uit öe kapitemshut A "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur J. V. Disselkoen, Amstelveenseweg 2841 26e Jaargang Augustus 1947 Nr. 1 \IJ zijn begonnen met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen en de training is hervat. Naar gelang de vacanties ver lopen, zal de qpkomst onge twijfeld groter worden en dat is nodig, willen wij wat berei ken. Bij het neerschrijven van deze regels word ik geleid door de intuïtie, dat het mo gelijk is. Voor vele clubs is de voetbalrust pas ver in Juli in gegaan. Wij A.F.C.'ers voet ballen al bijkans twee maanden niet meer, wat tot logisch gevolg moet hebben, dat wij met meer animo dan vorige jaren de competitie aanvangen. Het is niet voldoende -als alleen bestuurders en elftal-commissies van goede wille zijn. Wij zullen gezamenlijk de handen inéén moeten slaan om tot het beoogde doel te geraken. Wij heb ben een actieve elftal-commissie, die volkomen voor haar taak berekend is en een prima trainer, die te allen tijde voor jullie klaar staat, jongens. Zet van meet af aan je beste beentje voor, zodat wij niet in de loop van de competitie tegen een onnodige achterstand zitten op te kijken. De capa citeiten zijn er. Wanneer jullie nu maar bezield zijn en blij ven met de volstrekte wil er het beste van te maken, dan moet het toch ook ons eens gelukken. De aanhouder wint, dat zien we aan Zeeburgia. Ik geef toe, dat ook het geluk enigszins aan je zijde moet zijn. Men moet nu niet denken, dat hieruit afgunst spreekt. Niets is minder wa3r, wij gun nen het de kersverse eerste-klasser van harte, maar voor aanstaande Zeeburgianen gewagen zelf er van, dat vrouwe Fortuna hun welgevallig heeft toegelonkt. Zou dat mis schien komen omdat Zeeburgia 28 en wij bijkans 53 jaar zijn? Nil desperandum, de A.F.C. is goed geconserveerd en is nog alleszins presentabel. Wanneer ik het goed begrijp, staat het Bondsbestuur niet geheel afwijzend tegenover een vermenging, ook voor de tweede-klassers, van afdeling 1 en 2. Al jaren lang hebben wij steeds weer dezelfde tegenstanders en het lijkt mij be vorderlijk voor de animo, zowel van de spelers, alsmede van de zijde van het publiek, indien hierin, eens verandering komt. Opnieuw hebben wij de wens kenbaar gemaakt met ons eerste elftal ook eens Zuidhollandse clubs in competitie verband te ontmoeten en wij hopen alsnog op een goedgun stige beschikking. (Men zie pag. 20. Red.). Onze vereniging heeft weer een aderlating ondergaan door het vertrek naar Indië van een paar zeer verdienstelijke leden Half Juli is Willem van Dijkhuizen naar de tropen vertrokken. Als speler, elftalcommissie-lid en de laatste tijd als terrein-commissaris heeft hij zijn sporen in de A.F.C. ruimschoots verdiend. Een afscheid bij vertrek naar veraf gelegen oorden stemt altijd wat weemoedig, wat zo goed ge typeerd wordt in liedjes van de onvergetelijke Louis Davids. Voor de bestuurs- en ereleden en enige intimi heeft Willem de afscheidsweeën enigszins weten te verzachten door een goed geslaagd souper; de voortreffelijkheid van het gebodene zal nog lang in ons geheugen blijven. Le roi est morij, vive le roi. Willem is gelukkig niet dood, maar we zullen het toch geruime tijd zonder zijn gewaar deerde medewerking moeten stellen. In zijn plaats hebben wij Jan Meyer van de Amsterdamse Ballast Mij bereid ge vonden het beheer van onze bezittingen op zich te nemen. Ondanks zijn nog jeugdige leeftijd is Jan Meyer toch ook al weer 27 jaar lid van de A.F.C. Dat Jan veel plezier van zijn nieuwe functie en A.F.C. nog véél genoegen van de aan staande commissaris moge beleven! Vrijdagavond 25 Juli hebben wij afscheid genomen van Cor ter Horst, die, wanneer de Augustus-aflevering van de Schakel verschijnt, ook inmiddels naar Batavia is vertrokken. Wij verliezen in hem een toegewijde en constante speler, die nimmer op de training ontbrak en op wie in de wedstrijden van het eerste elftal altijd ten volle kon worden gerekend. HL

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1