden. Vriendschap is een woord, dat vaak wel eens lichtvaardig wordt gebezigd, doch tussen D.W.S. en A.F.C. kan inderdaad van wederzijdse vriendschap wor den gesproken. Hoe lang zij al bestaat, weet ik niet precies, maar zij dateert zeer zeker uit de tijd toen D.W.S. nog tweede klasser was. Onze eerste elftallen speelden toen in competitie-verband felle wedstrijden tegen elkander, maar het ging altijd prettig toe en een wanklank werd nimmer vernomen. Dit is ook steeds het geval bij de ontmoetingen tussen de lagere elftallen van onze verenigingen, om niet te spreken van de veteranen-wedstrijden. Wij voelen elkaar aan. Dat het zo moge blijven tot in lengte van jaren. Er heerst op het ogenblik een ware bezuinigings-race in de A.F.C., wat dringend gewenst is. Op de eerstvolgende Algemene Vergadering komt onze Penningmeester met een begroting, waarop zuinig geraamd, een tekort is van een bedrag, vormende ongeveer de helft van ons eerverleden jaar door promotie-wedstrijden moeizaam aangekweekt gel delijk bezit. Ik voorzie voor elke voetbal-vereniging, ook voor de onze, moeilijke jaren, wanneer zij niet door extra wedstrijden haar inkomsten zeer belangrijk kan vergroten. In wezen wordt dit een ongezonde toestand, maar hoe hierin verbetering te brengen? De uitgaven, in het bijzon der voor onderhoud, terrein en opstallen en aankoop van materiaal zijn het drievoudige of nog meer geworden. De ontvangsten, vrijwel uitsluitend bestaande uit contributies en entree-gelden bij competitie-wedstrijden van het eerste elftal kunnen bezwaarlijk uitkomst brengen. Op de vaste lasten kan niet noemenswaard worden bezuinigd. In aanmerking hier- INDS ik in de hut ge huisvest ben, heb ik nog niet veel plei- zier van de club be- m Ieefd. Zeker, er waren wel prettige intermezzo's om b.v. I maar eens te spreken van de AmJiS Arol Revue, maar ten slotte zijn wij toch een voetbalver- HK eniging en overwinningen ook IS' t/ivan het eerste elftal kunnen v Ng nu eenmaal niet ontbeerd wor- den, wil de gang er wat in- comen. Wij behoeven niet altijd te winnen. Ik gun een ander ook wel iets. Maar geen enkele overwinning van het eerste gedurende het nieuwe seizoen is wel wat teleurstellend. Ik schrijf dit stukje na de wedstrijd tegen Z.V.V. in Zaan dam, waar wij met een puntenverdeling genoegen moesten nemen. Het minder goede spel zullen we maar toeschrijven aan de toestand van het terrein. Ik bedoel hiermede niets onvriendelijks aan het adres van de Z.V.V.-ers, die in weer wil van de vele moeilijkheden de opstallen al weer aardig voor elkaar hebben. De Zaandammers zouden hun veld ook graag in een betere toestand zien, wat niet wegneemt dat voetballen daarop gelijk staat met biljarten op een schaaps vacht. Voor zover ik het heb kunnen waarnemen, hebben onze spelers niet tegen elkaar gemopperd, zodat wij, wat dat betreft, al weer iets gewonnen hebben. Als zij nu hun zelfvertrouwen terugvinden, zal het wel weer gaan. Het wil er bij mij nog niet in, dat op één speler na hetzelfde elftal van verleden jaar, niet tot betere resultaten kan komen. Waar blijven de aanmoedigingen van onze aanhang, speciaal van de jeugd? Bij de komende wedstrijden verwacht ik ook op dat gebied wat meer enthousiasme. Kortgeleden werden wij opgeschrikt door de droeve mare, dat de aanstaande vrouw van Willy v. d. Berg plotseling overleden was. Een kleine op het oog onbeduidende opera tie heeft door een onverwachte complicatie dit jonge leven

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1