in 6e zomeR A.f.C.eRS IBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ANNEER we een overzicht willen geven van de cricket-gebeurtenissen van de afgelopen vijf weken, dan beginnen we deze keer bij onze jeugd. Onze junioren behaalden ook dit jaar wederom het kam pioenschap van Amsterdam. De beslissingswedstrijd te,gen Cric moest de doorslag geven. Voor deze bijzondere wed strijd was een gehele dag gereserveerd om een eventuele draw te voorkomen. Hoewel de batting-prestatie van de formaat te ontdekken. De meeste wedstrijden eindigen meestal met zo n enorm verschil in runs, dat er van enige spanning nauwelijks sprake is. Een uitzondering hierop maakte evenwel de wedstrijd tegen V.R.A. A.C.C. scoorde 189 runs, V.R.A. 153 met nog een kwartier speeltijd. We herinneren ons niet in de laat; te jaren ooit zon spannende en goed gespeelde wedstrijd gezien te hebben. (Dit geldt dan natuurlijk voor het tweede). In de wedstrijd tegen L.M.C.C. scoorde Harry Prent zijn eerste century, na vijf entwintig jaar cricket (104 n.o.) Dat hem zo spoedig mogelijk een cricketcap met ster worde uitgereikt!) Ons derde elftal gaat nog steeds op de ingeslagen weg verder en heeft tot nu toe nog geen wedstrijd verloren. Met een dergelijke bezetting ook practisch onmogelijk. In de wedstrijd tegen Haarlem scoorde Gerrit S tollmann 94 runs hetgeen Joop Hurwits duur te staan kwam doch door dat de laatste man ontijdig uitging ontging hem ook deze keer weer zijn century. Het Zaterdagmiddag-elftal, waarvan maar druppelsgewijs enige berichten binnenkomen, aangezien de aangewezen reporter menigmaal met het inzenden van een verslag ver stek laat gaan, toont zich tot nog toe zeer bekwaam in het overmeesteren van zijn tegenstanders, wanneer de schaarse berichten hieromtrent juist zijn. Wij zijn evenwel de mening toegedaan, dat ook dit elftal tot kampioenspretendenten behoort, mits de Heren maar regelmatig blijven trainen V V Tenslotte kunnen wij U nog mededelen, dat het Bestuur er toe over is gegaan een trainingsfonds te stichten. Het is ook dit seizoen weer gebleken, dat een goede oefenkooi en een goede Engelse trainer onontbeerlijk zijn, willen wij ons kun nen handhaven in de eerste klas. Reeds zijn de plannen hiervoor in een ver gevorderd sta dium. Contact is al gezocht met een Engelse county-speler, terwijl Wim Staats een oefenkooi heeft ontworpen, welke enig in ons land zal zijn, en eenvoudig „Staats-kooi" ge noemd zal worden. Laat het bovenstaande aanleiding voor U zijn diep in de zak te tasten, want dat hiervoor iets komt kijken, behoeft geen betoog. J- M. A.C.C.'ers nu niet bepaald groots was te noemen het totaal bedroeg slechts 60 runs bleek dit toch teveel te zijn voor Cric, dat slechts 13 runs scoorde. Een opmerke lijke prestatie verrichtte Wim Feldmann, die alle wickets nam voor slechts 8 runs. Hoewel we de veronderstelling waren toegedaan, dat ons eerste elftal door de ergste inzinking heen was, bleek na derhand tegen V.O.C., dat deze hoop ijdel was geweest. In een voortreffelijke wedstrijd tegen H.D.V.S.. waarbij het weliswaar met een verschil van drie runs wederom een ne derlaag leed, waren de bowlingfielding- en batting prestaties van dien aard, dat met een algeheel herstel rekening ge houden kon worden. Evenzo tegen P W., welke wedstrijd eenzelfdd beeld vertoonde, maar die door gebrek aan tijd niet verder kwam dan een draw. Tegen V.O.C. kon evenwel weer gesproken worden van de bekende nachtkaar:. Het moet toch mogelijk zijn, wanneer de tegenpartij ongeveer 110 runs scoort, dat wij dan niet op 80 blijven steken. Onze goeie beste Wullum krijgt er zo langzamerhand grijze haren van. Het tweede elftal, dat zo voortreffelijk begon, liet tegen Cric de gevaarlijkste mededinger naar de eerste plaats een kostbare steek vallen, zodat het nu de tweede plaats op de ranglijst inneemt. In deze afdeling zijn niet zoveel tegenstanders van enig

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 18