uit 6e kapiteinshui... Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. V. Disselkoen, Amstelveenseweg 284' 25e JaargangJunj 1947 JSJr. fj lE kogel is door de kerk, de spanning is verbro ken. Tweede Pinkster dag, tijdens de rust, die met 1-0 in ons voordeel in ging, liepen wij nog met groot se plannen rond en ik liet mij toen zelfs verleiden tot het maken van een voorlopige af spraak met K.F.C. Ik weet wel, het is beter de huid niet te verkopen, voordat de beer ge schoten is, maar een enkele keer moet men eens op de komende dingen vooruit lopen. Dat het gevaarlijk is, bleek nu weer. Wij kwamen tegen Z.F,C. niet verder dan een gelijk spel en toen om kwart voor vijf uit Enkhuizen de overwinning van Zeeburgia doorkwam, wisten wij, dat ons eerste elftal ineens uitge speeld was en wij dit seizoen niets meer te verwachten had den. Ongetwijfeld een grote teleurstelling, niet in het minst voor de spelers zelf, die vooral gedurende de laatste maanden met volle overgave getraind hadden en met de beste voor nemens bezield waren. Wij keken elkaar wat verwezen aan, deden daarna quasi vrolijk, maar de meesten zaten toch wel heel bedremmeld voor zich uit te staren en konden hetgeen zich voltrokken had, niet verwerken, 's Avonds togen wij met een indrukwekkende deputatie naar Zeeburgia en wij hebben daar onze gelukwensen aangeboden. Toen ik het schavot betrad om voor de microfoon een korte toespraak te houden, had ik, indien ik operazanger ware geweest, de aria ,,Lach dan Paljasso" kunnen aanheffen. Nu wij enigszins van de schrik zijn bekomen, komen wij, nuchter beschouwd, tot het besef, dat het geluk niet altoos aan onze zijde kan zijn. Afgezien daarvan dat ons eerste elftal verleden jaar gedecideerd beter speelde, moet erkend worden, dat wij toen in de vóórlaatste competitie-wedstrijd, die met 4 3 van K.F.C. werd gewonnen, niet bepaald on fortuinlijk zijn geweest. Dit jaar bleek Vrouwe Fortuna ons minder goedgunstig gezind te zijn en de balans is nu weer in evenwicht. Met of zonder geluk, wij komen er is ook nog zo iets als wilskracht het volgend seizoen op dezelfde golflengte terug. De aanhouder wint en A.F.C. zal bewijzen, dat zij ook innerlijk sterk genoeg is om ondanks tegensla gen koppig vol te houden. Intussen gunnen wij A.F.C.-ers eveneens anderen gaarne wat goeds en van deze plaats wil ik Zeeburgia nog eens van harte feliciteren met het door onvervaard doorzetten welverdiend resultaat. Twee Kampioenselftallen. Slecht eindigend, begon de tweede Pinksterdag voor ons zo goed. Het 4e elftal stelde zich door een overwinning op T.O.G. 3 definitief in veiligheid en tussen de bedrijven door verzekerden onze adspiranten 3 zich van het kampioenschap hunner afdeling. Het aanschouwen van het spel dezer jeugdige knapen vond ik vaak een verkwikking. Wellicht was de tegenpartij niet op haar sterkst, vandaar vermoedelijk de grote overwinning, maar ongetwijfeld bevinden zich in onze adspiranten-teams verscheidene veelbelovende voetballertjes, die door gestadig trainen en blijvend respect en waardering voor hun leiders mettertijd een welkome aanvulling voor onze hogere elftallen en misschen wel voor ons eerste elftal kunnen betekenen. Het wil er bij niet in dat, een enkele uitzondering daar- gelaten, sommige jongens om studie-redenen, de voor hen vastgestelde training niet geregeld kunnen 'meemaken. Men kan het niet zo druk hebbeno} altijd is er nog wel even tijd voor wat anders. Jongelui, wanneer jullie je tijd behoorlijk indelen, behoeft het schoolwerk niet te lijden onder een nor male sportbeoefening. Integendeel, je geest wordt er frisser door en het huiswerk zal je uiteindelijk gemakkelijker afgaan. Zondag j.l. zijn de adspiranten 5 kampioen geworden. Ook dit kranige elftal mijn hartelijke gelukwensen! Dit jaar houden wij voor de 25e keer ons AROL-tournooi en hieraan zal een feestelijk tintje worden gegeven in de vorm van een cabaret-revue, die wederom verzorgd zal wor den door Jack Junior. Hierover in één der volgende Schakel afleveringen nadere bijzonderheden. Een prettige vacantie zij u toegewenst door A. METS. 1

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1